Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pizzafutárnak mennyi borravaló...

Pizzafutárnak mennyi borravalót illik adni, vagy nem adni? Régen mindog adtam 2-300 ft-ot, de egy ideje nem rendeltem.

Figyelt kérdés

Most rendeltem házhozszállítással pizzár, ami 3950 ft volt. A szállítás ingyenes, maga a pizza került ennyibe. Szerintem önmagában ez már elég sokba kerül, nem adtam borravalót a futárnak. Gondolom ők is számolnak azzal, hogy a futár fizetését is belekalkukálják az árakba.


Nektek mi a véleményetek a borravalóról a futároknak? Szoktatok adni, vagy ti is hasonlóan velekedtek?


aug. 10. 22:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is ritkán adok pár 100 forintot. De őszintén felénk már 3500ft körül van egy 30cm-es pizza... Nyilván úgy megdrágult hogy jó ha havi 1-szer megengedhetem magamnak...
aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

200 forintnál többet nem akarok erre szánni, annyit meg megalázónak érzek adni...

sőt, ezt az egész borravalózás dolgot megalázónak érzem!

mondják meg, hogy mennyi az ára, én peig eldöntöm, hogy megéri nekem, vagy sem. De se alkudozni, se borravalót odadugdosni nem akarok.

aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én attól teszem függővé, hogy időben (a rendeléskor megadott időintervallumon belül) kihozza-e. Ha nem, nem kap. Ha igen, akkor szoktam kerekíteni valamennyit, attól függően, hogy mennyi apróm van, illetve milyen gyors volt a futár. Amúgy sokszor nem adok, alig langyosan érkezik meg, a futár sokszor mégcsak nem is köszön. Értem én, hogy sietnie kell, de egy helló nem vesz annyi időt igénybe, hogy ezen spóroljon. Egyébként egészen leszoktam a rendelésről amióta nem kell home-officeban lennem, mint a covid elején.
aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez nem illem dolog. Ő azért kapja a fizetését.

Az, ha adsz, az a te szíved jogod. Ez vonatkozik a mennyiségre is.

szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A fejétől bűzlik a hal :-) A vendéglátás nem az a foglalkoztatási kategória, ahol mindenkit flottul bejelentenek és fasza béreket fizetnek. Az esetek többségében a futár fizetésébe bele van számítva, hogy kapni fog borravalót. Undorító dolog, nem a futár és nem is a vevő hibája, hanem a munkáltatójáé, aki gennyesre keresi magát, a futár lohol, emeletet mászik, stb., a vevő pedig sok esetben elégedetlen. A futárok között is ezért van a sok selejt, tahó, mert már mindenkit felvesznek, mert folyamatosan kilépnek, nem annyira nagy élmény napi 12 órát dolgozni, kb. 40 címmel, 40-ből legalább 20 korlátolt, felháborodott vevővel kb. 20 ezer forintért. Épp ezért én mindig adok borravalót, és még azért is, mert ha 3500 forintom van egy szaros pizzára, akkor belefér még 2-300 forint is. Amúgy meg ha közvetlenül az étteremtől rendelsz, akkor kevesebbet kell fizetned.
szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!