Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kell meditálni? CSAK...

Hogyan kell meditálni? CSAK olyan válaszoljon, akinek 5-nél több IQ-ja van, és tényleg tudja.

Figyelt kérdés

Köszönöm:D

13/L


2010. jún. 21. 13:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek, én sem veszem meg... van, ami 199.99$-ba kerül. Egyszerűen letöltöm és kész :)
2010. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Kedves 06-21 14:28! Elgondolkodtattál: vajon a magas IQ és a menzatagság teszi lehetetlenné a helyesírás szabályainak ismeretét és alkalmazását?
2010. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A helyesirás nem intelligencia kérdése , én tudok angolul,németül,spanyolul és persze magyarul :) És oroszul tanulok ;) Talán eltekinthetek attól hogy minden szot pontosan a nagykönyv szerint irjak le , de ha te nyelvész profeszor vagy akkor elfogadom a kritikádat ha meg nem akkor ne basztas... nagyon ráérsz inkább menj csinálj valamit , tanulj vagy valami :/
2010. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Aha, ma 16:35! Te az unintteligencia szinteddel dicsekedsz! Már látjuk!
2010. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy, a szavakat nem ismered :D ...Nem is vitatkozom veled :) mellesleg senki nem dicsekedett...
2010. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Már bocsi, 5nél mindenkinek "több IQ-ja" van. Nem tudom pontosan, de talán 50 körül van az értelmi fogyatékosoknak... 100 az átlag (ez se biztos, így hallottam, ne tessék érte megkövezni).

És tényleg nem igazán függ össze az IQ hányados meg a viselkedés.

Hogy a kérdésre is menjen válasz, én jó gondolatokra, kellemes környezetre, stb. koncentrálok és közben egyesével ellazítom a tagjaimat.

2010. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A "te hülye vagy", az ötévesek vitatechnikája.

Úgy tűnik, te már elérted a meditáció célját, a kiüresedést. Legalábbis fejed tekintetében. Gondolom, azért 5 IQ-t határoztál meg, mert a 6 már több lenne Tiédnél a valóságban.

2010. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Utolso : Nem zavar téged hogy nem is én irtam ki a kérdés ? :) Mért logsz a neten , inkább menjél tanulni :)
2010. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ adókat!Az IQ-t csak azért írtam,mert normális válaszokra számítottam (volna)(tiszt a kiv.)
2010. júl. 1. 13:44
 30/32 anonim ***** válasza:

Akik nem tudják, azoknak: az IQ amúgy nem egyenlő az intelligenciával, erről is lehetne értelmetlen vitákat bonyolítani, ha már ennyire szerettek kötekedni, de nem itt kéne.


A Kérdezőnek: nagyon sokféle meditációs technikáról írnak a neten, sokan szeretik ezt a témát vesézgetni. Tényleg jó, ha rákeresel, de hasznos, ha tisztázod magadban azt is, hogy egy-egy meditációval nagyjából mi a célod. Mert itt is vannak olyanok, hogy más-más technikával mást-mást érhetsz el. Ilyenek, hogy pihenni akarsz, vagy inkább szellemi energiát gyűjteni, stb. Egyébként egy ponton túl ez a dolog is teljesen egyénre és helyzetre szabott, nem nagyon vannak szabályok. Az embernek magának kell egy idő után kialakítania, hogy egyáltalán a meditációra valamihez szüksége van-e és hogy hogyan szeretné csinálni. Amiket erről írnak, azok inkább csak iránymutatást adnak. Pl. vegyél egy képet vagy egy tárgyat és 'nézegesd elmélyülten', vagy inkább csak a 'próbálj meg semmire sem gondolni'... nyitott vagy csukott szemmel... A meditáció legfontosabb alkotóeleme a minél teljesebb csend és nyugalom = pl egy szoba, ahol nem süt a szemedbe zavaróan a nap és nem kell attól tartanod, hogy valaki rád nyit és kizökkensz. Korlátlan idő: ne kelljen sietned sehová. Akkor aztán találgathatsz, és meg is találod, hogyan tudsz a leghatásosabban meditálni. Sokan szeretik ehhez a napfelkeltét vagy a napnyugta időszakát. Ha elég nyugis a légkör, taiji meg hasonló harcművészetek, jóga meg ilyenek közben is lehet meditatívhoz hasonló állapotba kerülni. Én pl az egyhelybenülést nem szeretem egy kicsit se, 'úgy' nem is meditálok, ahogy szokás.:)

2010. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!