Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Gyakoroltam a tudatos álmodást...

Gyakoroltam a tudatos álmodást, rosszul sült el, képtelen vagyok aludni! Mit tegyek? Nagyon meg vagyok ijedve!

Figyelt kérdés

Kérem csak a hozzáértők válaszoljanak!


Ez nem vicc, kérlek ne viccelődjetek vele...

Nos, nagyon sokmindent olvastam, és eljutottam arra a szintre, hogy éberen alszok, ezzel azt érem el, hogy álmodás közben tudok ésszerűen gondolkozni!


Ma este pl a következő történt: matekórán ültem, de kikéreckedtem, mert fájt a lábam! Levettem a cipőt, zoknit, majd láttam rajta egy nagyobb szemölcsöt! Elkezdtem nyomogatni, majd pillanatok alatt óriásira nőtt, mintha lett volna egymás hegyén hátán még vagy 6-8 lábujjam!

Na ekkor egyből tudtam, hogy ez egy álom! Kimentem a suliból, próbáltam kiutat keresni az álmomból! Ott ült kint az autóban a nővérem, és mondtam neki, hogy ez most egy álom, és elmeséltem neki, h hogyan jöttem rá! Ekkor felébredtem!


Felültem az ágyon(igaziból), körbenéztem, bár ugye nagyon sötét volt, hogy tudjam ez a valóság! Az volt, 100%!

Próbáltam visszaaludni, nem törődni semmivel, de 10 percre rá kb. Eszembe jutott, illetve valahogy megéreztem, hogy lehet, hogy már újra egy álomban vagyok! Kinyitottam a szemem, teljesen ugyan azt láttam, mint a valóságban!(párna/paplan kicsit belógót a látótérbe, mellettem a tükrös szekrény, előttem az ajtónk) ekkor viccből arra fondoltam, hogy a nevelőanyukám egy késsel ott állhatna az ajtóban, ha ez most egy álom:) picit felemeltem a fejemet és tényleg ott állt! Ekkor nagyon megrémültem, valami hangokat is és nagy zúgást hallottam a fejemben!

Tudtam, h álmodok, próbáltam nagyon hamar felkelni! Ezt úgy akartam elérni, hogy kiabálok álmomban, hátha felkelek! Apáék mondták, h igazából is kiabáltam, de ezáltal sikerült felkelnem!


Ekkor gondoltam betellt a pohár, kiviszem az ágyneműmet és ottalszok apáék ágya mellett a földön!

Át is vittem, hogy kicsit megnyugodjak, majd elkezdtem újra aludni! Kb 10-15 perc mulva, kinyitottam a szemem, láttam nagyjából ugyan úgy mindent, majd ismét arra gondoltam, h ez most vajon egy álom vagy a valóság?! Ekkor ismét hallottam/éreztem a rosszat magam körül, gyorsan elkezdtem újra kiabálni, hogy felébredjek, ugyanis ez is álom volt! Ahogy átmentem apáékhoz, el is aludtam! Sajnos a kiabálásommal őket is felébresztettem :/


Nos, mivel a tegnapi 3 álmomból 2 ott játszódott, abból a szemszögből, ahogyan látnám a valóságban is, nem tudtam eldönteni, h az most álom vagy valóság!!

Félek, h újra megijeszt valami, nem merek elaludni!

Miért van ez? Mit tudok tenni ellene?


19/f


2013. szept. 26. 14:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Hát ami veled történt, annak több magyarázata is lehet.Lehet ett téves ébredés.ami azt jelenti, hogy az álmod teljesen valósághű, azt hiszed ébren vagy, de mégis csak egy álom, ez ismétlődhet folyamatosan is többször egymás után.Elég kellemetlen tud lenni!ez ritkán szokott tudatos álomba átmenni, mivel a legtöbben ilyenkor megvannak arról győződve(tévesen)hogy ébren vannak és nem is próbálnak "teremteni".

Amikor a nevelőanyukád megjelent, az olyan okból is lehetett, hogy az asztrál térbe pillantottál be.Azok a zúgások engem a testen kívüli élmény kezdetére emlékeztetnek, az gyakran jár ilyen tapasztalatokkal.Az asztrál térbe is lehet dolgokat "teremteni", mint tudatos álomban.Viszont ez nem álom.Ez zavarba ejtő terület, mert láthatsz ott olyan tárgyakat vagy személyeket, amik megfelelnek a valóságnak, viszont a fantáziádat is kivetítheted, mintha valóság LENNE.Itt tehát a valóság és fantázia világának keverékébe csöppenhetsz bele.


Az összes történésnek lehet okozója, hogy nagyon felületesen alszol.

Talán nem a legjobb irányba haladsz.Egy idő után flottul meghülyülhetsz, ha folyton azt figyeled ébren vagy-e vagy álmodsz.


Ha benned van az elhatározás, hogy szeretnél tudatosan álmodni, akkor ez már elég.Jobb kivárni, hogy spontán jöjjenek a különféle tapasztalatok.Nem kell erőlködni rajta, mert nem lesz jobb az eredmény, csak összezavarodsz.Én nem tartom helyesnek ezt az "ébren vagyok-vagy álmodom"-féle gyakorlatot.

2013. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Másik baj, hogy úgy látom, még nem nagyon vagy kész erre az egészre.Nem tudod, mit kezdj a tudatossággal.Ha félsz a félelmetes dolgoktól, akkor miért egy késes nőt képzeltél az ajtóba?Tudod, nagyon para dolgokat lehet ám átélni, ha az ember a félelmeit vetíti ki a tudatos álmaiba, élményeibe!Ha sikeresen teremtesz valamit, ami ijesztő, negatív és kicsúszik a kezedből az irányítás, akkor hiába csak egy képzelt alak, úgy rád ijeszthet, hogy életedben emlegetni fogod!

Tehát, arra koncentrálj,hogy mikor legközelebb tudatos álmod lesz, akkor képes legyél valami jóra felhasználni.Én ajánlani szoktam a repülést, mert azt viszonylag könnyű megjegyezni és bárhol megvalósítani.Például én gyakran úgy tesztelem, hogy álmodom-e, hogy megpróbálok a levegőbe emelkedni, ez magában is érdekes élmény és ha sikerül, tudom, hogy álmodok és kívánhatok valami mást is, kedvem szerint.

De nagyon érdekes ám a csendes szemlélődés is, mikor rájössz, hogy épp álmodsz.Vizsgálgatni az álombeli környezetet, hogy ott hogy működnek a dolgok...Összehasonlítani a valóság belivel.Ez is nagyon lekötheti az álmodót és nem szokott rossz irányba fajulni.

Kezdetnek, gyakorlásnak is tökéletes.

Elalvás előtt, ne a félelmeidre gondolj vagy arra hogy megijedsz, mert így könnyebben felbukkanhat álmodban.Inkább szép dologra koncentrálj , olyasmire, amit tudatos álomban is szívesen látnál.

2013. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
én azért kíváncsi lennék minek álmodtál, ilyet és pont a nevelőanyáddal kapcsolatban Van ennek valami oka? kérdező
2013. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A neurózis ideggyengeség, idegkimerültség.Legtöbbször hosszú ideig tartó stressz állapotok idézik elő.Bár vannak, akiknél eleve vele születik az erre való hajlam "ideges természetű" ember...

Önmagában rossz álmok, alváshiány nem vált ki neurózist.Inkább krónikus fáradtságot.Esetleg enyhébb depressziót.Ideges is lehet miatta az ember, de az még ideggyógyászati neurózis.Kár lenne pszichomókushoz menni, mert esetleg dilibogyókkal kezdenék tömni, aminek csak több kára lesz.

Mellesleg ha annyira zavaró álmatlanságot okoznak ezek az élmények, akkor vannak nagyon jó nyugtató hatású gyógyteák, gyógynövényi alapú nyugtatók, az jó alvást biztosít és kisimítja kicsit az idegeket.Pl komló, levendula, citromfű, vagy akár kamilla, kinek melyik szimpatikusabb...

2013. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Srapnel ***** válasza:

"Legtöbbször hosszú ideig tartó stressz állapotok idézik elő."


Ha nem tudsz aludni és ijedezel, meg menekülsz, az tökéletesen megfelel ennek.


"Bár vannak, akiknél eleve vele születik az erre való hajlam "ideges természetű" ember..."


Ebben az esetben a legjobb a "házi praktikák" találomra való gyakorlása szakember helyett? Gratulálok.


"Önmagában rossz álmok, alváshiány nem vált ki neurózist."


A kérdező emellett még igen nagy törekvéssel próbálja kiegészíteni mindenféle gondolattal.


"Kár lenne pszichomókushoz menni, mert esetleg dilibogyókkal kezdenék tömni, aminek csak több kára lesz."


Így van! Ha elromlik a gázkazán, javítsd meg magad. Ha vakbeled van, akkor meditálj. Meg hasonlók. Fogalmad sincs sem a pszichológus, sem a pszichiáter mibenlétéről, úgy látszik. Így ezért jobb, ha tanácsokat nem osztogatsz ebben a témában.


"akkor vannak nagyon jó nyugtató hatású gyógyteák, gyógynövényi alapú nyugtatók"


Arra talán nem lehet rászokni, mi?


Egyébként ettől függetlenül meg lehet próbálni. De az még fontosabb, hogy a kérdező egyszerűen foglalja el magát hasznosabb dolgokkal, próbáljon aktív, rendes életet élni, ami esetében a nap végére kellőképpen elfárad és tud aludni. Az álmodást meg hagyja meg olyannak, amilyen, ne kísérletezzen saját helyzetének rosszabbá tételével.

2013. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Nálam nyugodtabb ember nincs, az egyetlen bajom, hogy nem mutatom ki az erzelmeim...

Nevelőanyukámnal nagyon jol kijovunk, viszont egyszer, 3 éve kb. Álmodtam vele egy hasonlót... Azóta is emlegetem néha!

Este írok még! Köszi, hogy foglalkoztok velem...

2013. szept. 27. 17:19
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármi értelme is lenne a tudatos álmodásra törekedni, szerintem ezek a próbálkozások visszaütnek.

Valahogy szállj ki belőlük.


Lehet, hogy valami furcsa asztrális tartományba mégy át (időnként, alvás-álom közben).


A közeli asztrális tartomány állítólag tele van szeméttel = negatív entitásokkal... talán azokkal találkozol. (ezek leszedik az energiáidat)


Az éj-szaka arra való, hogy aludjunk =kikapcsoljunk.


Nem kell mindig/mindenben/mindenkinek a járatlan utat keresnie.

2013. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

""Szóval ma megpróbálom irányítani bár félek ...

Remélem menni fog!

Mire gondoljak, ha ott áll előttem valaki egy késsel és próbál megszúrni?...""



Rossz álomalakokkal akik negatívan hatnak rád csak úgy tudod elűzni őket ha magabiztosan szembe fordulsz velük és kineveted őket vagy ráordibálsz aztán igézz a kezedbe vagyis kérj álmodban egy kardot vagy pisztolyt és szúrd le őket vagy lődd le. Én is tudatos álmodó vagyok sokat irényítom az álmaimat de tudom hol a határ és hogyan kell ezekkel harcolni. Lényege hogy mindig mutass feléjük magabiztosságot és ne fuss hanem szállj szembe ezekkel a gondokkal.

2013. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!