Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Indokolt a felháborodásom?

Indokolt a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Tegnap beültem egy menüre. Milánói sertésszelet volt a menün. Majd kihozták nekem a sertésszeletet mellé bolognai (darált húsos spagettivel). Én a darált húsos spagettit nem szeretem(utálom), a milánóit (gombás-sonkás) pedig imádom. A menü milánóiként volt megnevezve, így gombás-sonkás köretet vártam. Nem voltam hajlandó elfogyasztani, fizetni.

A vendéglátósok azzal védekeztek, hogy mindenhol másként tálalnak, csinálják az ételeket.

Nos, a milánói az nem darált húsos. Akkor ne nevezzék annak az általuk kínált ételt.


2023. nov. 8. 07:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%
Jogos volt a felháborodásod, egy étteremben illetve bármilyen vendéglátó helyen alap, hogy ismerjék a két étel közötti különbséget.
2023. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint ha én bécsi szeletet rendelek, hozhatnak roston sült májat, mert ők úgy készítik a bécsi szeletet? Tudom, hogy a példa túlzás, de a gondolatmenet azonos.

Az, hogy hányan szeretik, vagy nem szeretik a gombát, ebben az összefüggésben érdektelen.

2023. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 harebell ***** válasza:
100%

Szerintem is alap elvárás, hogy a két étel közötti különbséget tudják, egyáltalán nem számít, amúgy hányan keverik.


Én nem szóltam volna, mert én mindkettőt szeretem, de az vicc, hogy azzal védekezett, hogy mindenhol máshogy készítik. Ez igaz arra, hogy egy adott ételt más éttermek másképp készítenek és tálalnak, de ez konkrétan másik étel.

2023. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
23-as: Pontosan. Én voltam úgy kajálós helyen, hogy az étlapon az xy hús krumplipürével szerepelt, de szóltak, hogy most ilyen és ilyen okok miatt mondjuk sült krumplival/vegyes zöldségkörettel tudják adni, az ár ugyanaz, megfelel-e így is. És akkor tudtál dönteni, hogy jó, vagy pedig választasz mást az étlapról. Ennyi, így is meg lehet oldani korrekt módon, és nem a vendéget hülyére venni, hogy de hát, nálunk ilyen a krumplipüré/milánói, akármi.
2023. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
29%
Kíváncsi vagyok, ha elfogadtad volna, hogy számlázták volna. Gondolom, a magasabb áron.
2023. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
9%
A milánói sertésszeletből a hús sima rántott hús. Ez tipikusan magyar menzás étel. Ennek az ételnek nincs receptje. Nincs eredeti, csak ilyen lehet és semmi más. Olaszokhoz is annyi köze van csak, hogy egyik városuk nevét használták fel. Semmi egyéb. Ha megnézed a fellelhető recepteket, van amelyik darált húsos, a másik sonkás. Az egyikben van gomba, a másikban nincs.
2023. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%

26-os: nézz körül a neten, igenis létezik milánói szelet (eredetileg borjúból), nem "magyar menzás étel"!

A másik, hogy Mo-on a milánói spagetti/makaróni eredetileg gombás-paradicsomos szószban tálalt tésztát jelent. Az, hogy ma a neten találsz akármilyen összetevökböl készített valamit ezen a néven, nem jelent semmit, aki feltette, az sem tudta, mi micsoda.

Ellentétben egy étteremben alapdolog, hogy ismerjék a hagyományos megnevezéseket, és az étlapra azt írják ki, illetve azt tálalják a vendégnek, ami az étlap alapján elvárható.

2023. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
24%
27. Kérlek segíts nekem, mert ha a Google-ban rákresek olaszul, és site:*.it-re szűkítem találatokat akkor nem kapok egyetlen rántott hús+tésztaféle találatot sem.
2023. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam:

4 szelet borjú far

200 g zsemlemorzsa

2 tojás

200 g spagetti

2 gerezd fokhagyma, szeletelve

20 g friss petrezselyem, megmosva és felaprítva (néhány levelet félre kell tenni a díszítéshez)

olivaolaj

Parmigiano Reggiano pehely

50 g vaj

Magolaj

Citrom

só, bors

2023. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
39%
Azzal egyutt, hogy egy olasz elajulna az elnevezesektol, igazad van. Magyarorszagon a pekbne modra, tokany esatobbi egyertelmuen utalnak nevukben, mire szamithatsz.
2023. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!