Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Iert ilyen balfek a vendeglato...

Iert ilyen balfek a vendeglatosok tomkelege?

Figyelt kérdés
Legyenszo, akar kocsmarol, akar vendeglorol, sorra zarnak be! Felenk videki varosban, egyik haveromeknak van egy kocsmajuk! Komolyan mondom max 5 ember jar be! Pedifg nagy kocsma! Apa es ket gyerek oda van bejelentve! Jarulekos koltseg, ado, rezsi es ennyi! De 5 hazzal feljebb van egy masik kocsma, ami pici es fullon van mindig de inkabb fontos, hogy jol megy alkalmazottal! Miert? Mert a tulaj vett anno szolot, ugyahogy kitanulta a boraszkodast es a sajat borat arulja benn meg elvitelre is hivatalosan! Ennyit kene tenniuk haveromeknak, nekik is sajat bort csinalni es beindulna a buli, mert nincs annyi folyo bor, amit el ne lehetne adni! Az ettermeket meg nem is reszletezem, mert ezt megakarom irni egy konyvben, de ott meg nagyobbat lehetne szakitani!!!

2015. dec. 8. 10:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Látom, elfelejtettél belegondolni, hogy egy borászat beindításához hány tízmillió forint, milyen szakképzettség, és hány évnyi előkészítő munka kell.
2015. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Ennek a kérdésnek mi a csöcs volt a lényege azon kívül, hogy leírj kismillió felkiáltójelet? Ha az öt házzal feljebb lévő kocsmába járnak a másik helyett akkor szerinted miért pang a másik kocsma, te agysebészek gyöngye?
2015. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Most olvasom hogy még könyvet is akarsz írni :D :D
2015. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne okoskodj, hanem nyiss borászatot, éttermet, akármit.

Nem olyan egyszerű ám. Te dolgoztál már valahol vezető beosztásban? Olyan pozícióban, ahol belelátsz, hogy egy cég működtetése mennyibe kerül? Hogy mennyit kell dolgozni azért, hogy csak az alkalmazottak bérét kitermeld?

Tudod, hogy mennyi a jobban menő és a rosszabbul menő üzletnek a bérleti díja? Stb.

2015. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem nyitnék 5 házzal arrébb ugyan olyan üzletet,mert az már alapból bukta és nevetséges..
2015. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha megírod azt a könyvet, szívesen elovasnám.

Ennyi hozzáértéssel és ilyen helyesírással biztos Pulitzer-díjat kapsz majd érte! :D

2015. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
1-es konkretan felem amerre lakom 700 ezerert mar van szolovel, de 2,5 M-ert mar engedelyezett, kulcsra kesz pince van elado! Na ennyit a 10M-eidrol! Pfff. 4-es az, hogy mennyot dolgozol, az senkit nem erdekel, hanem hogy mannyien hagynak nallad penzt! A ketto ket kulon dolog! Es igen irok egy konyvet, mert europa szinte osszes orszagaban voltam mar, ahol a helyi krimokat kerestm fel es nem a turista fogo helyeket! Ti mind okoskodtok, de tuti, semmi vallalkozast nem vezettetek meg, sot meg a suzukitok sem a tietek, hanem a banke!!!
2015. dec. 8. 11:40
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

7: Nem úgy értettem, hogy mennyit dolgozol, hanem mennyi munka van benne, mögötte, stb.

Én most is vezető vagyok, és a korábbi helyemen is vezető voltam, úgyhogy én tudom, hogy mit beszélek. Te gondolom, még sose tartoztál felelősséggel egy cégért sem, egy alkalmazottért sem.

Csak azt nem értem, hogyha ez ilyen nagy üzlet, akkor te miért nem nyitsz éttermet, miért nem veszel borászatot. Gondolom, te vagy az, akinek nincs pénze :)

Én nem Suzukival járok :) De inkább egy Suzuki, mint hogy olyan ostoba legyek, mint te.

A tuti ötletedről meg annyit, hogy ami az egyiknek bejött, az már nem biztos, hogy a másiknak is be fog.

2015. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
#7 most oda ütöttél, ahol igazán fáj. :(
2015. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja gondolom, ha a minumalber +boritek, vagy a 4oras bejelentes.... Annyira jol viselitek az alkalmazottak gondjat, hogy nincs szakacs az orszagban!!! Na ennyit rolad, meg a hasonlokrol!
2015. dec. 8. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!