Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pizzafutárnak mennyi borravaló...

Pizzafutárnak mennyi borravalót illik adni, vagy nem adni? Régen mindog adtam 2-300 ft-ot, de egy ideje nem rendeltem.

Figyelt kérdés

Most rendeltem házhozszállítással pizzár, ami 3950 ft volt. A szállítás ingyenes, maga a pizza került ennyibe. Szerintem önmagában ez már elég sokba kerül, nem adtam borravalót a futárnak. Gondolom ők is számolnak azzal, hogy a futár fizetését is belekalkukálják az árakba.


Nektek mi a véleményetek a borravalóról a futároknak? Szoktatok adni, vagy ti is hasonlóan velekedtek?


aug. 10. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk sokáig direkt az árakat 30-50-70 forintokra végződtették, akkor annyit adtam amivel kipótoltam a következő kerek egész százasig. aztán itt leszóltak érte hogy nagyon gáz, inkább ne adjak semmit mint pár tíz forintot. nem tudom, nekem ha annyi hiányozna valamihez hogy megvehessem boltban, örülnék annak is. azóta megszedte magát a pizzéria, már 4300 az 1300-as pizza. ha valaha is rendelnék újra, százastól több borravalót nem adnék pluszban. csak viszonyítási alapként írom, hogy már keveselnéd a te régi 2-3 századat
aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Szoktam adni, de nem vittem az inflációval, pontosan ugyanannyit kap mint 4 éve. Attól hogy valaminek az ára emelkedik, nem kéne minden létező dolognak lekövetni (pláne hogy a bérek se követik le).
aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nálad, annál az összegnél 50 ft-ot illett volna adni.
aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktam adni, ha gyors a kiszállítás és kedves a futár, és persze, ha éppen van itthon apróm. Általában 200 Ft-ot szoktam adni, a rendelt termékek árától függetlenül. Magam is vendéglátásban dolgozom, tudom, milyen jól tud esni, ha értékelik a munkámat egy kis borravalóval, de megértem azt is, hogy valakinek nem mindig van erre kerete/lehetősége, nem sértődöm meg, ha nem jattolnak.
aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mint minden másnak, a pizzának is eléggé felment az ára. 200 Ft-ot szoktam adni általában. 1-2 havonta rendelek pizzát, szóval ez nem tétel.
aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam adni a pizza futárnak. Ha rendelek pl legutóbb wolt-ról, abban van kiszállítási díj, rendszerhasználati díj, legutóbb messzi címért is számoltak fel díjat, igy 700-1100 ft körül fizetek a kiszállításért - ami nyilván nem ennyi az üzemanyag költség sem, meg a rendszerhasználat sem. Arról nem is beszélve, hogy nevetségesen drága a pizza (is). Szóval úgy érzem, bőven kifizetem a futár munkáját. Ja és nyarat leszámítva mire kiér már épp hogy meleg.

Az én munkámban én sem kapok pluszban jattot, se ajándékot, pedig segítek az embereknek. Miért is kapnék, a fizetésem azért van. Ennyi erővel a boltosoknak, fornettisnek, orvosoknak, bankosoknak, rendőröknek, stb. is menetrendszerűen adhatnánk, mert ők ugyanúgy mindent megtesznek a maguk munkakörében, hogy adott esetben nekem jobb legyen.

Nem is értem, miért alakult ki ez a szokás.

aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Miert kellene adnom egy fillért is ?

Későn hozza ki nem veszem át.

Ez a munkája, nem feketen dolgozik megkapja a bérét, más sem kap egy fillérrel sem többet mert munkába jár.

aug. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A régi 200-300 most 1500-2000.
aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2-300 forint ma is jó.

Ha minden címen kapná ennyit jó fizetése lehetne.

aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sosem adok borravalót.

Egyszerűen nem vagyok komfortos a szituációban.



Ne akarjanak még plusz pénzt elkérni úgy, hogy még én próbáljam kitalálni mennyi is legyen, és még meg se magyarázza senki, hogy miért kellene ezt a plusz pénzt odaadom.


Akkor legyen ennyivel drágább a pizza és kész.

Nem olyan bonyolult.

aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!