Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a számla tartalmazza a...

Ha a számla tartalmazza a szervízdíjat, ti adtok borravalót ezen felül?

Figyelt kérdés
aug. 10. 14:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
sokszor akaratlanul. a szervizdij szöveg elegge eldugodtan van sokszor oda biggyesztve. Ranezek a szamlara, pl 35 ezer ft es fizetek, nem tanulmanyozom fizetesnel a szamlat sokaig..eleve kb tudom mennyi lesz. Aztan utolag amikor elmegy a pincer sokszor latom..na bakker ott all a szervizdij
aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Én adok, de én getszigazdag vagyok.
aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
89%

Megmondom őszintén, szívesen elkezdeném ezt a borravalós dolgot most, hogy kicsit javult az anyagi helyzetem.

De én a tanítónénikkel kezdeném, mert ők rosszabbul keresnek, és mégiscsak a gyerekem jövője függ tőlük.

Ha nem fogadják el, vannak még ötleteim, de a társadalmi szolidaritás nevében a vendéglátás is sorra kerül, esküszöm!

aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szoktam adni, mivel a szervizdijnak semmi köze a borravalóhoz
aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha elégedett vagyok, adok valamennyit pluszban, nagyságrendileg 3-5 százalékot. (számla nagyságrendjétől függőben pár száz, vagy pár ezer forint)
aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%
Soha
aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Nem érdekel, mire van a szervizdíj, nekem az egy bújtatott költség (általában az étlap utolsó oldalán, néha ott is apróbetűvel). Ráadásul voltam már helyen, ahol készpénzre nincs szervizdíj, kártyás fizetésre pedig van!


Kerüljön az étel annyiba, amennyi az étlapon szerepel, mert ha nem, úgy veszem, beépíik a borravalót az árba. És még azt is alattomosan.

aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
87%
Sohasem adok borravalót. Minek? Én sem kapok csak mert elvégzem a munkámat...
aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tudom, hogy a legtöbb helyen a szervízdíjat nem a pincérek kapják meg, de attól én még nem fogok kétszer fizetni a felszolgálásért egy étteremben.
aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Deflohelp ***** válasza:
Nem adok.
aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!