L.Bandita kérdése:

Bunkóság büfében?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha egy büfénél úgy kezded a rendelést, hogy lesz egy pl. császármorzsa vagy tökmindegy az bunkóság? Tehát hogy nem azt mondod, hogy kérek egy, hanem hogy lesz egy valami? Egy lepényesnél konkrétan a többi vevő előtt kioktatott az egyik kiszolgáló, hogy idézem :" talán kérsz egy lepényt és nem lesz egy lepény".
2017. aug. 20. 21:40
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
44%

Kérek szépen hogy kifizethessem :)

Mifelénk az eladó szokta megköszönni hogy nála vásároltam, én meg megköszönöm hogy finomat ehettem.

Ilyenen nem akad fel senki hogy "lesz egy ", általában az eladók szoktak ilyen fölényeskedők lenni, de az üzemeltetőt nem érdekli hogy kéred, örül hogy nála költöd a pénzed.

Én soha többet nem mennék oda, és akinek tehetem elmondom hogy milyen tahó dolgozók vannak ott.

Ja, és én ha látom hogy szegény dolgozókról folyik a víz, és ájulás kerülgeti őket, megszoktam hívni őket valamire vagy hagyok borravalót.

De ha beszólogatnak az anyjuk picshhhháját.

Ezt mondom vendéglátósként

2017. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
39%

"Kérek szépen hogy kifizethessem :)"


Máris megszületett az új ideológia: Ha fizetek akkor nem kérek!


Tegyük fel, hogy van feleséged, (ja nem az biztos nincs csak "párod" vagy az se) adsz haza kajapénzt vagy valamilyen módon hozzájárulsz a háztartáshoz. Este hazamész majd azt mondod: Lesz egy vacsora! Megeszed és ha ízlett, akkor odadobsz egy százast egy "köszönöm" kiséretében, és még hozzá teszed: "Igyál valamit!"


Vagy csak idegenek előtt ciki kérni valamit?


Összefoglalnám az eddig tanultakat:

-Ha ingyen van akkor jogos kérni, ha fizetek érte akkor örüljön a senkiházi, hogy megtiszteltem a pénzemmel!

Természetesen nem mindenütt van így, mert az orvossal is tudtok tisztelettel beszélni miközben sunyin oda dugjátok a tömött borítékot, vagy az autószerelőnek is benyaltok a meleg szarig. Vajon egy büfés vagy más eladó mennyivel alantasabb, hogy neki nem jár ennyi tisztelet?


Naponta ebédelek büfékben, sorbaállás közben nézem és hallom, hogy mekkora energiát fektetnek egyesek abba, hogy még véletlenül se mondják ki: "kérem". Tényleg ennyire megerőltető vagy megalázó ez a szó?

2017. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
33%

32-es vagyok, lehet nyomni a piros kezeket, pont leszarom!

:D

2017. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
57%

Akkor szegény büfés állítsa 2 külön sorba a vevőket:

Kérek szépen Lesz egy

Mostmár választhat melyik sort szolgálja ki.

De akkor a büfésnek is illik köszönni, és illedelmesen megszólítani, és talán mellényögni hogy "jó étvágyat hozzá"!

A büféseknek is lenne mit jómodorból tanulni.

Nem azt mondta a kérdező hogy " adjál egy" , csak annyit mondott hogy " lesz egy"

Aki ezen fennakad az a nem normális.

2017. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim válasza:
0%
3/34 XDDDD
2017. aug. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki szépen köszön és megköszöni a kiszolgálást, nem tahó hangnemben beszél, meg még esetleg borravalót is ad, akkor nem lesz (:D) bunkó a lesz szótól, főleg, hogy csomószor visszakérdeznek az eladók is, hogy "lesz még valami?" szóval ráragad az emberre. Én igyekszem elkerülni, mert tudom, hogy némely eladó allergiás rá, aztán ha még rossz napja is van, akkor nehogy miattam mégrosszabb legyen, de néha akaratlanul is kicsúszik a számon ha mondjuk elfelejtek valamit, és gyorsan hozzáteszem, hogy "és még egy ketchup is lesz", nehogy közben benyomja a pénztárgépen a fizetés gombot a fölösleges udvariaskodás miatt, aztán még idő megy el, míg visszacsinálja.

Amúgy pedig még ha zavarja is az eladót, akkor se szóljon vissza, ennyi higgadtság legyen már benne, ha már más tudást nem nagyon igényel a munkája. Ha én lennék a főnöke, nem engedném meg neki, hogy ilyen hangnemben beszéljen a vásárlókkal.

2017. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon mindenki annyira udvarias.

Privátban mocskos üzeneteket küldenek, nem épp udvarias megszólítással.

Nem hiszem hogy ezen az oldalon kell megvitatni hogy illendő-e ilyet mondani, mindenesetre itt mindenki gáláns és udvarias.

Kérdező ha számodra nem esett jól hogy beszólt az illető, akkor keress másik büfét, ahol örülnek hogy hozzájuk mentél. Ennyi

2017. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

37/37 -es kommentelő, ezt már akkor eldöntöttem amikor távoztam tőlük. Plusz mindenkit lebeszélek az ismeretségi körömben, hogy véletlenül se menjenek hozzájuk.

Köszönöm a válaszokat mindenkitől.


Kábé fele-fele arányban van az aki illetlenségnek gondolja, meg aki nem. Nem lettünk okosabbak, de mivel voltak akiket ez zavar, ezért békesség kedvéért többször fogom alkalmazni a kérem szót, amit eddig is alkalmaztam, de ez most valahogy így jött ki.

Rendet kéne rakni mindkét oldalon és akkor nem történnének ilyen szituációk. Nem csak a vevők bunkók.

Az omv-nél tankoltam a minap és két lány pultos volt akik a vevőkre rá se hederítve vadul beszélték ki az egyik társukat. Az előttem lévő két férfi rájuk köszönt, vissza sem köszöntek csak beszéltek tovább. Az elköszönés se ment nekik. Rájuk sem néztek. Én már nem köszöntem nekik, de az sem zavartatta őket.

2017. aug. 24. 09:40
 39/43 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ezt nem népszavazás dönti el, hanem a létező illemszabályok. Amiket egyértelműen áthágtál.


Az, hogy ezt az itt lévők fele nem gondolja illetlennek, az csak annyit jelent, hogy ők sem tudnak viselkedni, nem azt, hogy az illem megváltozott volna.

2017. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
78%

A gyakori nem mérvadó. Itt a legtöbben arról írnak, ahogy szerintük viselkedni kellene, nem arról, ahogy ők VALÓJÁBAN viselkednek. Egy ideális világot képzelnek el, ahol minden egyértelmű, van jó és rossz, és ők természetesen a jó oldalon állnak.


A valóság ennél jóval bonyolultabb. Eleve a szóbeli érintkezéseknél csak kb. 30 százalékban számít, hogy mit mondasz, a jelentés többi részét az adja, hogy hogyan mondod, mi a szituáció, kik beszélgetnek...stb. Ezért kell vigyázni az ilyen kijelentésekkel, hogy a lesz egy az bunkóság, a kérek meg tutira jó. Nem muszáj feltétlen állást fogllani, lehet pl. óvatosan annyit mondani, hogy a tapasztalatok alapján a lesz... talán nem a legszerencsésebb választás, esetleg sérthet néhány embert, annak ellenére, hogy elterjedt formája a rendelésnek.


Nekem a leírásból az jött le, hogy a büfés kekeckedő, kioktató volt, de ez sem biztos, mert nem voltam a helyszínen. Itt is elmondható általánosságban, hogy másnak a szóhasználatát nem javítgatjuk, mert az udvariatlan dolog. De lehet, hogy rossz napja volt a büfésnek, vagy ilyesmi. Összességében véve ez nem egy hatalmas probléma, hétköznapi súrlódás, nem kell erkölcsi-világnézeti kérdést csinálni belőle.


Ha ebből a kommentből csak egy mondatot jegyzel meg, akkor ez legyen az: Kicsit több rugalmasságot és lazaságot emberek!!!

2017. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!