Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis (? )

Alvásparalízis (? )

Figyelt kérdés

Nekem még nem volt alvásparalízisem.

Kíváncsi lennék, hogy veletek mi történt alvásparalízis közben. Hogy mit éreztetek, mit láttatok, meddig tartott.

(Érdekel a téma..:))

Köszi előre is a válaszokat(:


2010. júl. 2. 18:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
87%

Alvásparalizis alatt azért nem tudsz mozdulni,mert a fizikai tested és az asztráltested már elkezdett különválni,de ez ritkán tudatosul az emberben.A fizikai testünket szeretnénk megmozdítani és erőlködünk,holott ilyenkor már csak a tudatunkkal vagyunk képesek irányítani.

Nem tudsz közvetlenül hatni a fizikai testre(és a fizikai síkra)amíg vissza nem térsz a testedbe.A visszatérés történhet úgy is,hogy te kívánod azt,vagy úgy is,hogy az asztráltested energia híján kénytelen vissza huppanni a fizikai testbe.Ne félj,olyan nem fordulhat elő,hogy kinn maradsz.

Testenkívüli élmény közben bár látod és érzékelheted a fizikai tárgyakat,élőlényeket,de hatni nem tudsz rájuk és ők nem érzékelnek téged.Ezért volt az,hogy bár éreztem,hogy megfogom a villanykapcsolót,mésem kapcsolódott fel a lámpa.Azt nehéz megkülömböztetni,hogy asztrálutazás közben amit látsz,az a fizikai síkhoz vagy annak asztrális másához tartozik-e.Valamint azt,hogy akit látsz,az valóban élő személy,vagy szellem-e?-Hacsak nem ismerősről van szó.

2010. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokszor van. Ilyen félálomban. De én beszélgetni szoktam meg zenét hallok mindig. Egy régi ismerőssel elkezdek beszélgetni, tisztán hallom a hangját, szól valami zene. Egy darabig beszélgetünk, közben tudom, hogy nem valóság aztán észhez térek kinyitom a szemem, megszűnik a zene meg a hangok és utána szoktam rendesen elaludni. Szerintem ez is az.
2010. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem tudok megmozdulni én sem, például átfordulni a másik oldalamra, de amikor olyan érzés mintha hirtelen visszazuhannék a testembe akkor ki szoktam nyitni a szemem. Aztán becsukom és elalszom.
2010. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ellenkezőleg van.A képtelen vagyok a tudatommal irányítani a testem,és a testem irányít engem.Sokszor félálomban voltam,és pl volt egy nagy sebem ami nagyon viszketett és nem szabadott megvakarni mert akkor húsig lekaparom...A tudatom ezt jól tudta,de a testem csinálta amit csinálni akart(megvakarta teljes gőzzel).Reggel amikor teljesen felébredtem emlékeztem mit csinált(am),és hát nem nagyon örültem a fájdalomnak/látványnak amit én,vagyis a testem művelt velem...Mindenhol vér...Jól kikapart(am) mondhatom.... Oo Ez többször előfordul,és egyszerűen szörnyű érzés hogy nem tudom irányítani a testem.:S
2010. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok : Ilyenkor nyitva van a szemem,meg minden,még is mintha két világ közt lebegnék.Egyszerre látom a való világot,és az álmomat.Hihetetlen...
2010. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
76%

Az alvási paralízisnek semmi köze az asztrálutazáshoz és hasolnó baromságokhoz.


Akit tényleg érdekel, hogy mi az, olvasa el ezt:


[link]


Az asztrálutazóknak meg: Köszönjük, Emese! :D

2010. júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
:D
2010. júl. 8. 17:53
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is volt a szokásos szorító érzés a mellkasomba, mintha valaki rátérdelt volna a mellkasomra közben pedig éreztem, hogy van valami nagyon gonosz jelenlét a szobámba, ami figyel engem. Mintha láttam is volna, de ezt elképzelhető, hogy utólag képzeltem be, de arra a csajra hasonlított ami az ilyen ijesztgetős videókon szokott előjönni.

Volt olyan is, mikor több órán keresztül tartott ez az állapot, persze valószínű, hogy csak én éreztem annyinak. Itt olyan volt, mintha körülöttem tele lenne a szoba mindenféle gonosz erővel, nem csak egy hanem rengeteg volt, és mintha még repkedtek is volna körülöttem, és a színük vöröses feketés volt.

Ismerősömhöz jöttek már ufóktól kezdve démonokig minden. :D

Volt mikor a lábát emelték fel, de a hátát is nyúzták már le. Ő egy kicsit jobban megszenvedi ezeket a "találkozásokat".

2010. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Mindenki annak hívja aminek akarja.De én nem nagyon hiszem hogy ez csak úgy alvásközben megtörténik bárkivel is.Velem is előfordult,nem tudtam megmozdulni csak félig,szóval a falfelé voltam fordulva,de csak pont addig tudtam megmozdulni hogy ne lássam ki vagy mi van a hátam mögött.Közben vmi olyan gonosz erőt éreztem magam mögött amit szinte le sem lehet írni.Vki vagy vmi volt ott.Kiabálni akartam anyámnak is,de nem tudtam.Szóval lehet ennek mindenféle hülye nevet adni(alvásparalízis),de szerintem vmi más van a dologban.Na mind1,nem íjezgetni akarok senkit,hívjuk csak alvásparalízisnek,és mindenkinek nyugodalmas éjszakát kívánok!
2011. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Az alvásparalízis azért következik be mert: van az alvásnak egy olyan szakasza, amikor a test lekapcsolódik az agyról (nem a test, hanem a mozgásképesség). Ha ekkor valami oknál fogva felkelsz, akkor az agy még azt hiszi, hogy álmodsz, ezért vannak vízióid (ez abból fakad, hogy ha nem tudsz megmozdulni, akkor rögtön rosszra gondolsz), és mivel a mozgásképességed nem működik, ezért nem tudsz mozogni. Nekem már 3-4-szer volt alvásparalízisem. Hát mit is mondjak... ijesztő volt! Az első alkalommal a nyitott ajtóm előtt suhant el egy fekete 'árny'. A második alkalommal egy göndör hajú kb.14-15 éves lány nézett velem farkasszemet, harmadik alkalommal nem történt semmi, a negyedik alkalommal, pedig már csak simán féltem. Harmadik, negyedik alkalommal már rájöttem, hogy mi történik velem (mivel utánaolvastam), ezért nem történt nagyon semmi. Szerintem nem kell ettől félni, ha megtörténik veled, akkor gondold végig:

-nem tudsz mozogni

-fura dolgokat hallasz, látsz, érzel

-nagyon félsz

Ha a semmi miatt nem tudsz mozdulni, akkor már rájöhetsz, hogy alvásparalízised van, mert a semmitől senki sem ragad az ágyához. Amikor nekem alvásparalízisem volt, akkor csak úgy tudtam véget vetni a dolognak, hogy gyorsan becsuktam a szemem (nem törődtem a rossz gondolatokkal) és elaludtam. Ha ezt teszed, akkor biztosan elaludsz és vége az egésznek. Az az egyetlen baj, hogy ez nem olyan mint a legtöbb álmod; erre még nagyon sokáig emlékezni fogsz!

2011. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!