Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudom megtalálni a...

Hogyan tudom megtalálni a belső harmóniámat?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám elérni a belső harmóniát, a nyugodtságot, kiegyensúlyozottságot? Hogyan ismerhetem meg önmagam?
2010. okt. 26. 15:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meditációval.Így közelebb kerülnél önmagadhoz is,és hozzád is közelebb kerülnének más síkokról hatékony segítők.És imával.KÉRÉSSEL.
2010. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Könyvnek ajánlanám Müller Péter írásait,abból is a Kígyó és Keresztet,vagy a Boldogságot.

De ha meditációval kapcsolatos könyveket olvasol,majd az olvasottakat sikerül a gyakorlatba is átültetned,akkor már rátérsz a kívánt útra. ;)

Plusz kötelező könyv neked még James Redfield Mennyei prófécia c. regénye.Rendkívül érdekes,bár irodalmi értéke nem sok van. :)

Sok sikert!

2010. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Azt nem megtalálni kell hanem megteremteni...
2010. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Első ízben nem árt keresni...keresni magadban azt, ami segítségével képessé válsz az a bizonyos állapot elérésre. Ennek a keresésnek őszintének kell lennie, anélkül nem ér túl sokat. Egy olyan dolgot kell keress, ami nálad(felszínes énednél) több, de mégis te magad vagy...a mélyebb valód, az Önvaló. Egy másik segítség sem árthat igazából, ami egy leírás, mondhatni egy tanítás, ami szépen és érthetően lejegyzi modern embernek valóan, hogy mi az ember valójában, mi a világ és mi Isten(nem a közhitben szereplő istenképekre gondolok). Tulajdonképpen a létezés alapját kellene elsajátítani, hogy tudjuk mit is keresünk, és hogy hol keressük. Erre van lehetőség, ugyanis létrejött ez a mű, ami megadja a magyarázatot ezekre a kérdésekre, kerek összefüggő fejezetekkel. Ha érdekel akkor adom, és nekiláthatsz a bizonyos keresésnek. Félreértés ne essék, nagyon sok ember szerzeményéből lehet tanulni, de én úgy gondolom, hogy egy konkrét jegyzet a létezésről, az ember eredetéről mégiscsak jobb. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Last.One Left. Neked más vagy jobb lett az életed általa? Mesélnél egy kicsit magadról? Ez segíthet abban, hogy megváltozzon az életem, a gondolkodásmódom, az érzelemvilágom? Tartósan?
2010. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

kedves 15:23.


Igazság szerint arra nincsen szükség, hogy meséljek magamról bármit is, elég ha példát írok. Képzeld el azt az érzést, amikor megtudod az egész létezéseddel kapcsolatban az igazságot, megtudod, hogy milyen okból létezel, megtudod mi a létezésed valós értelme és célja. Felismered, hogy igazából nem eshet bajod és a léted örök, és mindezt 1 valaminek köszönheted...ami igazából az egyetlen létező "dolog", az amire mindig számíthatsz, ha "baj" érne esetleg, amivel akár a kontaktust is fel tudod venni, persze ehhez gyakorlás kell...egyébként e tudás birtokában nem érhet baj...mert még a rosszat is jónak látod, hiszen megérted, hogy csak azért létezik e negatívum, hogy értékelhessük a pozitívumokat. De mindehhez szükség van az egyén nyitottságára és őszinte keresésére, érdeklődésére, ahogyan korábban is írtam. Ha pedig minderre képes az ember, aki el szeretné ezt a dolgot sajátítani, annak meghozza gyümölcsét, gyökeresen változtatva érzelemvilágán, hozzáállásán, gondolkodásán, szó szerint az egész életén., és természetesen a pozitív irányba. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

egy utóirat. :P


Ha elsajátítja az ember ezt a tanítást, akkor kezdődik csak az igazi út. :)


Buddha:

"A boldogsághoz nem vezet út...az út maga a boldogság."


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Biztosan mély és értékes amit az előttem szóló ajánl,de nem szabad elfelejteni hogy mindannyian más útról közelítünk.Tehát ha a kérdező mégsem ezen az úton haladva leli meg a lelki békéjét,ne essen kétségbe:)
2010. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igazság szerint, amit "ajánlok" nem más út...hanem egy löket arra az útra, amelyen az egyén van, egy eszköz, amivel könnyebben járhatja saját útját az ember. Arra viszont tényleg nincs szükség, hogy kétségbe esés lehetőségével ijesztgessünk bárkit is. Gondolom ezt megérted kedves utolsó válaszoló. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!
2010. okt. 28. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!