Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit lehet kezdeni az álomban...

Mit lehet kezdeni az álomban keltett félelmekkel?

Figyelt kérdés

Gyakran álmodom az életről és a halálról.Sokszor önkéntelen képek bukkannak fel, Hádész csónakja, nimfák, akik nem engednek át. Amikor átengednek, és meglátom az életem a csónakban, elszörnyedek.Büntudatot keltenek bennem az álmok. Mindegyik utcákon ,tereken játszódik, és bennem kelt bűntudatot, a történet.Különféle személyek, de mindig ugyanaz az érzés. Nagyon félek, hogy halálom szörnyű lesz, de még jobban, hogy utána el kell számolnom tetteimmel.

egyik ilyen dolog a nikotinfüggőség. Az egyik álomban, egy halálfej volt a kisbabám helyén, ( nincs gyerekem ).

Nagyjából az egész életem kudarc, ha normális mércével mérem, de sok öröm is van benne.

egy kineziológus barátnőm régebben emlegette, hogy figyeljek az álmaimra, mert én nagyon sok választ kapok belőle. Szeretném leírni ezeket az álmokat, de reggelre már nem emlékszem rájuk, csak foltokban, homályosan.

Szerintetek tényleg ilyen "elbírálás" van odaát? Nem vagyok rossz ember, csak vannak hülye dolgaim.

Tudom, senkinek sincs tapasztalata, )hiszen élünk, de amikor egyszer a nagyapám " üzent" az nem volt ilyen ijesztő. Tényleg ilyen rossz lesz odaát, ha nem születik gyerekem, nem lesz olyan, normális családom? ( bizonyos egészségügyi okok miatt nem tanácsolják ,hogy szüljek. )


2011. ápr. 11. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az utcák, terek, városrészek elvileg az emberekhez, a társadalomhoz fűződő viszonyodat jelzik, így utalhat az álom szociális szorongásra, kisebbrendűségű érzésre, félelemre, hogy nem tudsz megfelelni az elvárásoknak, hogy valamiért szégyenlened kellene magad. A koponyafejű gyerek is az aggályaid megjelenése, így jelzi a tudattalanod azt, ami miatt sokat szoronsz, a gyerekszülés kérdése. Talán nyugtalanít, hogy a megfelelően döntesz-e, ha megfogadod az orvos tanácsát, és nem szülsz. Ezt amúgy javaslom is, álmoktól függetlenül, örökbe is tudsz fogadni egy gyereket és a sajátodként nevelni.

Ébren is sokat foglalkoztat a halál kérdése? Mert akkor az álmaid egyszerűen ezt tükrözik vissza, hajlamosak vagyunk olyan témákkal álmodni, amik ébren is foglalkoztatnak minket. Ha ébren ez általában nem merül fel, akkor az álmokban megjelenő halál és a hozzá fűződő motívumok a változás szimbólumai is lehetnek, így a halálfélelem a változtatástól, döntéshelyzetektől való szorongást jelképezheti.


Megjegyzem, a válaszom nem ezoterikus / álomkönyves, inkább amolyan konyhapszichológiai, azok alapján, amit Jungtól olvastam. :)

2011. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam egy könyvet, amiben visszavezették a pácienseket az előző élet végén a halál pillanatától, hogy mi történik a halál után. Mindenki arról számolt be, hogy a szellemi vezetővel(aki életüket végigkísérte),Végigtekintenek az illető életén, megnézik hol hibázott stb.Ezeket a hibákat a következő életben kell korrigálni. Odaát csak szeretet van, tehát pokol nincs! Kár ezen aggódnod, de élj úgy, hogy a legkevesebb dolgot bánd meg visszatekintve. Én is próbálkoztam az álomkontrollal, de csak annyit értem el, hogy nem tudtam normálisan, pihentetően kialudni magam.
2011. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Álmunkban a napi félelmeink kicsúcsosodnak. Még alvás közben sem tudsz megszabadulni a napi gondjaidtól. Nem minden álom jelent rosszat, sőt inkább jót. Ha nappal nem töröd annyit az agyadat különböző dolgokon, akkor az álmaid is kellemesebbek lesznek.
2011. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mind a három választ. Első nagyon profi vagy, valóban ezek a dolgok nyugtalanítanak.Tulajdonképpen a nap nagy részében nem foglalkozom velük, csak este, pont lefekvés előtt....

és megnyugtató amit aszellemi vezetőkről irt a következő válaszoló. én is érzem ,hogy van ilyen, és nagyon nagy erőt ad.

De a betegségem miatt ,kétséges, hogy fel tudnék e nevelni egy csöppséget, bármennyire szeretném, és hát nőből vagyok, ez bánt. Mindenesetre, nekem kell ezzel megküzdeni.

Arra még nem gondoltam, hogy örökbefogadok, nehezen tudom elképzelni, hogy előbb ne saját gyerekem legyen. Utána minden további nélkül.Valahogy így érzem.

Mégegyszer köszönöm, nagyon kedvesek vagytok.

2011. ápr. 12. 08:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Első) én sokkal többre tartom a konyhatudományt, és főleg Jungot, mint az ezomizériát. ) Jung hatalmas koponya volt. Sokat olvastam tőle az egyetemen még.
2011. ápr. 12. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!