Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A vendéglátóhelyeken mi...

A vendéglátóhelyeken mi mostanában ez a kutyaközpontúság és bagós központúság?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több étterembe látom, hogy a vendég kutyával ül az asztalnál ill. az asztal mellett fekszik a kutyája (és nem vakvezető). Nemrég, néhány éve még be se lehetett vinni kutyát étterembe.

Nemrég még volt az éttermekben külön nem dohányzó rész, elkülönítve ill. néhány éve teljesen meg volt tiltva minden vendéglátó helyen a dohányzás. Sokkal jobban odafigyeltek a nem dohányzókra. Most meg úgy kell kajálni, hogy más füstöl bele a pofámba.

Mostanában ezeket nem ellenőrzi az ÁNTSZ?



2019. aug. 4. 10:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
94%
Minek mész olyan helyre akkor? Általában kint lehet dohányozni, minek ülsz oda, ha látod kint a hamutálat? Ülj le bent enni, ott tuti nem fognak se kutyát etetni, se dohányozni.
2019. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%

Minden vendéglátóhelyen kell lennie nemdohányzó résznek, ülj oda.

A kutyákkal kapcsolatban meg végre rájöttek arra, hogy van olyan aki kutyasétáltatás után/közben beülne valahová (piaci rés). A kutya egyébként miért zavar?

2019. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
74%
A kutyával mi a baj, ha csendben van, nyugton ül/fekszik? Ha allergias vagy (annyira, hogy egy másik asztalnál lévő kutya is kihozza a tüneteket???), kérd meg a pincért, higy ültessen át egy távolabbi asztalhoz. Normális helyeken megértik az ilyesmit. A dohányzás pedig továbbra is tilos, amennyire én tudom. Ha egy étterem ezt nem veszi figyelembe, akkor érdemes elkerülni a helyet, mert nem lehet túl színvonalas...
2019. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
99%
Kerthelyiséggel rendelkező vendéglátóhelyen ki lehet alakítani dohányzásra kijelölt helyet, nem tilos.
2019. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Csak hogy ezek a dohányzásra kijelölt helyek, nincsenek kialakítva. Az egész kerthelyiségbe itt-ott fújják a füstöt. És alig van olyan étterem, ahol van nem dohányzó rész. Vagy akár a balatoni strandbüféknél sincs.


A kutya pedig azért zavar, mert büdös. Azért mert egyesek a kutyájukkal zabálnak egy tányérból, attól még nekem hadd ne keljen már.

Normális éttermek ezen emberek miatt süllyednek le prolikocsma szintre. Csak így a normális vendégréteget veszítik el, akik jóval többet hagynak ott.

2019. aug. 4. 11:44
 6/43 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes jelenségeknek vagyunk tanúi. Sokáig meg volt valami engedve. Aztán bevezettek korlátozásokat, amik nem-, vagy nem úgy mentek, ahogyan kellett volna. Majd ezeken módosítottak, és lett a jelenlegi eredmény.
2019. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
93%
Engem meg a visítozó gyerekek zavarnak. Ezért kerülöm a tipikus "családi" éttermeket. Ne menj olyan helyre, ahol zavarják a békességedet.
2019. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Tök jó, akkor ne menjek sehova, mert a bagósoké, meg a kutyásoké a világ.


Egyébként a kutyatartást is lehetne sokaknak normálisan csinálni meg a bagózást is kultúráltan. A volt párom is bagózott, de ilyenkor ha rá akart gyújtani, kiment az étteremből, tisztes távolságra és nem zavart vele senkit. Nem pedig a teraszon, mások képébe füstölve, meg a balatoni büfénél a sorban rágyújtva, mint azt sokan teszik manapság.

2019. aug. 4. 12:13
 9/43 anonim ***** válasza:
95%

Kerthelyiségben nem kötelező kijelölni a dohányzó részt, ugyanis kerthelyiségekben a törvény engedi a dohányzást.

A nemdohányzó rész bent van. Ott kutya sincs. Ennyi. Be kell menni!

Télen a dohányos is kimegy...

2019. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%
Elég gyakran járok étterembe. Soha nem tapasztaltam azt, amit leírtál. A dohányzó rész jól el volt különítve. És csak rendezett, tiszta, jólnevelt kutyát láttam eddig.
2019. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!