Ezoterika. Lehetne tudományos alapon művelni, csak mivel az a többségnek nem túl érdekes, így inkább ezoterikus irányba ment el. Úgy is mondhatnám, hogy van tudományos alapja, de nagyrésze mese habbal...
2009. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 anonim válasza:
Blikk-szintű bulvárezoterika.
2009. szept. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
3/20 anonim válasza:
és te honnan is vagy benne ilyen biztos, hogy ez mese habbal? nagyon érdekelne ha ilyen okos vagy!
2009. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 anonim válasza:
szerintem az alapjai pszichológia módszerek (imagináció, önhipnózis), csak köré építettek egy ilyen ezoterikus burkot, hogy népszerű és széles körben eladható legyen, mintha csodákat tudna tenni.
2009. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 anonim válasza:
Én végeztem agykontroll tanfolyamot, és csak annyit mondok: jó nagy hülye az az ember, aki azt hiszi, ez csak mese, és ezoterika. Pont az ilyen szkeptikus és buta embereknek lenne szüksége rá, hogy tágítsák a tudatukat! Azt sem tudják, hogy a saját agyuk mire képes!!
2009. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
6/20 anonim válasza:
Na pont ezért nem tudományos, lásd 3. és 5. válasz. A tudomány objektivitásra törekszik, ezzel szemben az említett reagálások pont, hogy szubjektívek, ráadásul érezni a mögöttük álló érzelmet, amitől nekem kicsit már hit szaga is van a dolgonak, legalábbis nem értem, mért zavar valakit, ha az általa folytatott tevékenység nem tudományos... Ez nem valami leminősítés, hiszen lehet hinni is nyugodtan, csak a kettőt ne keverjük.
2009. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 anonim válasza:
Utolsónak van igaza. 5. hozzászóló, mi legalább ismerjük a tudományos modellezés alapjait, és nem dőlünk be minden ócska vudu szarságnak.
Mellesleg ha _tényleg_ tudni akarod, mire képes az agyad, vegyél neuroanatómia- és élettankönyveket. Azokat nem kuruzslók írták...
2009. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
Nem tudomány és nem ezotéria, hanem áltudomány.
Van annyi tudomány benne, amennyi általában az autoszuggesztióban és a mindenféle amcsi motivációs tréningekben. A többi tartalma mese habbal. El tudom képzelni, hogy bizonyos esetekben bizonyos embereken segít, jól jön nekik, hiszen az autoszuggesztió erre képes (hangulat javítása, ideges eredetű fájdalom enyhítése stb.). De ettől még az agykontroll "tanai" nem tudományos igazságok.
2009. szept. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 anonim válasza:
Uramisten! Nem is gondoltam volna, hogy ennyi buta ember van! De ezek szerint igen... Nagyon sajnálom az ilyeneket, mert ők javíthatatlanok, és nem hisznek semmiben, még a saját erejükben sem. Tényleg sajnálom. Pont az ilyeneknek lenne a legnagyobb szüksége rá, de pont az ilyenek nem mennek el.
2009. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
10/20 anonim válasza:
És ezért a kedves agykontrollos barátaiddal lepontoztátok azokat, akik a tudományos bizonyítottságot tekintik elfogadhatónak, kedves utolsó? :)
(Szegénységi bizonyítvány mellékelve az agykontroll-oklevélhez.)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!