L.Bandita kérdése:

Bunkóság büfében?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha egy büfénél úgy kezded a rendelést, hogy lesz egy pl. császármorzsa vagy tökmindegy az bunkóság? Tehát hogy nem azt mondod, hogy kérek egy, hanem hogy lesz egy valami? Egy lepényesnél konkrétan a többi vevő előtt kioktatott az egyik kiszolgáló, hogy idézem :" talán kérsz egy lepényt és nem lesz egy lepény".
2017. aug. 20. 21:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a javából...
2017. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Bizony az. Illik szépen kérni. Vannak büfék ahová ki is van írva, hogy hogyan kell kezdened helyesen.
2017. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy ha nekem valaki így kezdené a rendelést, akkor azt válaszolnám, hogy "nem lesz"
2017. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
81%

Én dolgozok büfébe másodállásba amolyan családi biznisz féle. Én arra haragszom de mocskos módon amikor úgy kérnek hogy "kell egy hamburger" példát írtam csak de leginkább a kell kifejezéstől tudom tépni a hajam. Olyankor mindig azt mondom kedvesen hogy "Nem kell, hanem kérek szépen"

De ha úgy kér hogy simán "kérek vagy kérnék" attól nem haragszok meg. De ha valaki esetleg úgy kér valamit hogy "lesz" azt sem veszem igazán magamra ha normális hangnemben beszél és köszön előtte.

2017. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
40%
Miért lenne bunkóság? A büfés szolgáltatást nyújt, abból él hogy árulja a császármorzsáját. Persze nem azt mondom hogy legyél paraszt és töröld bele a lábad, de én inkább azokat az eladókat/büféseket tartom parasztnak akik képesek kioktatni a VENDÉGET hogy hogy kell szépen kérni. A gyerekedet tanítgasd hogy hogy kell szépen kérni, de ő nem is fog pénzt adni a kajáért.
2017. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
51%

#5:

Tehát csak akkor dukál a "kérem" ha ingyen kapsz valamit? Gondolom te még annyit se mondasz, hanem a füledre szorított telefonnal mutogatsz.


Megalázó vagy megerőltető kimondani azt, hogy kérem, köszönöm?

2017. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
55%

6


Nem erről van szó, én mindig szépen kérem és megköszönöm, de türhő parasztságnak tartom kioktatni a vendéget ha esetleg ez elmarad. Nem szívességet tesz neki a büfés teszi hanem szolgáltatást nyújt pénzért cserébe. És mondom mégegyszer, nem kell átesni a ló túloldalára, de azért a vendéglátóiparban(benne van a vendég szó, érted) alap hogy a szolgáltatást nyújtó szemének egy kicsit a vendég kedvére kell tennie. Nem hiszem hogy komoly kérés egy büféstől vagy pultostól hogy ne tartson kiselőadást annak az embernek aki a vendége a munkahelyén.

2017. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
47%
A büfés volt bunkó. Semmi köze nincs a vendéglátáshoz. Hány éves vagy, ha nem vagyok indiszkrét?
2017. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
61%

Azt a büfés/pincér/tulaj dönti el, hogy a saját büféjében/éttermében/munkahelyén kit hogyan oktat ki. Ha megengedheti, hogy egy bunkóval kevesebb fizessen, és úgy érzi jónak, akkor szíve joga.

Attól, hogy valaki vendég, még nem kell neki mindent elnézni.

Úgy kérni valamit, hogy "lesz egy..." illetlenség és modortalanság. De nem minden családban tanítják meg a gyereknek, hogy hogyan kell viselkedni ilyen helyeken, ez van. Sokan valóban nem is gondolnak bele, hogy ez mennyire bunkón hangzik.

2017. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem mondtad neki : köszi babám inkább nem lesz semmi.


Mentél volt át inkább a szomszéd büféshez és vettél volna ott lepényt. Nem kell az ilyennél ott hagyni a pénzedet.

2017. aug. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!