Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet villámolvasni?

Hogyan lehet villámolvasni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem, hogy létezne ez a technika.
2010. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
57%
Megfogsz egy villámot és elolvasod ennyi.
2010. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


egyébként rossz témakörbe írtad

2010. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy tanfolyamra XD.Egyébként a villámolvaás nem arról szól ,hogy másodpercenként fogsz oldalakat olvasni.Ez egy tanulást segítő módszer,negyed annyi idő alatt meg lehet tanulni a tananyagot pl,és tényleg nagyon hasznos.
2010. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Figyelj, olvasd el a könyvet, ami 160 oldal, vagy !

Írsz nekem privit, hogy kell a könyvből kiiírt lényeg, ami 3 oldal összesen, és kipróbálod, tízenakárhányezres tanfolyam helyett, kinyomtatsz 3 oldalt, szerintem megéri, nem ? ;)

2010. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez ebbe a témakörbe tartozik? :D
2010. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

*****


Itt a könyv!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Mellesleg ezért a linkért jár nekem egy felpontozás! :)
2010. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mennyi idő alatt lehet megtanulni a villámolvasást, ha minden nap gyakorlok? és hány könyvet kell kb villámolvasni naponta ahhoz, hogy megtanuljam a technikát?
2010. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A "villámolvasás" egy olvasási technika, aminek a segítségével pillanatok alatt át lehet futni egy oldalnyi szöveget... Cikk-cakk vonalban haladó szemmozgással fentről lefelé haladva 1-2 perc alatt átfuthatsz az oldalon, nagyon kell közben koncentrálni, hogy a lényeget kiemeld magadnak!


Természetesen ez a módszer nem alkalmas szépirodalmi művek vagy versek olvasására, de remek módszer, ha dokumentumokat aktákat kell gyorsan átnézni.


Én ezt a módszert egy leírás alapján pár óra alatt sajátítottam el saját magamtól, de lehet kapni könyvet a módszerről vagy tanfolyamok is indulnak...

Szerintem nagyon könnyen megtanulható, és ha valaki egyszer megtanulja, utána automatikusan "működik", le sem lehet szokni róla! :-DDD


Mondjuk TANULÁSHOZ én nem alkalmaznám, arra egy másik módszerem van :

- először szép lassan, értelmezve elolvasom a tananyagot...

- másodszor úgy megyek végig rajta, hogy közben kijegyzetelem magamnak a fontos dolgokat vázlatszerűen...

- ezután a vázlat alapján megpróbálom önállóan felmondani magamnak... (ennyivel már meg is tanultam!)


Tehát (szerintem) a villámolvasás tanuláshoz azért nem alkalmazható, mert "nagyjából a lényeg" nem lesz elég ahhoz, hogy pontosan visszaadjam a tartalmat!

2010. aug. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!