Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez alvás paralízis?

Ez alvás paralízis?

Figyelt kérdés
Éjszaka felébredtem aztán próbáltam visszaaludni és úgy félálomban egyszer csak azt hallom hogy valaki kirohan a nappaliba aztán dübörögve vissza a hálószobába, de nem tudtam egyből felkelni, és aztán eléggé féltem.. (nagyon dobogott a szívem) és persze senki nem szaladgált!
2013. febr. 20. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
igen
2013. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Az alvásparalízist gyakran kíséri hallucináció.
2013. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyszer már volt nagyon régen, de az sokkal rosszabb volt, és tovább tartott, akkor még sírtam is, ezt viszonylag gyorsan lereagáltam, mi idézi elő?
2013. febr. 21. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alvás egyik fázisa a REM (rapid eye movement) fázis. Ebben a fázisban az izmok ernyedt állapotban vannak (REM atonia), hogy ne tudd azt csinálni, amit álmodsz, tehát ne vergődj és rohangálj összevissza, miközben alszol. Ha valamiért ez a mozgásképtelenség (paralízis) megmarad ébredés után is egy ideig, akkor beszélünk alvásparalízisről. Az elnevezés mondjuk helytelen, mert éppen ébrenléti REM paralízisnek kéne nevezni, de mindegy. Mint már mondtam, gyakran kísérik félelmetes hallucinációk, külök kiemelték azt, hogy az illető rablókat, idegeneket hall/lát a lakásában, mint te is.

Az okát pontosan nem tudni, valószínűleg csk simán megzavarta valami az alvásodat.

2013. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!