Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A vendéglátóhelyeken mi...

A vendéglátóhelyeken mi mostanában ez a kutyaközpontúság és bagós központúság?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több étterembe látom, hogy a vendég kutyával ül az asztalnál ill. az asztal mellett fekszik a kutyája (és nem vakvezető). Nemrég, néhány éve még be se lehetett vinni kutyát étterembe.

Nemrég még volt az éttermekben külön nem dohányzó rész, elkülönítve ill. néhány éve teljesen meg volt tiltva minden vendéglátó helyen a dohányzás. Sokkal jobban odafigyeltek a nem dohányzókra. Most meg úgy kell kajálni, hogy más füstöl bele a pofámba.

Mostanában ezeket nem ellenőrzi az ÁNTSZ?



2019. aug. 4. 10:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
77%

Nem egy tányérból eszünk, fekszik a lábamnál nyugodtan. Ha be szabad menni, akkor miért ne mennénk be? Ha a teszkoba szabad lesz bemenni, oda is bemegyek vele.


Nem gondolom, hogy mindenkinek szeretnie kell a kutyákat, de ez túlzás, még soha egy vendéglátóhelységben sem zavartunk senkit. Sörözni is mindig jön velem, kiülünk a kerthelyiségbe, nem csinál semmi rosszat. Nem egyszer észre se vették hogy ott van, csak amikor felemelte a fejét. Téged miért zavar egy jól nevelt, karbantartott, nem büdös kutya?

2019. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
82%
Mert te normális ember vagy, akik dohányoznak és kutyát is visznek magukkal, azok nem azok. Kutyát nagyon sok helyre nem engednek be, még teraszra se, ritka az olyan ahol megengedik. Petőfi sétányon ugyan hogy tiltanád meg a dohányzást és a kutyasétáltatást, mikor az egy szabadtér?! A vendéglátó egységek nagyon sok pénztől visszaesnének ha csak olyan normális embereket engednének be mint te. Megkellene tanulnod más emberekkel is együttélned. Amúgy egyetértek a korábbi hozzászólókkal, hogy engem is jobban zavar ha ordibálnak, futkosnak körülöttem, minthogy szabadtéren fújják a füstöt vagy épp egy kutya van közel hozzám. Menj zárt terű helyre, ott nincs cigi vagy kutya, viszont lehet van igénytelen büdös ember, aki büdösebbmint a kettő közül bármelyik.
2019. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%
Olyan sok igénytelen, gusztustalan ember van, hogy a legtöbb kutya sokkal higiénikusabb náluk. Ráadásul a kutyák nem beszélnek össze-vissza minden hülyeséget.
2019. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
76%
De tényleg,minek mész olyan helyre,ahol nem érzed jól magad. Akkor kérd hogy csomagolják el a kaját,aztán vidd haza,és edd meg otthon. Ott se kutya,se bagó füst nincs. De tudod nevetek rajtad rendesen,mert ezt úgy adod elő,mintha a Hilton szállóról beszélnék,közben meg egy közép kategóriás büféről panaszkodhat,ahol azt sem tudod hogyan került az étel a tányérodra. Személy szerint én inkább emiatt nem járok étterembe. A kutya utálatos miatt ne várd el,hogy neked külön elkerítsék a helyet ahol eszel.
2019. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Noblesse Oblige ***** válasza:
73%

Én azért megyek a kutyámmal mindenhova, mert családtag. Csomagba van velem. Ha nem lehet menni valahova nem megyünk be. Nagyon fegyelmezett és jó nevelt. Kimondottan nem büdös, és koszos, mert panel kutya én meg tisztaságmániás vagyok. És nem... étterembe sem eszek egy tálból a kutyámmal, sőt, ő nem azért van ott, hogy velem étkezzen. Az evés ideje és helye megvan a számára. És nagyon jó forgalom növelők vagyunk. Ha leülünk egy üres teraszra, ott biztos 4-5 asztal foglalt lesz hamarosan körülöttünk.


És bemegyek vele a plázába, a drogériába, a patikába, a fodrászhoz. Mert jólnevelt, tiszta, és mindennél fontosabb az idő amit együtt töltünk.

Tény, hogy inkább bóklászok vele az erdőbe, mint a városba, de vannak kikerülhetetlen alkalmak, amikor el kell mennem vásárolni, és ha meg lehet oldani, akkor választom a kutyabarát helyeket, akkor is ha a város túlfelén van.

2019. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kutya akkor se étterembe való! >> Szerinted!


Ha sétáltatod, és megéhezel, menj haza azt egyé otthol. >> Ne te döntsd már el, jó?


Ott úgy eszel egy tányérból az állatoddal, ahogy akarsz. >> Máshol is. Az én dolgom, hogy kivel eszek egy tányérból. Egyébként arról volt szó, hogy ott fekszik csendben a földön, nem pedig felül egy székbe és eszik.


De étterembe vannak mások is. >> Ja. Akik engem zavarnak. Akkor azok ne jöjjenek már be, jó? Idióta nyomingerek, kisgyerekes családok, nagyképű vagány csávók, buta szelfizgető libák, hangos emberek, csúnya emberek, más vallásúak, más focicsapatnak szurkolók, más zenét szeretők, na ezek mind ki vannak tiltva mostantól... Te is így gondolkodsz, és ez nagyon nem normális.

2019. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább zavar cigifüst de azt kerthelységben szabad max messzeb ülök ha tudok vagy nem kerthelységben eszek ,kutya ha jól nevelt engem nem zavar ,gyerekek sem .
2019. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
36%

Na igen, a kutya nálunk is családtag.


Ha valaki ezt szóvá merné tenni, hogy zavarja akárhol is, 10 féleképpen küldeném el a jó édes anyjába. 🙂

2019. aug. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
94%

A hozzáállásod másokhoz és az állatokhoz... "menj haza azt egyé otthol"


Meg merem kockáztatni, hogy a kutyám kulturáltabb nálad.

2019. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Hát ahogy nézem a legtöbb válaszoló vagy bagós, vagy kutyatulajdonos.

Sokan amolyan "kutyát tartok gyerek helyett" típusúak. Vagy nem tudom sokaknak mi gondja van a kisgyerekes családokkal.


Sok bagós aki rágyújt az étterem teraszán, nincs tekintettel se a terhes nőkre, se a gyerekekre, se a kajálni akarókra. Most őszintén, nem tahóság ott mindenki képébe füstölni? Persze tudom, akit zavar az húzzon el onnan a p.ba. És ha az ilyennek szólna valaki, akkor még neki állna fejjebb.

2019. aug. 5. 18:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!