Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi a tudatalatti?

Mi a tudatalatti?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 15:31
1 2
 11/16 anonim válasza:
Egyszerű a válasz :) Filmnézés közbe szokott mozogni a lábam. Tehát látom, hogy mennyi idő ment a filmből, mert általában DVD lejátszón játszok le filmeket és a TV bal felső sarkába mindig kiírja azt hogy hol tart a film. És így kb. be tudom határolni. Hát ennyi... Ja. :)
2011. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

"Viszon én ehhez hozzá tennék egy kérdést, ha valaki skizo akkor ez a tudatalatti tőr fel ? és ha így van akkor az már az agy 90 - 98 % át használja?"


Háát a skizofrénia az bonyolult betegség és több fajtája is van. Több hatás is kiválthat skizofréniát, de főleg lelki és mentális problémák okozzák. Igazából még most se tudják 100%-osan gyógyítani, csak tompítani gyógyszerekkel, így fenntartható egy kémiai egyensúly a folyamatokban, ami az agyban végződik. Ha skizofréniád van, akkor agyad kémiai folyamata nem lesz kiegyensúlyozott és ilyenkor szétesik a személyiséged. Sokan azt hiszik, hogy több személyiség lakozik ilyenkor az emberben, de ez hülyeség.


Az amikor több személyiség lakozik az emberben azt úgy nevezik, hogy disszociatív személyiségzavar. Ilyenkor több személyiség alakul ki az ember agyában, és külön-külön mindegyiknek külön emlékei és külön egyénisége van.


Visszatérve a skizohoz, szerintem nem a tudatalattidban lévő információk törnek fel. És az biztos, hogy egy skizofrén nem használja az agyának a 90-98%-át. :) Akkor az összes skizo legalább 7x-szer élesebb elméjű lenne mint Einstein, de lehet, hogy még kevés is amit mondtam xD

Egyébként meg az agy elég bonyolult dolog és még mai napig nem nagyon tudnak róla túl sokat.

2011. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
2011. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Mivel neked nincs tudatod, ezért neked tudatalattid sem lehet...:D
2011. jan. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Valaki már leírta logikus megfogalmazását, de ez kicsit bonyolultabb.( nem csak azt foglalja önmagában )

Tudatalatt vagyunk akkor is, amikor alszunk, hiszen nem érzünk ( időt se semmit ), nem gondolkozunk... Tehát nem vagyunk tudatunknál, nem vagyunk tisztában létezésünk el.


Agy -> Tudat/Tudatalatti

Mi irányítunk, hiszen Az agy Tudati része a mienk.

Döntésképesek, mozgásképesek, gondolkodásképesek vagyunk.

A Tudatalatti, pedig tárháza a "Zárolt" dolgoknak és a reflexeknek.

"Zárolt" dolgok: Tudjuk mozgatni a kezeinket, gondolkozni... Mivel ezek a tudatunk része, de az agy irányít MINDENT, tehát a szervek működését és még sem akadályozhatjuk meg szándékosan, hogy a szív mozogjon, mert ez egy olyan lehetőség, amihez nem férünk hozzá, ezt ösztönből muszáj irányítania az agynak. Csak mozgással kapcsolatos cselekménnyel lehetünk öngyilkosak, mert az öngyilkosságot az agy nem zárja ki csak a létfontosságú dolgok automatikus kikapcsolását.

Reflex: Ezt már mindenki tapasztalta, ha elakarsz esni a föld előtt, ha akarod, ha nem biztos lefogod rakni a kezeidet, mert, ezt a védő mechanizmust is tárolja az agy tudatalatti része.


Tudat alatt vannak még az olyan dolgok is, "mint a hipnotizáció alapján lélekvándorlással kapcsolatos múlt" (-azért van idézőjelben, mert ez csak megemlítés és én nem vagyok híve ennek.-)

Tudat alatt van még néhány érzéssel, lélekkel kapcsolatos dolog, de ez már inkább pszichológia és vallási tényező.

2013. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Képzeld el hogy az agyad egy kicsi sziget amin vannak a gondolataid. A tudatalatti pedig a cápa vagy bálna ami a tenger mélyén úszkál. Ezek a bálnák amiket nem tudsz irányítani. Amikor kijön a vízből többé nem megy vissza, ugyanis ha álmodsz valamit akkor álltalában megjegyzed. Én így képzelem el a tudatalattit.
2016. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!