Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Gyakoroltam a tudatos álmodást...

Gyakoroltam a tudatos álmodást, rosszul sült el, képtelen vagyok aludni! Mit tegyek? Nagyon meg vagyok ijedve!

Figyelt kérdés

Kérem csak a hozzáértők válaszoljanak!


Ez nem vicc, kérlek ne viccelődjetek vele...

Nos, nagyon sokmindent olvastam, és eljutottam arra a szintre, hogy éberen alszok, ezzel azt érem el, hogy álmodás közben tudok ésszerűen gondolkozni!


Ma este pl a következő történt: matekórán ültem, de kikéreckedtem, mert fájt a lábam! Levettem a cipőt, zoknit, majd láttam rajta egy nagyobb szemölcsöt! Elkezdtem nyomogatni, majd pillanatok alatt óriásira nőtt, mintha lett volna egymás hegyén hátán még vagy 6-8 lábujjam!

Na ekkor egyből tudtam, hogy ez egy álom! Kimentem a suliból, próbáltam kiutat keresni az álmomból! Ott ült kint az autóban a nővérem, és mondtam neki, hogy ez most egy álom, és elmeséltem neki, h hogyan jöttem rá! Ekkor felébredtem!


Felültem az ágyon(igaziból), körbenéztem, bár ugye nagyon sötét volt, hogy tudjam ez a valóság! Az volt, 100%!

Próbáltam visszaaludni, nem törődni semmivel, de 10 percre rá kb. Eszembe jutott, illetve valahogy megéreztem, hogy lehet, hogy már újra egy álomban vagyok! Kinyitottam a szemem, teljesen ugyan azt láttam, mint a valóságban!(párna/paplan kicsit belógót a látótérbe, mellettem a tükrös szekrény, előttem az ajtónk) ekkor viccből arra fondoltam, hogy a nevelőanyukám egy késsel ott állhatna az ajtóban, ha ez most egy álom:) picit felemeltem a fejemet és tényleg ott állt! Ekkor nagyon megrémültem, valami hangokat is és nagy zúgást hallottam a fejemben!

Tudtam, h álmodok, próbáltam nagyon hamar felkelni! Ezt úgy akartam elérni, hogy kiabálok álmomban, hátha felkelek! Apáék mondták, h igazából is kiabáltam, de ezáltal sikerült felkelnem!


Ekkor gondoltam betellt a pohár, kiviszem az ágyneműmet és ottalszok apáék ágya mellett a földön!

Át is vittem, hogy kicsit megnyugodjak, majd elkezdtem újra aludni! Kb 10-15 perc mulva, kinyitottam a szemem, láttam nagyjából ugyan úgy mindent, majd ismét arra gondoltam, h ez most vajon egy álom vagy a valóság?! Ekkor ismét hallottam/éreztem a rosszat magam körül, gyorsan elkezdtem újra kiabálni, hogy felébredjek, ugyanis ez is álom volt! Ahogy átmentem apáékhoz, el is aludtam! Sajnos a kiabálásommal őket is felébresztettem :/


Nos, mivel a tegnapi 3 álmomból 2 ott játszódott, abból a szemszögből, ahogyan látnám a valóságban is, nem tudtam eldönteni, h az most álom vagy valóság!!

Félek, h újra megijeszt valami, nem merek elaludni!

Miért van ez? Mit tudok tenni ellene?


19/f


2013. szept. 26. 14:11
1 2 3
 11/28 Srapnel ***** válasza:
A legjobb, amit tehetnél és amit sajnos nem fogsz megtenni, az az, hogy pszichiáterhez fordulsz. Pontosan úgy nem viccelek, ahogy te a kérdéssel, szóval komolyan mondom.
2013. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Mostanában vannak ilyen dolgok, ha továbbra is lesznek, el fogok menni, mert rámegy a tanulásomra ez az egész kialvatlanság...

Ilyen sz.arságoktól én sem félnék, de ha hirtelen azt hiszed, hogy nem álmodsz és valamelyik családtagodnak elfehéredik az arca, majd előkap egy kést... Na ezektől szoktam félni...

Általában akkor jövök rá, hogy álmodok, amikor egy olyan dolog történik, ami logikátlan... Ha túl hirtelen jönnek ezek akkor menekülök... Nem gondolkozok

2013. szept. 26. 15:55
 13/28 Srapnel ***** válasza:
Azért is érdemes lenne elmenni, hogy kiderüljön, van-e testi oka ennek.
2013. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
akkor hadd abba az egészet ha mégegyszer elő fordulnia veled akkor fordulj pszichológushoz.
2013. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Felesleges pszichológushoz menni...Sokkal hatásosabb, hogyha magától küzdi le ezt.Velem is volt, hogy sokszor menekültem álmomban és bizzar dolgok is voltak, de semmi elváltozást nem idézett elő bennem, mert megtanultam kezelni.Bááár...Talán annyi változás történt, hogy ha megijesztenek engem, akkor előbb cselekszek és utána gondolkodok.
2013. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

1. Ha nem mindig jössz rá, hogy ez egy álom, találj ki valamit, amit berögzítesz magadnak, és ami bizonyítja, hogy álmodsz (a filmekben és népi mondásokban ezt csinálja a "csípj meg", mert a legenda szerint álmodban nem fáj. Nem tudom, sosem csíptek meg álmomban. De állítólag ha álmodban ránézel a saját kezeidre, rögtön tudod, hogy álmodsz. :) ) Tekintve, hogy többször is rájöttél már, hogy álom, jó eséllyel hamar belerázódsz ebbe.


2. Ne fuss el, ne menekülj. Ha ez egy álom, nézz szembe vele. Egyébként ha nem vagy biztos abban, hogy álmodsz, akkor próbálkozhatsz az irányítással is, mondván: "Ha ez álom, akkor essen rózsaszín hó!" Ha elkezd esni, akkor álmodsz, és tessél, tudatos. :D A félelemmel viszont szembe kell nézni álmunkban, mert elszaladni nem tudunk (erre is gyanút foghatsz egyébként...)


3. Gyakorolj be egy felébredést, pl. visszaszámlálás, ha 0-hoz érsz, felébredsz (nekem egyszer volt álmom, amiben world of warcraftot játszottam, jött egy ellenséges játékosokból álló sereg, üldözött, én meg bekapcsoltam a játékból való kilépést. Amint 0-hoz ért a visszaszámláló, felpattant a szemem. :D )


4. Illetve, az Isten Szerelmére, ha egyszer már tudatos álmodást gyakorolsz, NE olyat akarj már álmodni, amitől frászt kapsz! Mármint hogy a fenébe jutott eszedbe, hogy a nevelőanyádat képzeld oda az ajtódba, késsel?? Nem lett volna viccesebb csillámpegakornipónit rendelni az ágyad mellé? Az legalább kedves, aranyos, van szarva meg szárnya, és csillogó póni, aki max. halálra akarna szeretgetni, és nem kést döfni beléd. Felülhetnél a hátára és ellovagolhatnál rajta a szivárványon át. Na. Mennyivel békésebb már, mint a véreskéses nevelőanyád, aki az életedre akar törni. O.o

2013. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:

Szia!

Azt tudod tenni, hogy mielőtt elalszol, engedd el magad. Ezt úgy tudod megtenni, hogy vegyél 3-4 mély lélegzetet, amikor kifújod, gondold azt, hogy minden negatív energia távozik belőled. Amikor lélegzetet veszel akkor gondold azt, hogy pozitív energiákkal telítődsz. Ha ezzel megvagy, akkor kérd azt az Univerzumtól, hogy vegyenek el tőled minden olyan energiát, ami miatt ilyen álmaid vannak. Várj pár lélegzetvételnyit, érezni fogod, ahogy távoznak az energiák. Ha kész, akkor kérj olyan energiákat, amik segíteni fogják azt, hogy szép dolgokról álmodj. Ha később is vannak ilyen problémáid, akkor tedd ezt meg újra, mert az azt jelenti, hogy maradt még benned olyan, amitől meg kell szabadulnod. Ha azután is lennének gondjaid, akkor szólj nekem, tudok segíteni.

2013. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Srapnel ***** válasza:
Igazatok van, mindenképp meg kell várni a neurózist, majd csak akkor tenni valamit.
2013. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

A neúrózis az, amikor újra megtörténik valami hasonló dolog?

Egyébként kifújtam a levegőt, be a jót de az univerzumhoz nem beszéltem :) kicsit viccesen hangzik...

Nem álmodtam ma semmit!

Írok, ha legközelebb történik valami...

2013. szept. 27. 08:37
 20/28 Srapnel ***** válasza:
A neurózis az sokféle idegállapot összefoglaló neve. A te esetedben pl. ha huzamosabb ideig nem alszol rendesen, akkor krónikus idegi kimerültség is jöhet létre (annak meg lesz testi tünete is és majd járkálhatsz az orvoshoz, mire kiderül, hogy idegi alapú). Az alapvető baj az egésszel az, hogy tök fölöslegesen elkezdtél azzal foglalkozni, ami hatására csökkented a tényleges pihenésre jutó időt. Ha kajálásra fordítanám le, akkor azt mondanám, mintha mindenféle vegyszert kevernél össze kíváncsiságból, majd megennéd, ezzel tök fölösleges testi veszélynek kitéve magadat, mivel van normális kaja is. Az ilyen önidegesítés, önkimerítés, önbolondítás, amit csinálsz és amiből igazából semmi kézzelfogható hasznot nem remélhetsz, azon kívül, hogy kicsit érdekes, nyugodtan lecserélhető valami értelmes elfoglaltságra, pl. tanulásra, sportolásra.
2013. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!