Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez alvásparalízis volt?

Ez alvásparalízis volt?

Figyelt kérdés
Feküdtem este az ágyban, már elaludtam, de egyszer arra keltem, hogy nagyon szomjas vagyok, közben féltem, és elkezdtem erőteljesen ízzadni, majd kb 10percen át a másik szobában valaki először beszívta hangosan a levegőt (mintha a füledben tenné) és gálvölgyi show-osan röhögött. (ez a 2 egymás után folyamatosan a 10perc alatt). Viszont az egészben az a furcsa, hogy tudtam mozogni, és emiatt nem tudom eldönteni, hogy paralízis volt vagy sem. Szerintetek?
2012. máj. 16. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább álom.
2012. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tudtál mozogni, akkor álom volt -.-"


Paralízis-t nem véletlenül hívják annak, az bénultsággal jár.

2012. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos nem álom volt mert még gondolkodtam rajta, hogy ki kéne menni inni, de nem mertem.
2012. máj. 16. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól még lehetett álom :)
2012. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Druidarya ***** válasza:
Ez egy iskolapéldája az ún. "hamis ébredésnek". Freud papa (kivételesen teljesen világos) klasszikus kifejtése szerint kielégítetlen biológiai szükségletek (vizelni, inni, enni kellene) vagy kötelezettségek (föl kellene kelni, munkába, suliba menni stb.) és az álomállapotot védeni akaró belső - jobb agyféltekés - akarat közötti kompromisszumról van szó. Ébredésközeli állapot, érzékelhetsz ezt-azt, de attól még álom.
2012. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet akkor dupla ébredés is. Én régebben azt álmodtam, hogy felkeltem, hogy ki menjek a WC-re erre mikor már ürítettem felébredtem arra, hogy az ágyba ment, aztán ebből is felébredtem és sehol semmi. Elég szar érzés.
2012. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt úgy hívják, hogy téves ébredés.
2012. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!