Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit tegyek ha pesszimista...

Vanika129 kérdése:

Mit tegyek ha pesszimista emberekkkel kel élnem?

Figyelt kérdés
Eleve optimista embernek vallom magam,a rossz dolgokban is megtalalom a jot,de a családomban csak idegesitő pesszimista emberek vannak,értem ezalatt a legjobban az anyósomat,kijövök vele meg minden,nincs ugy gond vele,csak a dolgokhoz a hozzáállása megy az agyamra,Olyan idegesítő tud lenni ammikor nap mint nap azt hallom,hogy "ugy se lesz jó" ugy se sikerül" ugy se...meg ugyse.de nem szólhatok neki hogy állitsa le magát,mert akkor én leszek a szar mert mertem szólni,az egész felfogása ilyen és nem tudom ezt kezelni ,mert én nem ilyen vagyok.ha esik az eső egész nap ,annak is tudok örülni,ha fuj aszél annak is örülök,mindenben megpóbálom a jót észrevenni,mert jó érzéssel töltenek el.és akkor jönnek az ilyen emberek és teljesen lelomboznak,eleinte volt erőm nem odafigyelni,de már nem tudom ezt csinálni.
2011. máj. 11. 20:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igazad van,bevallom.de ezekkel a problémákkal csak nekem kell megkuzdenem,a másik meg szarik az egészre?nekem kell megerositenem magam ,a másiknak nem kell?miért vannak ilyen emberek a földön?komolyan nem értem.azért köszi a választ hasznos volt.
2011. máj. 14. 08:10
 12/14 anonim ***** válasza:

Ugy erzed neked kell kuzdened, neki meg nem? hidd el, neki is megvan a sajat keresztje. Lehet h egy olyan dologgal kuzd, amirol neked fogalmad sincs. Lehet h egy olyan dologgal, ami szamodra akkora aprosag lenne, hogy nem is ertened hogy ezzel miert kell kuzdeni. Nem kell megerteni, eleg csak tudni, tutti hogy neki is megvan a sajat cipelni valoja.


Szeretnek ajanlani egy irast> [link]


A feny es a sotetseg. A hideg es a meleg. A megbocsajtas es a megbantas. Tudod, mindegyikunknek megvan ebben az eletben a szerepe. Az anyosodnak az a szerepe hogy bosszantson, hogy lehetetlenne tegye az eletedet. O azert van itt (tobbek kozott. tehat nemcsak ezert, de ezert is) hogy az o cselekedetei altal te megtapasztalhasd, milyen az amikor egy pesszimista ember b*sztat, es megtapasztalhasd, hogyan kell ot kezelni, hogyan bocsajts meg neki.


Ismerd fel azt, hogy amikor az eletben egy akadaly jon az utadba, az nem azert jott, hogy eltaposson, hanem hogy lehetoseget adjon arra, hogy javulj, valtozz, novekedj, jobb, ugyesebb, okosabb, bolcsebb ember legyel.

2011. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ugh... engem is körbevesznek az ilyenek...


Pl. anyumból árad a pesszimizmus, és még engem szokott pesszimistának nevezni. Ha anno elengedem a fülem mellett amit az ötleteimre mond és nem csak 2 évvel később állok neki kicsit máshol lennék, de mindegy. Annyit megtanultam, ha én hiszek magamban akkor más már nem számít mit mond. Mellékesen ő most azzal nyüstöl hogy nekem akar dolgozni...


Agykontrollon egyébként megkérdeztem egy cetlin Dr. Domján Lászlót, hogy mit lehet az ilyenek ellen csinálni. Azt mondta hogy mint amikor a saját negatív kijelentéseink ellen védekezünk és azt mondjuk "töröl, töröl" ugyanúgy mondjam el magamban amikor ilyen helyzetbe kerülök.


Ne tudd meg vizsgaidőszakban ha csoporttárssal találkozom hányszor mondom el magamban a "töröl, törölt" mert csak folyik belőlük a rossz... Én meg anno beparáztam. Hát meg próbálom kerülni az ilyen beszélgetéseket, elmélázni a távolba és ráhagyni a többiekre beszéljék ki ők hogy "meghalunk ebben a vizsgaidőszakban" -töröl, töröl. és hasonlókat.

2011. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
lepj a szajukba
2011. máj. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!