Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Indokolt a felháborodásom?

Indokolt a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Tegnap beültem egy menüre. Milánói sertésszelet volt a menün. Majd kihozták nekem a sertésszeletet mellé bolognai (darált húsos spagettivel). Én a darált húsos spagettit nem szeretem(utálom), a milánóit (gombás-sonkás) pedig imádom. A menü milánóiként volt megnevezve, így gombás-sonkás köretet vártam. Nem voltam hajlandó elfogyasztani, fizetni.

A vendéglátósok azzal védekeztek, hogy mindenhol másként tálalnak, csinálják az ételeket.

Nos, a milánói az nem darált húsos. Akkor ne nevezzék annak az általuk kínált ételt.


2023. nov. 8. 07:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
Igen, jogos volt a felháborodásod. Mi lett az eset vége egyébként? Kaptál milánóit helyette?
2023. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%
fúha
2023. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
16%

Magyarország legnagyobb problémája 🥹



1. Ha buffet étteremben vagyunk vakáción, én rákérdezek a pincérre, hogy ami kint van a asztalokon ez és ebbe van-e gomba (én utálom),


2. A la carte étteremben általában rajta van mivel van csinálva)



Ok ok a bolognai no gomba, a milánoi a gombás… de én ha ilyet rendelek (mondjuk bolognait is ritkán eszek azt is hús nélkül csak a misung), akkor is rákérdezek, hogy van-e benne!

2023. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#3 a rántott húsra is rákérdezel, hogy hús van-e benne és miből van a panír? Kb annyira alap kaja a milánói is.

Nem kaptam helyette másikat, eltávoztam.

2023. nov. 8. 08:16
 5/32 A kérdező kommentje:

#3 Még neked egy kis off topic:


“Magyarország legnagyobb problémája 🥹”

Nem. Nem az. Máshol is megreklamálnák ezt. Magyarország legnagyobb problémája az, hogy magyarként a magyarok felett és Magyarország felett ítélkezel, ergo te is ugyanakkora probléma vagy. Ez Magyarország legnagyobb problémája, hogy mindenki lenézi a saját nemzetét. Érdekes, mindenki magát hiszi a kivételnek.

2023. nov. 8. 08:23
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
#3 Ha csirkeláb-bőrből készült pástétomot rendelek, ne hozzanak helyette osztrigát kaviárral. Akkor se, ha csirkeláb-bőrből készült pástétom áron számlázzák. Ez elvileg olyan egyszerű mint a faék.
2023. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

Én pont ezért kérdezek rá, volt hogy akkor is ha a menü nem írta, de tudtam, hogy van aki rak bele…


Tanultál az esetből, nem ciki rákérdezni, sokan keverik a milánóit és bolognait (mondjuk étteremben ez fura)



“ Magyarország legnagyobb problémája 🥹”



ez csak kis trollkidâs volt, ott a smile, ha emiatt megsértettelek ne haragudj.

2023. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
16%
Mégiscsak igaz, hogy Magyarországon vagy keresik az agressziót, vagy gerjesztik. Ne mondd már nekem, hogy nem gondoltad, hogy darált húsos lesz a milánói egy olyan országban, ahol javarészt porból készítik (én is), és rengetegen utálják a gombát, és úgy hívják rengeteg háztartásban, hogy milánói? Aki utánaolvas, utánanéz, tudja a különbséget. Természetesen egy étterem esetében ciki, ha nem nevezik nevén a dolgokat, én nem azt mondom, de mibe telt volna megkérdezni? Szándékosan csináltad, hogy feszkózhass. Aztán itt tombold ki idegenek körében magad, hogy milyen hülye mindenki.
2023. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
13%
Szerintem ha finom volt akkor orulj az ennivalonak, becsuld meg! A teremfonokot kerdezd meg, mi volt benne, meg miert
2023. nov. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%
#8 Miért is nagy elvárás, hogy egy éttermes (akinek ez a szakmája) képben legyen a milánói és a bolognai közti különbséggel? Neked akkor kivihetne egy tál nápolyit is, mert hát annak is valami olasz város van a nevében, akkor biztos csereszabatos? A húslevesnél is rákérdezel, hogy nem gulyást szoktak-e hozni helyette? Egy éttermes nem köteles tudni, hogy hányan utálják a gombát, egyébként én összesen két embert ismerek, aki utálja, elég szelektív a mintavételed.
2023. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!