Étteremben, nagyüzemi konyhán miért nem szabad használni rongyot, szivacsot, a mosogatáshoz?
A kefe nem porózus anyagból van, ezért jobban tisztítható, fertőtleníthető, nem marad benne a koszos, fertőzött víz, hanem lefolyik.
Az üst mosási idejét nem tudom megsaccolni, az edényeknek úgy kell lenniük a fertőtlenítő oldatban, hogy minden felületet érjen a cucc 2 percig. Ha csak egyesével férnek bele a medencébe, akkor darabonként 2 perc.
A 40-45 fok gyakorlatilag az a hőfok, amit még kellemes melegnek érzel (nem éget.) Nem tudom, minden alkalommal le kell-e mérni.
Tanulóként nem kaptál valami szabályzatot, eljárásrendet?
Akkor tisztázzunk 1-2 dolgot.
Először is, egyik sem igaz, ami a kérdésben, állításként szerepel.
Rongyot ugyan nem, de szivacsot ugyanúgy használnak nagyüzemi konyhán is, és ebbe az ántsz se, meg az állat egészség ügy se köt bele.
Az ántsz egyáltalán, mivel semmihatáskörük nem maradt, az állategészségügy néha kitalál hülyeségeket, hogy több bírságot tudjon beszedni, de ettől még nincs ilyen, hogy ne lehetne mosogatószivacsot használni.
Az ok végtelenül egyszerű, nincs jelentősége a baktériumoknak, mert a mosogatószivacs soha nem kerülhet ki a mosogatóból a konyhára a mosogatásnál pedig a zsíroldási, tisztítási fázisban használható, ami után következik a fertőtlenítő fázis.
Egyébként nyilván nem a leg praktikusabb eszköz, tekintve, hogy 1 nap 10-szer kéne cserélni, kb annyi idő alatt menne tönkre.
Az említett üstök, ill fekete mosogató edényeihez leginkább acél drót spirál dörzsit használnak.
Ami a mosogatószereket illeti, ebben hatalmas lobbi van, brutális mennyiségű pénzekkel.
Gyakorlatilag pénzért vesznek a gyártók olyan hatósági szabályokat, amik kimondják, hogy csak bizonyos szereket lehessen használni.
Persze ezek a szerek 20-30, vagy 50-szer is drágábbak, mint mások, amik semmivel nem tudnak kevesebbet.
Ez ugyanolyan, mint amikor a rendszerváltás után az ántsz (akkor még volt szavuk) kitalálta, hogy alumínium lábasban nem szabad főzni, csak rozsdamentes acélban.
Mert az edényt forgalmazó cég megtámogatta őket pár milliárd forinttal.
Valójában se akkor , se később nem született ilyen szabály, most is lehet aluban főzni, senki nem köthet bele!
"Kedves kérdező, most már kezdek beparázni:-) Te ilyen helyen dolgozol?"
Én meg nem. A kérdezőt legalább érdekli és odafigyel rá, mert még tanuló.
Az előzőnek is grat a kimerítő válaszért.
Még annyit hozzátennék, ha már a gyakorlatról esett szó, hogy éttermekben, a tökéletes cseppmentes száradás érdekében, a legtöbb helyen még mindig kézzel, egyesével szárazra törlik az evőeszközöket, mosogatás után.
Na ebbe viszont qrvára beleköt mindenféle hatóság, aki csak meglátja!
Nem lehet mosogatás után száraz ruhával se törölgetni, mert vizet törölsz vele, és a száraz nem sokáig marad az, és utána már semmiféle fertőtlenítő fázis nincs.
Tehát olyan mosogatószer, és olyan hőmérséklet kell, hogy cseppmentesen száradjon, és gyorsan.
Ha nem tökéletes az eredmény, forró, ecetes vízbe kell rakni, és úgy lecsöpögtetni, illetve eltörölni, mivel a savas közeg mikroba ölő hatású.
De ez is csak gyakorlat, elméletben ezt se fogadják el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!