Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi a tudatalatti?

Mi a tudatalatti?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 15:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
96%
amit nem tudsz h miért csinálod de megcsinálod okkal és ált jól és szinte mindent tudat alatt teszek:D
2010. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
A tudatodnak, azon részei melyeket nem tudsz irányítani a tudatosságoddal.
2010. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A tudatalattinak a reflexeket, és ehhez hasonló dolgokat nevezünk. Tehát te mindent megtehetsz azért, hogy ne vegyél levegőt, lesz egy része az agyadnak, ami nem tűr ellentmondást, és mielőtt megfulladnál teleszívod a tüdőd. Ha meg akarod magad ölni, akkor sem tudod ezt a reakciót megváltoztatni.
2010. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
45%
a tudat alatti olyan mint 1 diszno kivulrol semmi erdekes de ha felvagok es megtod mi is van benne akkor mar tudok hogy kolbasz lesz belole
2011. jan. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A teljes verziója annak a demo oprendszernek amit a merevlemezed (agyad) hordoz.
2011. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Van egy tudatos és egy tudatlan része az elménknek. A tudatos elme olyan információkat tárol, mely információk létezésének tudatában vagyunk. És gyakorlatilag, minden olyan információ, ami nem tudott megmaradni a fejünkben, szépen megy a tudatlan elménkbe(Tudatalatti), ami eltárolja ugyan az információkat, de nem vagyunk tudatában ezen információknak.

Legfeljebb agykapacitásunk 10%-át használjuk, bár a tudósok szerint ez csak 2%. Ez azt jelenti, hogy ha agyunk nagyobb százalékot lenne képes használni, akkor a logikánk kiteljesedetebb lenne, így az információkat jobban tudnánk rögzíteni különböző összefüggések alapján. Ezáltal a tudatalattiba kevesebb információ jutna és kevesebb dolog lenne aminek nem vagyunk a tudatában :)


Mindazonáltal a tudatalattinkban tárolódik, a magunkról kialakított képünk és a szokásaink. Így olyan dolgokat teszünk, aminek nem vagyunk tudatában. Például pókerezés közben a blöffölés jelei, mind tudatalatti dolgok, amiket észre sem veszünk, csak mások :) Vagy például le-fel mozgatod a lábad filmnézés közben. Ezt mondjuk az én tudatalattim csinálja velem és kb. félóra-óra múlva szoktam ráeszmélni csak :)


Azok az információk amik a tudatalattinkban tárolódnak, néha valaminek a hatására bekerülnek a tudatos elménkbe, átmenetileg. Ez a Déjá Vu(Dezsavű).


Ennyi jutott eszembe hirtelen. Ez amit leírtam az én agyam szüleménye, szóval lehet, hogy érdemesebb megkérdezni egy hozzáértőt :)

Mondjuk mindez filozófiai kérdés és mindenki azt hihet ezzel kapcsolatban amit akar.

2011. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jan. 4. 18:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg Eredetet! Abban ott kalandoznak XD Amúgy nagyon jó film.
2011. jan. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Mondjuk a Déja Vu-t nagyon leegyszerűsítettem :) De ez a lényege. Néhány feltételnek teljesülnie kell ehhez. Például az a valami aminek a hatására bekerül a tudatos elménkbe, az amiatt lehet, hogy az agyunk elraktároz egy illatot és hozzá egy emlékképet. És ez az emlékkép csak akkor jut eszünkbe, ha ezt az illatot újra érezzük. Meg még sok módja van, de ezt már inkább egy új kérdésként kéne feltenni, hogy mik ezek a módok :)
2011. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Nem akarok offolni nagyon SteveShepard . . . ezt írtad: "Vagy például le-fel mozgatod a lábad filmnézés közben. Ezt mondjuk az én tudatalattim csinálja velem és kb. félóra-óra múlva szoktam ráeszmélni csak :)"

Ha a tudatalattid mozgatta a lábad akkor honnan tudod hogy fél óra volt? :D xD lehet hogy többet mozgattad . . . vagy lehet hogy csak egy két percig mert egy idő után megérzed hogy fárad a lábad . . . na mind1 csak egy kis dolgot hozzá teszek ha a tudatalattid cselekszik nem tudsz semmiről az időt se. Viszon én ehhez hozzá tennék egy kérdést, ha valaki skizo akkor ez a tudatalatti tőr fel ? és ha így van akkor az már az agy 90 - 98 % át használja?

2011. jan. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!