Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Segitség a titokkal kapcsolatban?

Segitség a titokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már kb egy hete ismerem, megnéztem a filmet és elolvastam a könyvet is.

Ez az első 2-3 napban nagyon jó volt, folyton azvolt az agyamban hogy gazdagvagyok, jól éreztem magam.

Mostmeg elvesztettem a hitem, vagy nemtudom hogy mondjam, mostanában nagyon kimerült vagyok meg sokat tanulok meg ilyesmik, és ez a titok dolog már nem lelkesit. Nemtudom visszahozni a régi állapotot.

Segitene valaki?


2010. szept. 8. 13:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

14:12-es és 14:20-as vagyok


Kedves Hitetlenkedők! :-DDD


Jelentem, a módszer remekül működik!

Nekem sok év óta működik, én ezt már akkor is pont így csináltam, mikor még nem is hallottam a "Titok" című könyvről...


A házam kb. 3 év után jött össze!...

Ezután kb. 15 év múlva nagyon nagy szükségem lett volna egy külön lakásra, ezt kezdtem el sulykolni, ez kb. 2 év után jött össze...


Nem sorolom fel, mi mindent kaptam az Univerzumtól úgy, hogy üzeneteket küldtem felé. :-D


Most legutóbb január óta "kívánok magamnak" másfél millió forintot és (kapaszkodjatok meg!) 1 hét múlva fogok kapni 2 milliót!!!... :-DDDD

(A pénz már átutalás alatt van, a banktól megkaptam az értesítést, jövő héten kerül a számlámra.)


Lehet, ti ezt most nem hiszitek és ez az egész hihetetlennek tűnik, de én nem lepődöm meg, mert mint mondtam már : nekem ez a módszer már 30 éve remekül működik! :-D


Csak JÓL kell csinálni. :-D


Esténként pár percig mindig arra gondolok, amit el szeretnék érni és erre úgy gondolok, hogy az ENYÉM!...

Napközben is többször úgy gondolom végig, mintha máris birtokolnám a vágyott dolgot...


Amúgy a módszer remekül megtanulható a Titok c. könyvből, segítség lehet még az Agykontroll is.


Nem muszáj hinni ebben a módszerben, végülis nem kötelező mindenkinek jól élni... :-DDD

2010. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Annyi butus ember van, és egyesek még adják alájuk a lovat... Szánalmas vagy.


Képzeld gyönyörű, kedves feleségem van, két szép gyerekünk, ráadásul jól keresek, így mindent megengedhetünk magunknak. És marhára nem azért mert egy univerzum nevű istenhez imádkoztam, hanem mert tettem érte.

ÉS ne próbáld meg bemesélni, hogy épp imádkozás közepette hívott fel egy bankikazgató, hogy van kidobni való 2 milkája, és hát rád gondold... Fogadjunk hogy tettél érte valamit, csak te is egy kib.szott szektás vagy, aki belemagyaráz minden sz.rságot ebbe az uj világnézetbe.


Kérdezőnek meg annyit, hogy ne így próbáljon meg pénzt keresni, mert azt várhatja. A titok című film a legröhelyesebb valami, amit valaha láttam. Tudjátok miből lettek milliomosok? Belőletek, mert megveszitek a hülye könyvüket, és megnézitek a filmjeit. Nagyokosok. Ilyen filmet a haverokkal 5perc alatt összedobunk, hogy jaj mi milliomosok vagyunk, és tegnap gondoltam egy medencére, és ma reggel már itt volt az udvaromon, és még le is filmezem... szánalmas.

2010. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

norbi88:


Attól félek kicsit túl szó szerint értelmezed a vonzás törvényét.


Azt írod van gyönyörű feleséged, gyerekeid, mindent megengedhetsz magadnak. (Ezekhez gratulálok.)


Annyit kérdeznék, hogy mielőtt mindezt "összehoztad" volna, azelőtt milyen gondolataid voltak?


Olyanok hogy:

"majd biztos egy ronda feleséggel fogok élni / soha senki nem fog engem szeretni"

"majd biztos beteg gyerekeim lesznek"

"soha nem lesz pénzem semmire"

"boldogtalan leszek egész életemben, ez a sorsom"


VAGY


olyan gondolataid voltak hogy

"találok egy gyönyörű lányt"

"jó munkát szerezek / céget alapítok és majd lesz pénzem"

"szép egészséges gyermeket nevelünk"


Ennyi a kérdésem. Ha az első csokorhoz hasonló gondolatvilág mellett lettél egy boldog ember, akkor elismerésem, (anekdotális bizonyítékkal) rácáfoltál a "titok"-ra.

Ha viszont a másodikhoz hasonló gondolatokkal építetted az életedet, akkor Te is a titkot használtad a sikereid eléréséhez.


Ugyanis ilyen egyszerű dologról von szó. A vonzás törvénye nem azt jelenti hogy valaki leül és koncentrál aztán sorra csodák történnek vele.... Nem, ez nagy tévedés a hívők egy része és a hitetlenkedők felől is. A vonzás törvénye szimplán arról szól, hogy arra összpontosítod a gondolataid, amit el akarsz érni, és akkor jobb esélyeid vannak elérni azt. Az tévedés, hogy tenni nem kell érte. De aki tényleg a gondolataival a céljára összpontosít, az tenni fog a céljaiért! Az elméje fogja kényszeríteni rá. Hiszen csak ez jár az eszébe, logikus hogy ennek megfelelően fog cselekedni, nem pedig valami olyat fog neki ami ezzel ellentétes, semmi köze a célhoz (azért mert az eszébe se fog jutni, hiszen a céljára koncentrál, nem jut eszébe pl tv-t nézni, de észreveszi és kihasználja lehetőséget a sikerhez ha a szeme sarkába kerül.)


Ezzel a fenti gondolatmenettel a materializmus hívői is elfogadhatják, hogy igenis van értelme a "titok"-nak. Ha pedig hozzávesszük a mai kvantumfizikai eredményeket, miszerint az anyagi részecskék között egyelőre megfigyelhetetlen kapcsolatok is vannak, akkor kijelentetjük az is, hogy bizony nem tudhatjuk hogy a gondolatainknak van-e befolyása a tőlünk elvileg független tényezőkre az életünkben. És emiatt talán "jobb ha arra koncizunk amit akarunk és nem negatívkodunk, mert hátha igaz a "titok"... (Egyetemen, fizikából tanultuk hogy léteznek valami iker részecskék minden anyagban, amelyek tökéletesen azonos állapotúak, legyenek a térben akármilyen messze egymástól, ha egyik állapota megváltozik, akkor a másik részecske állapota is azonnal ugyanaz lesz, nem mérhető idő, ami terjedéséhez szükséges volna, nem elektromágneses a kapcsolat a részecskék között. Nem tudjuk miért és hogy lehet, de van az anyagi részecskék között egy olyan kapcsolat, amire a tudomány ma még nem tud választ adni.)

2010. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Tudod mi a jó a vallásokban? Hogy bármire rá tudod őket húzni. Jó csajom van? Isten segített. Balszerencsés vagyok? Isten próbára tesz.

Jó csajom van? Univerzum segített. Balszerencsés vagyok? Nemtudok jól imádkozni az univerzumhoz.

Vagy: Nyertem a lottón! És tényleg a módszert használtam, elképzeltem meg minden blabla, és annak tudom be a nyerésemet. Közbe pedig az egész egyszerű matematika. Minden játékosnak van esélye a nyerésre, és ha bejön ez az esély, akkor ő nyer. Semmi misztika nincs benne. Csak ha tudatlanok vagyunk, és belemagyarázunk minden xarságot.


Ja és a barátnőről annyit, hogy nem azért vagyunk együtt, mert annyit ábrándoztam róla, hanem mert 2 éven keresztül udvaroltam neki teljes erőbedobással. És meg vagyok győződve, hogyha csak otthon ültem volna, és a módszert használtam volna, akkor nemtartanék most itt, hanem azon agyalnék hogy hol rontottam el az imádkozást.


ÉS van egy nagy ellentmondás a gondolatmenetedben, amiben én nem értek egyet. Szóval, tételezzük fel hogy vizsgám lesz 1 hónap mulva, elkezdem nyomatni a fohászkodást, meg beleélem magam hogy megvan 5ös lett blabla, de ugye, mint ahogy mondtad, hogyha van már egy cél, akkor teszünk is érte valamit, magyarul lefogok ülni a fenekemre, és nekilátok tanulni. Tanulok éjjel nappal, közben meditálok az 5ösömről. És a végén tényleg 5öst kapok a vizsgán, és elmondhatom hogy igenis működik ez az izé... Nem látsz benne egy kis furcsaságot? Ennyi erővel akár a medvedisznóemberhez is imádkozhatnék, ha közbe tanulok, és meglesz az ötös, és akkor a medvedisznóembert fogom éltetni? Vagy pedig saját magam, amiért volt szorgalmam leülni és seggelni. Nekem csupán ennyi a kérdésem.


Ha úgy mondanád, hogy ennek az egész misztikumnak csupán placebo hatása van, úgy egyetértenék, mert tényleg ha valamiről sokat fantáziálunk,és nagyon el akarjuk érni, akkor azt nagy eséllyel el is érhetjük. Mivel azt a dolgot tűzzük ki célunknak, így azért fogunk élni, dolgozni, tenni. De ha új kocsit akarunk, akkor azért tenni is kell valamit, félre kell tenni a havi pénzt, túlórázni, kevesebbet mekizni, és akkor szép lassan összegyűlhet a kocsira való, és ha egy olyan ember teszi ezt, mint Te, akkor betudja az univerzum erőjének, és még odaadóbban fog tenni a következő dologért, de ha mondjuk velem történik meg, én a kocsit betudom annak, hogy spóroltam, és melóztam érte, ezért tudtam megvenni.


A kvantumfizikába meg ne menjünk bele, mert nemhiszem hogy akár tisztába lennél a legegyszerűbb kvantumkémiai egyenlettel is. Dobálózni nagy szavakkal könnyű, és az egyel butább szinten lévő embert is könnyű nagy szavakkal átverni. De nemhiszem hogy akár a Schrödinger képletet el tudnád e magyarázni, mielőtt ilyen nagy dolgokat mondasz a kvantumokról.

2010. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Kedves Norbi88,


Örülök hogy válaszoltál, sajnos viszont nem igazán a kérdésemre sikerült reagálnod, nem sikerült levonnom a következtetést, hogy voltaképpen optimistán gondoltál-e a jövődre a múltban, vagy pesszimistán. Kérlek, a következő írásodban válaszolj erre. Nem kell félni ha kiderül hogy igenis gondoltál egy szép családra, egy jó életre mielőtt mindezt elérted volna. Ez nem jelenti azt hogy a Titok működik. A logikában egyetértünk. De nem is cáfolja... Az cáfolná ha teljesen pesszimistán álltál volna hozzá a dolgokhoz hogy "totál vesztes vagy, semmi sem fog sikerülni". Ne térj ki a válasz elől :)


Engedd meg hogy egy két gondolatot hozzáfűzzek a reakcióidhoz. Én úgy látom hogy voltaképpen az álláspontunk között annyi a különbség mint a "plussz nulla" és a "mínusz nulla" között. Ha tanultál analízist. (Akik nem, azoknak ez annyit tesz, hogy végtelenül közel van a nullához a szám, csak egyik esetben a számegyenes negatív oldalárol, másik esetben a pozitívról. "Lényegében mindegyik nulla" de mégis ellentétes az előjelük...) Hogy ezt alátámasszam:

- A vallásokban egyetértünk. Ha valaki hisz valamiben, akkor arra mindent vissza tud vezetni. A vak titok-hívők a titokra, Te pedig a tettek erejére vezeted vissza amit elértél. Vagyis neked is van egy vallásod. Hiszel abban, hogy csak tettekkel érhetsz el bármit is. Vedd észre azonban, hogy a titok sem tagadja a tetteket. Sehol sem jelenti ki, hogy nem kell tenni a valós életben semmit. Csak a titok annyival bőviti ezt ki, hogy azt modnja, mindig az elérni kívánt cél lebegjen a szemed előtt.

- A 2 éves udvarlásod nagy kitartásra vall. Kétlem, hogy az udvarláshoz nem az adott erőt, hogy HITTÉL abban, hogy boldogok lehettek együtt. Azaz nem csak tettél érte, hanem gondoltál, ábrándoztál is arról, hogy bizony van jövőtök. Ne mond hogy nem :)

- A medvedisznóemberes példa jó. De megfordítom neked: nem mindegy minek nevezzük? Legyen ima az univerzumhoz, fohász a medvedisznóemberhez, vagy csak hit abban hogy ha erőfeszítést végzel, akkor elérheted amit akarsz. Tökmindegy. Lényeg hogy valahol tudod, hogy van lehetőséged közelebb kerülni a célodhoz, és ennek megfelelően jársz el.


A placebót örülök hogy felhoztad. Na ez az, amit a tudósok sem tudnak magyarázni. "Ha hisz az ember a gyógyulásában, akkor nagyobb eséllyel gyógyul". Ez tökéletes igazolása lehetne a Titoknak, de a tudományos társadalom nem fogadja el. Ezért nem hibáztatom őket, nem foglalok álláspontot. Mindenki maga döntse el hogy értelmezi a tényt, hogy 30-40 éve mióta orvosi kutatások vannak kontroll csoportokkal, MINDIG gyorsabban gyógyul az, aki azt hiszi hogy gyógyszert kapott, holott pedig csak valami semleges anyagot vett be, azokhoz képest akik semmit sem kaptak. Ezt statisztikai adatok igazolják. Nem mágia, nem kamu, utána lehet nézni a tudományos kutatások adatbázisaiban. Döntse el mindenki hogy ezek alapján a hit hat-e az anyagra (emberi szövetekre) vagy pedig nem... Persze lehet hogy csak a véletlen műve, de akkor már eléggé "10 a mínusz sokadikon" valószínűségű eseményről van szó, azaz "rohadtul nem valószínű :)"


Az autóspórolós példát megint nem mond ellent a titoknak. A titok arról szól hogy az univerzum megtalálja a kérésed teljesítésének módját. Nem jártál mekizni, spóroltál, sikerült megvenni a kocsit. És mit írtam az előbbi mondatban? Naugye. Az univerzum megtalálta a módját (spórolásra kényszerített téged), és ennek megfelelően meg is lett az új autó. Jó érzem hogy "ráhúztam" megint a titkot a valóságra, de amit illusztrálni akartam, hogy a példád megint nem cáfolja, hogy a titok működik.


A kvantumfizikás bekezdésed viszont nem tudom értelmezni. Én mondtam valamit amit egy fizika professzor mondott nekem kb 1 éve. Tényleg fogalmam sincs már a Schrödinger egyenletről. De nem is érdekelt, lehet téged sem. Viszont az egyelőre megmagyarázhatatlan kapcsolat az egymástól távoli és elszigetelt anyagi részecskék közt létezik. Legalábbis hiszek a professzoromnak. Mindig is léteztek a tudomány számára megmagyarázhatatlan dolgok...


A slusszpoén pedig hogy én nem vagyok titok hívő. De lehet az leszek. Amit a múltamban látok az az, hogy bármit amit akartam és tényleg nagyon akartam, azt el is értem, és ezt mindig megelőzte az hogy ábrándoztam róla. Nem bizonyítja a titkot nekem sem, de növeli az esélyét hogy tényleg létezik... Emiatt inkább úgy járok el ahogy a múltban is, és most is ábrándozok a szabad időmben a céljaimról időről-időre.


A titokkal az a baj, hogy tudományos módon nem lehet vizsgálni. Nem lehet egy agyat berakni a vákuumba hogy megnézzük a gondolatai milyen hatással vannak az anyagi világra. Mivel nem lehet a gondolatokat mérni. Sőt, maga az ember sem tudja hogy mi minden gondolat jár a fejében. A gondolatok legnagyobb része tudatlanul lefut az agyban, észre sem vesszük. Ezt egy pszichológus mondta nekem, aki gyanítom nem titok hívő szintén. Így még saját magán sem tud kísérletezni az ember hogy eldöntse a kérdést. Nem tudjuk pontosan milyen gondolataink vannak, így nem tudunk egyértelműen korrelációt kijelenteni a siker és a pozitív gondolkodás között. De kit érdekel a tudomány, ha egyszer minden sikeres emberről tudjuk hogy ábrándozik/ábrándozott arról, hogy eléri amit akar? Nekem ez azt jelenti hogy talán érdemesebb ábrándozni mint nem ábrándozni. A sikeresek ezt teszik. Legyen művész, tudós, üzletember... Mindre igaz.


Összefoglalhatnám az egészet úgy is, hogy a titok nincs bizonyítva, de nincs is megcáfolva. Tényleg hit kérdése. Te tettekben hiszel. Más a vallásod mint a titok hívőknek. Miért támadod keményen őket mégis? Nincs bizonyíték a kezedben. A titok hívőknek sem. Kérlek, hozz fel tudományos eredményeket amelyek igazolnak téged. Csak ekkor kap súlyt az érvelésed.

2010. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
"A milkás"- Szerintem, te nem is a milkát kivántad, egyebet szeretsz, és nem hitted el igazán hogy meg fog történni.Próbálkozz azzal amit igazán szeretsz, kivánsz, az is lehetséges, te magad fogod elkésziteni, de én jobban hiszem, hogy egy kedves ismerősöd fogja elkésziteni neked. De azt hiszem, problémádra te magad találtad meg a választ, nincs elég hited.
2010. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egy-egy dolog tényleg sok időbe telik, mig elérkerzik hozzád, kitartó munkát igényel. Ezek az álmok legtöbbször azért nem teljesülnek, mert belefásulsz, a kudarcokat látva inkább feladod, mintsem tovább dolgoznál rajta.

Nekem például 3 év kellett mig bejött az autó, és 5 év mig elérkezett a saját lakás.Legtöbb ember ennyi idő alatt rég feladná, hogy továbbra is álmodozzon olyasmiről, ami a jelen pillanatban megvalósithatatlannak tünik. Amikor elterveztem, hogy már pedig nekem lesz egy saját autóm, sajnos aprópénzért dolgoztam, még új cuccra sem futotta, a second-ból meg a kinaitól öltöztem :D.Azután befejeztem az egyetemet, más munkahelyet találtam, befolyásos embereket ismertem meg, sokat fejlesztettem magam a szakmámban, és ezáltal anyagi helyzetem is egyre javult.Igy lett autóm is.....és mindenem amire szukségem van. Dolgozni is kell érte, azt ne várja senki, hogy lepottyan az égből, de a kitartás meghozza kivánt eredményét.

2010. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
nemfogom azértse feladni!
2010. szept. 11. 18:58
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezt már szeretem kedves kérdező! Egy hét után nem adhatod fel, mert akkor tényleg nem fog sikerülni.
2010. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nos ha nem láttad meg a válaszom az írásba, és nem tudtad leszűrni mit akartam mondani, az nem az én bajom...


Egyetlen egy mondatodra reagálnék.


Kérlek, hozz fel tudományos eredményeket amelyek igazolnak téged. Csak ekkor kap súlyt az érvelésed.


Naja kettő mondtat, sorry. Itt csak neked kellene tudományos eredményt felhozni a te által igaznak tartott titokkal kapcsolatban, ugyanis ha én állítok valamit, ami szerintem igaz, akkor azt nem másnak kell cáfolnia, hanem nekem bizonyítani.... Alap római jog.


Ennyi erővel bizonyítsd be hogy nem létezik a medvedisznóember. Fogadjunk nem tudod, és akkor ebből az következik hogy létezik?

Szóval nem nekem kell cáfolni, hanem neked kell bizonyítnai az állításaidat tényekkel, adatokkal stb. Amit ugye lehetetlen. Ezért lesz ez is egy vallás, csak a hitet adja meg az embernek, de ha nem tesz érte semmit, akkor lesheti hogy bármi is teljesüljön. ÉS ha bekövetkezik, akkor a hitnek fogja betudni, nem annak, hogy tett érte. Mint ahogy leírtam előző monológomba :)

2010. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!