L.Bandita kérdése:

Bunkóság büfében?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha egy büfénél úgy kezded a rendelést, hogy lesz egy pl. császármorzsa vagy tökmindegy az bunkóság? Tehát hogy nem azt mondod, hogy kérek egy, hanem hogy lesz egy valami? Egy lepényesnél konkrétan a többi vevő előtt kioktatott az egyik kiszolgáló, hogy idézem :" talán kérsz egy lepényt és nem lesz egy lepény".
2017. aug. 20. 21:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
73%

Egy kicsit az. Pláne köszönés nélkül így kezdeni. Az már eléggé az.


Voltam már a pult másik oldalán, és válaszoltam már erre azt, hogy:

Jó, majd akkor szólj, ha lesz!


Aztán otthagytam, és foglalkoztam a következő vevővel, rá se néztem.


És igen, tényleg nem kötelező ilyen helyen elkölteni a pénzed.

Nekem sincs szükségem nagyképű bunkó vevőkre.


Meg olyanokra sincs szükségem, mint az #5-ös!

Aki egy szolgáltatót összekever egy szolgálóval!!!


Egy szolgáltató nem azért az, hogy tiszteletlenül oda lehessen neki ugatni bármit!

Azért az, mert épp az a munkája.

De ugyanolyan ember mint bárki más, és ugyanolyan tiszteletet érdemel.

2017. aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
53%

" Nem szívességet tesz neki a büfés teszi hanem szolgáltatást nyújt pénzért cserébe."


Nem, nem szívességet tesz, és nem is szolgáltatást nyújt, hanem terméket ad el.

Ennyit ad a pénzért.

Ezt kellene felfogni, hogy ez van benne a vételárba.

A kifizetett összegért cserében nem az embert veszed meg, nem az önbecsölését veszed meg, nem a tisztelet elhagyhatóságát veszed meg.


Nem azért fizetsz, mert pl a munkahelyeden egy legutolsó csicska senki vagy, vagy a párkapcsolatodban, vagy úgy általában a civil életben egy hulladék szar vagy, és a "szolgáltatások" meg a szolgáltatók, jó terápiát jelentenek, mert ott eljátszhatod, hogy lenézel valakit, nem veszed emberszámba, ugráltatod, visszaélsz az alapvető szituációval.


Sokan csinálják ezt, persze a "lesz egy" nem egy eget rengető dolog, sajnos túl sok a bunkó, hogy ez már mindennapos lett.

Vannak ennél százszor durvább esetek is.

Aztán meg csodálkozik a paraszt, ha a "büfésnek" 3 perc múlva lejár a munkaideje, átöltözik civilbe, és "véletlenül" összefut a "kedvesvendéggel" . Olyankor az egérlyukba is bebújnának. :)

2017. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
91%
Igen,bunkóság.Attól,hogy szolgáltatást nyújt valaki,az nem azt jelenti,hogy akkor bármilyen hangnemet megüthet vele a fizető fél.Minimum,hogy köszönünk és kérünk.
2017. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
33%
Aki a 11-es választ lepontozta, elgondolkozhat rajta, hogy a lepontozással saját magát, a saját kulturáltságát és neveltetését pontozta le! :)
2017. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
41%

# 14


Én pl azért pontoztam le mert szerintem nagyon végletekben beszél, semmi köze nincs a kérdéshez. Attól hogy azt mondod egy büfében hogy "lesz egy ..." és nem azt hogy kérem szépen attól még nem alázod meg az eladót és nem lesz a szolgálód, csak te kevésbé vagy udvarias. De magában gondolhatja azt a büfés hogy micsoda bunkó hogy nem mondta hogy kérem szépen, de kiselőadást tartani az parasztság.

2017. aug. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Értem, tehát nem illendő így kérni.

Természetesen köszöntem előtte. Ez egy utcára nyíló street food-os, laza, jófej kiszolgálókkal. 35 éves vagyok, a srácok akik dolgoztak kb. 25 és 28 év közöttiek lehettek. Mivel eddig sokszor így kértem ki, legyen az egy étterem vagy egy strand büfé ezért én nem éreztem hogy bunkó lennék ezzel. Normális hangnemben kértem, nem lekezelően. Borravalót is szoktam itt adni és többször vettem már gyorskaját náluk.A végén megköszöntem mindig.

Nekem van egy gumiköteles ugrálóm egy strandon, más néven eurobungee. Sokszor még köszönni sem szoktak a felnőttek akik befizetik a gyerekeiket, hanem csak annyit mondanak , hogy ugrálna egyet a gyerek, mennyi az annyi. Én örültem mindig, hogy jönnek hozzám ugrálni, eszem ágában sem volt soha hogy kioktassam az anyukákat vagy az apukákat, hogy először köszönünk, aztán meg kérünk.Sokszor még elköszönni is elfelejtenek, de nem hiszem hogy én leszek az aki őket erre megtanítja. Ezért sok esetben én köszönöm meg hogy nálam ugráltatták a gyerekeiket és én is köszönök el, mert szeretném ha visszajönnének.

A kioktatása nagyon rosszul esett, arrogáns, bunkó stílusban közölte. Ráadásul 4 vevő állt mögöttem, akik fül és szemtanúja volt az esetnek. Annyit ért csak el nálam ezzel, hogy többet nem megyek oda. Viszont 35 évesen megtanultam , hogy máshol a "kérek egy" valamivel fogok indítani.

2017. aug. 21. 10:07
 17/43 anonim ***** válasza:
90%

#16


Alapvető viselkedéskultúrabeli hiányosságaid vannak, az van. 35 (de 5) éves korra illik tudni, hogy hogyan viselkedünk egyes helyzetekben.


A köszönés, majd kérek/szeretnék/legyen szíves egy xy-t a megfelelő formula. Mint az köztudott.

2017. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Értem, tehát jogos volt és szakszerűen járt el az eladó és így kellene mindenkivel eljárni.Elmesélem röviden az esetet.


Köszöntem, hogy "Sziasztok", majd mondta hogy "mit szeretne", erre mondtam hogy "a feleségemnek lesz egy székely lepény" , majd nem is ő, hanem a kollégája aki mellette sütötte a húst, a válla fölött odaböfögte "talán kérsz..." mondatot.

2017. aug. 21. 14:00
 19/43 anonim ***** válasza:
89%

Igaza van, fájna kimondanod, hogy "kérek"? Hmmm?!


Nekem teljesen alap:

Ein Schweinbratwurst, BITTE. Ennyi, és ha hazamegyek, akkor is kérem a dolgot, nem odavetek egy "lesz"-t.

2017. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
82%

Viszont 35 évesen megtanultam , hogy máshol a "kérek egy" valamivel fogok indítani.

- 35 évesen TANULTAD MEG? Érdekes, én 4 évesen már tudtam, mert a szüleim erre neveltek.

2017. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!