L.Bandita kérdése:

Bunkóság büfében?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha egy büfénél úgy kezded a rendelést, hogy lesz egy pl. császármorzsa vagy tökmindegy az bunkóság? Tehát hogy nem azt mondod, hogy kérek egy, hanem hogy lesz egy valami? Egy lepényesnél konkrétan a többi vevő előtt kioktatott az egyik kiszolgáló, hogy idézem :" talán kérsz egy lepényt és nem lesz egy lepény".
2017. aug. 20. 21:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
82%

#18


Teljesen mindegy, hogy neked nem tetszett a másik fél viselkedése.


Te bunkó és illetlen voltál.

2017. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
51%

Lehúztam pár évet kocsmában, és nekem már cifrábbat is mondtak, mégsem hagytam ott senkit és mindenkit kiszolgáltam.

Ha elakarod adni a termékedet ne válogass, a vevő az vevő, hasznot hoz, persze elismerem tényleg van sok tirpák sajnos.

Igazából az ilyen eladók csak annak szólnak be ilyeneket akin látják hogy ezt meglehet vele tenni.

Na most odamegy egy banda, elég rossz arcúak, és azt mondják hogy adj egy hamburgert, akkor hidd el nem fognak kötekedni az eladók, szó nélkül kiszolgálják.

Én semmi bántót nem látok abban hogy azt mondod "lesz egy...".

Némelyik eladó csak odavágja a kaját elém, de még csak vissza se köszön, és ha beszólok neki, akkor beleköp vagy hasonlók a kajámba.

Múltkor bementünk a kedvenc éttermünkbe, és új pincérnő volt, beültünk a sarokba mert nagyon betűzött az ablakon a nap.

Erre bunkón bejött, nem köszönt, lecseszett hogy mi a f@@szert ültünk oda...

Nem is kapott borravalót, sőt apróval fizettünk...

Tehát nem volt itt semmi baj sem a kéréssel, csak az eladó kukacoskodó és mindenható.

2017. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
67%

Én a "kérnék egy..." változatot használom, de lehet, hogy mondtam már "lesz"-t is. A büfés úgyis látja rajtad, hallja a hangsúlyból, hogy udvarias vagy-e. Ha igen, akkor egy "lesz"-en lovagolni kötözködés, kioktatás. Szóval ilyen esetben inkább a büfés a bunkó, nem te.


Nyilván megvannak a szokásos udvariassági formulák, de nem ez a lényeg. Kérem szépennel is lehet valaki bunkó.

2017. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Soha nem éreztem hogy ezzel én bunkó lennék.Én ha bemegyek egy étterembe előre köszönök. Normális hangnemben szoktam a lesz szót is használni, nem lekezelő hangnemben. Legtöbbször akkor használom a lesz szót amikor több mindent rendelek és felsorolom.

Ezért is kérdeztem meg tőletek, hogy mi a helyzet. Felfogtam akkor ez nem illendő, nem fogom többet használni.

Egy biztos nem fogok többet vásárolni ott, mert lejáratott mint vevőt, a feleségem és a többi vásárló előtt. Annyit tudtam csak mondani zavaromba, hogy "remélem nem sértettelek meg annyira hogy ne szolgálj ki, mert nagyon éhes vagyok." Bennem maradt a szálka rendesen és le fogom járatni minden ismerősöm előtt, hogy ne költsék a pénzüket ott.

Megérte?Tudom, most azt mondjátok szemét vagyok, de emberek vagyunk.

2017. aug. 21. 20:07
 25/43 anonim ***** válasza:
69%

"Nekem van egy gumiköteles ugrálóm egy strandon, más néven eurobungee. Sokszor még köszönni sem szoktak a felnőttek akik befizetik a gyerekeiket, hanem csak annyit mondanak , hogy ugrálna egyet a gyerek, mennyi az annyi."


Tehát te is tovább viszed a "jó modort"? Inkább mutass példát. Pár éve még rosszabb volt, szerencsére megint kezdenek visszaszokni az emberek a jó modorra. Nem szégyen az.

2017. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
70%

Ne hallgass erre a sok nagyokosra, egyáltalán nem voltál bunkó! Sajnos már ez a világ van, már a legutolsó büfés is úgy érzi, hogy baromi nagy szívességet tesz azzal, hogy kiad egy melegszendvicset. Régen nem erről szólt a vendéglátás. Mi lett volna, ha nem tesz megjegyzést? Te továbbra is odajárnál. Persze csak akkor engedik meg ezt a stílust, ha nincs ott a főnök! Eszméletlen, hogy hová süllyed ez a világ... Dolgoztam én is éveket vendéglátásban, nyilván volt, hogy nekem is ki kellett állnom magamért,

de ezen kiakadni, hogy "lesz egy..." ... röhej!

2017. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
52%
Te nem direkt bunkóságból kérted így a kaját (ami sztem nem is bunkó megnyilatkozás amúgy), ő viszont szándékosan volt kioktató, fölényeskedő veled. Lehet, hogy rossz napja volt, vagy nem tudom, de én sosem viselkednék így egy vevővel, pláne nem egy olyannal, aki nem is csinált semmi rosszat.
2017. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

"Tehát te is tovább viszed a "jó modort"? Inkább mutass példát. Pár éve még rosszabb volt, szerencsére megint kezdenek visszaszokni az emberek a jó modorra. Nem szégyen az."


Ha én plussz, de nem kért szolgáltatásként jó modort is oktatnék, nem sok visszajáró vendégem lenne. Én örülök, ha igénybe veszik a szolgáltatásom. Engem nem érdekel ha nem köszönnek előre, szívesen köszönök én, nem érdekel ha nem köszöni meg a végén, megköszönöm én.10-ből ketten nem köszönnek el, de nem bunkóságból teszik ezt, hanem mert elfelejtik. Azt szeretném, hogy a pénzükért elégedettek legyenek. Ha ugy érzem kötözködnek, akkor jöhet a humor.Ha megtudod mosolyogtatni a vevőket , már csak azért is vissza fog jönni.

Hogy én kioktassam a vevőimet, eszem ágában sincs.

2017. aug. 21. 22:43
 29/43 anonim ***** válasza:
39%

"Sajnos már ez a világ van, már a legutolsó büfés is úgy érzi, hogy baromi nagy szívességet tesz azzal, hogy kiad egy melegszendvicset."


Sajnos már ez a világ van, már a legutolsó melós is úgy érzi, hogy baromi nagy ember lesz attól, hogy ki tud fizetni egy melegszendvicset.

:(


Mitől lesz egy büfés legutolsó? Ha a makói piacon árulja a melegszendvicset 300-ért akkor szar ember, ha a Deák Ferenc utcában 3000-ért akkor jár neki a kérem?


Ez az igazi kis emberek hozzáállása.

2017. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen mindegy milyen munkát végez,a kérem és a köszönöm alap.A 2 és fél éves lányom is ismeri ezeket a szavakat.Mindig kér,és utána megköszöni.Ez egy alap.
2017. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!