Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki megálmodja a jövőt?

Figyelt kérdés
a tv-ben szó nemvolt hó hullásról, másnapra napsütést mondtak, semmi felhővel. Elmentem aludni és azt álmodtam, hogy szakad a hó, az érintetlen havon pedig végigsétált egy farkas, a lábnyomai pedig ottmaradtak a hóban. Másnap felébredtem, első dolgom azvolt, hogy kinéztem az ablakon és szakadt a hó, a kutyám lábnyomai pedig ottvoltak a hóban, pont mint álmomban :O aztán olyat álmodtam, hogy házibulin voltunk és egyik barátom elindult haza kocsival és akkor hatalmas vihar kerekedett tornádóval, esővel, villámlással és kaptuk a hirt hogy a tornádó felboritotta a kocsiját és meghalt. Másnap reggel felébredtem hallgattam a rádiót és a hirekben mondták, hogy akkora tornádó sepert végig nemtudom hol, hogy az autókat is felkapta :O ...ht majdnem megfulladtam a reggelimtől mikor meghallottam :O
2010. okt. 25. 00:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom nem lehetséges, mivel ebben az univerzumban csak egy idődimenzió létezik, ez az amit óráink mérnek. elménk atomjai is ennek engedelmeskednek, tudatunk és gondolkodásunk ezt az idődimenziót követi. Ha valóban észlelni tudnánk álmunkban, vagy akár éberen a jövőt, akkor épp olyan folyamatos tudomásunk lenne a jövőbeli idősíkon történő dolgokról, akár a jelenről, ezzel egy kettős tudatot létrehozva! valamint teljes egyezést mutatnának az emlékek, nem csak hasonlóságot. Például az álmodban, gondolom biztos voltál benne hogy azok ott kint farkaslábnyomok. A valóságban azok voltak? Nem! Kutyalábnyomok. A másik: A valóságban is a barátodnak esett baja? Nem! Egy idegennek! Hát akkor a jövőt álmodtad meg? Nem! Csupán olyasmit, ami már rémisztően hasonlít rá :) Egyébként át tudom érezni a helyzeted, velem is történt ilyesmi, csak durvább. Mégis véletlennek gondolom, mert az, hogy képesek lennénk jósolni bármit tudatosan, számomra összerakhatatlan, elképzelhetetlen. Ha valaki mégis hisz benne, én azt se bánom. Ezt a világot amiben élünk, képtelenség emberi ésszel megfejteni. Csak feltételezések vannak, az enyém így hangzott.
2010. okt. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont kell,hogy létezzenek más dimenziók,idősíkok,és álmunkban érzékelhetjük ezeket.Ez elég jól megmagyarázhatná ,miért látunk néha a jövőbe álmunkban.Attól,hogy ezt még nem bizonyította egy nagyokos tudós,még könnyen lehet,hogy így van.Én is álmodtam már meg a jövőt és a saját tapasztalataimnak legalább annyira hiszek mint egy tudósnak,ha nem jobban...
2010. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az első választ hasznosnak értékeltem ugyan, de egyáltalán nem értek egyet vele.

Nem tudom/tudjuk a pontos magyarázatot, de az tény, hogy a kérdésben levő tapasztalat, a jövő érzékelése bizony meg-megtörténik időnként. Az ilyet átélt emberek (jómagam is) többféleképp viszonyulnak ehhez. Vagy tagadják, felejtik vagy megjegyzik.

A szakirodalomban olyan sok ilyen esetleírás van, hogy a tény létének tagadása teljesen felesleges és haszontalan.

2010. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Nos velem többször történt olyan, hogy megálmodtam valamit, ami meg is történt. Volt, ami évekkel később, de valóban megtörtént. Deja vu volt teljesen, furcsa és megmagyarázhatatlan. Ilyesztő is volt, mivel pontosan úgy történt, ahogy megálmodtam. Viszont csak velem kapcsolatos dolgok jelentek meg álmomban, más nem!
2010. okt. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én elképzelésem szerint egy alternatív időegyenesünk mindenképp létezik, de az is lehet, hogy ez az egyetlen, hiszen az is beletartozhat, hogy valaki megtudja a jövőt, de eddig mégsem tudott változtatni senki, aki megálmodta, esetleg éppen az volt megírva, hogy változtat rajta.
2010. okt. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hat velem az törtent,hogy azt almodtam terhes vagyok.Par nap mulva a parom is azt almodta.Aztan kiderült,hogy tenyleg terhes vagyok.Kesöbb a baratnöm akivel mar fel eve nem beszeltem,felhivott,hogy mi van velem,mert azt almodta,hogy babam lett.3-an almodtuk meg a terheseget!!!!!!!!na erre mit mondanak a szkeptikusok???Ja es semmi jele nem volt,tehat sem hanyinger sem szedüles stb.
2010. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem
2010. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolóhoz tudok csatlakozni. ilyenek velem is megtörténtek már, hogy "álmodtam", aztán amikor megtörtént deja vu érzésem lett.
2010. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én is rengeteg alkalommal álmodtam már meg a jövőt igaz hogy nem igazán lényeges dolgokat hanem hogy átmegyek az úton és közbe mit mond a barátnőm vagy ülünk a családdal és beszélgetünk amikor ezeket álmodtam nem is törődtem vele de aztán akár hónapokkal később amikor megtörtént szóról szóra tudtam ki mit fog mondani.... érdekes..... szóval IGEN!!!
2010. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A terhes csajnak üzenem, talán azért, mert szerettetek volna egy gyereket, vágytatok rá, beszéltetek róla a rokonságba, és ez kivetült álmaitokban. Közben, pedig összejött a baba. Gondolom most ezt a tényt következetesen tagadni fogod, sőt abszolút nem is akartatok gyereket, igaz?
2010. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!