Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vizualizálni az elérendő...

Vizualizálni az elérendő célt. Mi a cél? Kis filozofálás lejjebb.

Figyelt kérdés

Nem mondanám magam agykontrollosnak meg titok-felhasználónak, de tudom, hogy a legtöbb sikerorientált módszer lényege, hogy az ember lássa a végső célját, élje át minden részletét, és ha elég sokszor és jól csinálja, akkor az várhatóan megvalósul. (Vagy már itt tévednék esetleg? Javítsatok ám ki nyugodtan!)


Csak ugye van az a fránya Maslow-piramis. Vagyis aki gazdagságot programoz, vagy egy szép lakást, vagy azt, hogy megtalálja az életre szóló párt, valójában ezen célja elérése után is elégedetlen marad, mert miután lecseng az öröm hogy elérte az adott konkrét célt, igazából csak (szerencsésebb esetben, vagyis nem mindig!) feljebb lép egyet Maslow létráján. A végső boldogság a fenti elmélet szerint kb az önmegvalósítás. Ehhez az életre szóló pár, vagy 100 millió forint segít, de nem elégséges. Mi a gordiuszi csomó megoldása? Vizualizáljuk azt, hogy "meg-önmegvalósítottuk" magunkat? Ezt gondolom nem lehet mert mégis hogyan is képzelnénk azt el... De akkor ennek a sok "bevonzom amit akarok"-nak csak az lehet a lényege, hogy közelebb kerüljünk a piramis csúcsához? Mint vázoltam sejtésem, lényegében el nem érhetjük vele... Tehát csak egy segédeszközről van szó, amely segít az út első felében, a második fele meg "majd lesz valahogy"?


2010. júl. 19. 18:56
 1/3 Esme.avantgarde válasza:
Ahogy Feldmár is mondta: "az életnek nincs értelme." emiatt az ember csak azt teheti, hogy kitűz egy életcélt,amitől úgy hiszi, boldog lesz. Az agykontroll, a titok és társai tulajdonképpen a kitartást fejlesztik, hogy ott maradjon a cél és legyen ereje az embernek kivitelezni. A cél pedig tényleg miután megvan, értékcsökkent lesz. A piramis csúcsát nem érhetjük el (az a megvilágosodás), viszont ha mindíg van újabb és újabb célunk, egész komfortos helyen lehetünk a csúcs közelében. Szerintem.
2010. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Nagyon jó a gondolat menteted...ugyanis a titok/vonzás használásával az emberek csak önnön vágyaikat akarják beteljesíteni, és korlátolt elméjükkel nem képesek felfogni még, hogy ezek múló boldogságot...az örökkel szemben, ezért is jelölnek ki akaratlanul egy következő vágyat mindig, ahogyan te is írod. Azzal sincsenek tisztában, miért nyílik lehetőség ilyen fantasztikus dologra mint e kettő. A gordiuszi csomó megoldása pedig teljesen egyértelmű, és nagyon jól veszed észre...ugyanis az önmegvalósítás, vagyis megvilágosulás a végcél itt a Földön. A bevonzzuk a dolgokat -nak nem lesz ez a vége...ez a fajta tudás megmutatja, hogy a gondolatnak hatalmas az ereje, el sem hinnék az emberek mekkora...és arra enged következtetni, hogy a tiszta Gondolat maga gyökerezik valamiből...kérdés, hogy miből. Én speciel tudom a választ, de van aki nem...tudom azt is hogyan kell megvilágosodni, sőt rálátásomban én már meg is tettem, csupán a jellememet kell maximumra húzzam, ugyanis az igazi önmegvalósulás ez, amikor az ember az elméjének/lelkének a tulajdonságait viszi a csúcsra...nem a fizikait. A vágyak generálása pedig egyértelműen a fizikai létből adódik, hiszen testi vágyak teljesítését akarjuk beteljesíteni, ami pedig az önzéssel egyenlő, abból ered, magunkkal foglalkozunk, más érdekeit mögénk hagyva...itt leledzik az igazi hiba, és ezzel a vonzás törvénnyel csak annyi lesz "jobb", hogy nem fogják leütni a sarkon az embert pénzért, hanem beszugerálják a lóvét...de az is eltűnik valahonnan. szóval mindenféleképp valakinek kára lesz...(ez csak szemléltető példa). Az univerzumból húzzuk be ezeket a kéréseket...de az univerzum rendszerben működik, nos nem az önzés rendszere szerint, hiszen kölcsönös harmóniába áll minden mindennel, kivéve az ember a környezetével és egymással, tudjuk mi miatt...tehát nem "nézi" jó szemmel a világegyetem ezt a dolgot, és csak magunkat hátráltatjuk, ha önző vágyainkat teljesíttetjük vele. Az igazi recept megvan, a valódi leírás e hatalomról hozzáférhető, megéri, és elkerülhetjük a bajt. :)


Buddha:

"A boldogsághoz nem vezet út, az út maga a boldogság."

de észre kell venni, hogy az úton állunk és akkor jön ez létre. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

már nem azért de téged nem tenne boldogabbá pár milla?:)

dehoghynem..szóval már megérte:)

2010. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!