Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis (? )

Alvásparalízis (? )

Figyelt kérdés

Nekem még nem volt alvásparalízisem.

Kíváncsi lennék, hogy veletek mi történt alvásparalízis közben. Hogy mit éreztetek, mit láttatok, meddig tartott.

(Érdekel a téma..:))

Köszi előre is a válaszokat(:


2010. júl. 2. 18:00
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
90%

Nekem nagyon sűrűn van tudatos álmom, eddig nem is tudtam, hogy alvásparalízisnek hívják. Wikipédiás oldalon utánaolvastam, és szinte mind igaz rám. Álmodok és észreveszem, hogy ez csak álom, és onnantól én irányítok mindent. De nem szoktak sokáig tartani ezért most már rutinosan sietve csinálom meg azokat a dolgokat amiket akarok. :D Viszont sokszor csak nagyon homályosan látok, ilyenkor mindig meresztgetem a szemem, meg dörzsölöm hátha jobb lesz de nem -.-'

Aztán azt is olvastam az oldalon h létezik olyan h hamis ébredés, amikor a tudatos álomban felébredsz és azt hiszed h felébredtél, pedig csak az álom átváltott nem tudatos álommá..Majd reggel újra felébredsz. Ilyen is történt már, elég vicces ^^ :D

A tapintás is mindig olyan nekem mint élőbe (pl. egy ölelés) viszont szagokat, és ízeket csak egyszer éreztem eddig:( Ha van kérdésed akkor kérdezz bátran :) Szerintem is érdekes téma.

[link]


17L

2010. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, meddig tartott. Oldalvást feküdtem az ágyamban, amikor a hátam mögé ugrott egy fekete alak, a szemem sarkából láttam, hogy fekete, és éreztem, ahogy behuppan az ágyba. Hátulról így hozzámsimult, majd fojtogatni kezdett. Aztán egyszercsak éreztem, hogy elenged és láttam, ahogy kirepül a (csukott) ablakon. Egyáltalán nem tűnt olyannak, mintha félálomban lettem volna, nagyon félelmetes és valósághű volt. Évekkel ez előtt volt, de szerintem sose fogom elfelejteni. Szeretnék benne tényleg őszintén, 100%-osan hinni, hogy csak alvásparalízis volt, de nem megy :(
2010. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
100%
Nem láttam semmit. Illetve csak a szobám belsejét, már amit a szemem be tudott járni. Kezemet, lábamat, fejemet nem tudtam megmozdítani és úgy éreztem, mintha figyelnének. Nagyon szörnyű érzés, nem kívánom senkinek.
2010. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
A tudatos álmodásnak nincs köze az alvásparalízishez!
2010. júl. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
100%

Ohh most h nézem tényleg nem az. Pedig beírtam googléba h alvásparalízis wiki és ezt adta ki: Tudatos álmodás-alvásparalízis.

Első voltam, bocsi a tévedésért vagy nem tévedésért már én se tudom.

2010. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Éppen érettségire tanultam és hát elszundítottam közben. :) Aztán egyszercsak magamhoz tértem, de nem tudtam megmozdulni, akárhogy erőlködtem egy picit se mozdultam, nem éreztem a testem, aztán hallottam hogy tesóm hazaér, zörög a kulcsa a zárban, bejön a szobába ahol vagyok, elkezd kotorászni az íróasztalon, gondoltam biztos azt hiszi alszom, és legszívesebben üvöltöttem volna, hogy rázzon meg vagy valami, nagyon rossz volt, aztán zúgást hallottam a fejemben és úgy éreztem emelkedem, ekkor elkezdtem imádkozni, mert azt hittem meghalok és akkor hirtelen vége szakadt. Gyorsan felkeltem. Nem volt otthon senki rajtam kívül.

Azóta is gyakran előfordul, de csak ha felületesen alszom, és ha nem kelek fel gyorsan amint tehetem, akkor visszazuhanok abba az állapotba.

2010. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

ma 19:13

Hogy értve felületesen?

2010. júl. 2. 19:18
 8/37 anonim válasza:
100%
Én csak nemrég olvastam, hogy ez alvásparalízis, mert amikor meséltem a háziorvosomnak kinevetett. Nekem régebben többször előjött.Aztán egy darabig nem nagyon. Most nemrég megint volt benne részem nem is egyszer. Számomra nagyon ijesztő. Én is úgy szoktam járni, ha nem kelek fel, akkor ugyanúgy visszaesek abba az állapotba. Nem tudok mozdulni és nagyon rosszul érzem magam. Közben meg valami szörnyű dolgot látok, vagy érzékelek.Volt már, hogy szellemet.Vagy, hogy egyedül voltam a sötét erdőben, vagy egy ijesztő helyen és valami láthatatlan lény szólt hozzám. De volt, hogy csak egy családtagot érzékeltem én is aki bejön, és hiába próbálok neki szólni, hogy rosszul vagyok, de nem megy. Nem tudom meddig szokott tartani, mert nem érzékelem az időt.De amikor felébredek a szívem majd kiugrik a helyéről.Szerintem félelmetes.
2010. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt:S

Én hangokat is hallottam és tisztán értettem, mit mond az a vki és fent voltam(vagy még se?)és nem tudtam kinyitni a szememet és nem tudtam egyáltalán megmozdulni se,mint ha leszorítottak volna:Sés még fényeket is láttam,mér mint csukva volt a szemem,de érzékeltem a fényt.

nagyon rossz volt:S

2010. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Mikor itt több alvásparalízises esetet olvastam,az én érdeklődésemet is felkeltette.Rákerestem a neten,de a leírásban a néhányadik mondat az volt,hogy aki minél többet tud róla,annál annál nagyobb az esély,hogy vele is megtörténik.És mivel itt elég rossz dolgokat írtak róla,így nem is olvastam tovább.
2010. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!