Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan, aki vegetáriánu...

Van itt olyan, aki vegetáriánus, és fizikai munkát végez? Hogy bírja?

Figyelt kérdés

Ott kezdenem, hogy én nem divatból lettem vega, hanem egyszerűen hasfájdalmaim vannak a hústól. Ilyenek mint szalámi, esetleg hal elmegy, de ha már "keményebb" húst eszek akkor nagyon rosszul leszek. Van valaki hasonló helyzetben? Hogy kezeli? Ráadásul raktáros vagyok, és folyamatosan nehéz dolgokat emelgetek, illetve cipelem. Amióta viszont nem eszek húst nagyon kimerült vagyok, hamar elfáradok. Legutóbb az összeesés határán voltam, úgy kellett lebeszélnem a munkatársam, hogy mentőt hívjon. Viszont ha eszek húst, akkor meg hasgörcseim vannak, mint egy lánynak, csak nem pár napig tart.


Nem panaszkodni szeretnék, csak ha volt hasonló helyzeted leírhatnád, esetleg tanácsot elfogadnék 🙂

27f



2019. máj. 25. 20:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Bármilyen vegán/vegetáriánus, aki tudja, hogy mit és hogyan kell ennie, pontosan ugyanúgy, sőt, kutatások szerint jobban bírja a fizikai munkát, mint egy mindenevő.


Az a vegán/vegetáriánus, aki meg nem tudja, hogy hogyan egyen, ilyen kérdéseket ír ki.



Nincs összefüggés a vegetariánusságod és a teljesítményed között; maximum pozitív lehet, negatív nem, csak akkor, ha nem tudod, hogy mit csinálsz, mert mondjuk lusta voltál utána nézni annak, hogy mit miből kell bevinni (legalapvetőbb a B12 és a D vitamin). Most pedig rá akarod kenni a lustaságod arra, hogy nem eszel húst -- nyilván, a húsokban mágikus csillámerő van, amitől mindenki bika lesz, a nem fogyasztásuk meg azt okozza, hogy ájuldozzál, ugye?

2019. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Pont azért kezdtem, hogy nem divatból nem eszek húst, mert itt is visszaolvasva látom, hogy sokan lecsapnak az asztalra, és kijelentik, hogy nem esznek húst, és tart 2 hétig, közben jönnek a hulye kérdésekkel. Na én már hónapok óta így vagyok. Voltam dokinál, felírt amúgy qrva drága vitaminokat, hogy azt szedjem, meg olvasgattam utána még angolul is. Csak azt mondom, hogy ilyen fogyókúrás csodatörtenetek 40+ emberektől nekem nem életszerűek. Ráadásul én nem irodában csücsülgetek, sokkal több kalóriát igénylek, mint aki húsmentes diétán van. Tálaltam csodatörténetet a Vegán serpától, aki megmászta a Csomolungmát, de nekem az megint nem életszerű.

Azért akartam ezt a kérdést, hogy volt-e olyan valaki, mint én, hogy ilyen döcögősen indult el ezen az úton? Ráadásul nehéz fizikai munkát végez? Leírhatná a tapasztalatait.

2019. máj. 25. 20:44
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is abban igaza van az elsönek, hoyg nem a vegetáriánus étrend miatt van bajod, hanem a rosszul összeállított vegetáriánus étrend miatt.

Másodszor a vegetáriánus étrend és a csodafogyókúrák két teljesen különbözö téma.

Harmadszor rengeteg ember van, aki vegetáriánus vagy akár vegán és fizikai munkát végez, ül. a testvérem kömüves és vega.


Addig nem lehet igazán segítö választ adni, amíg nem írod be, hogy mit eszel egy-egy napon, pontsan leírva az egyes élelmiszereket meg azok súlyát. Ugyanis nem azért vagy gyönge, mert nem eszel húst, hanem mert vagy kalóriahiányod van, vagy a makrók összetétele rossz, vagy valamilyen vitamon(ok)ból hiányod van. Ezt pedig csak akkor lehet megpróbálni kideríteni, ha tudjuk, mit és mennyit eszel most.

Mellesleg a testvérem ugyanilyen okból állt át vegetáriánus étrendre, mint te és azóta nagyjából rendben van az emésztése. Viszont neki javasolták a napi D-vitaminszedést, mert az szintén kedvezöen befolyásolja ezt a problémát. (A húsok elkerülése mellett!)

2019. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
annyit mondok neked hogy a középkorban a jobbágyok fő tápláléka a különféle kásák voltak, szóval a szénhidrátot tolták leginkább, mégis egész nap kemény fizikai mezőgazdasági munkákat végezték és bírták. nem a hústól függ
2019. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Legyél tudatos. Számold ki hogy nagyjából mennyi kalóriát kell bevinned egy nap, tervezd meg hogy milyen arányban legyen a zsír, a szénhidrát és a fehérje és ezek alapján készítsd el az ételed. Eleinte ez kicsit tökölős, de nagyon hamar rá lehet állni.
2019. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
A ma 21:03-as válasz kifejezetten jó, ehhez javaslom a kaloriabazis.hu oldalát, azzal nem csak kalóriákat, hanem összetételt is tudsz figyelni!
2019. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az energiát elsősorban a szénhidrát adja a testnek ugyhogy a fáradékonyság oka nem lehet a hús elhagyása.

Kezdd a napot zabkásával, köleskásával vagy hasonlókkal; ezek sok energiát adnak hosszútávon. Olajos magvakkal, gyümölcsökkel edd.


Ebédre egyél valami fehérjedúsat azaz pl, bab, lencse, borsó, sárgaborsó, gomba, hajdina, árpa, tönköly, hajdina, barna rizs, quinoa, kuszkusz, köles, tofu, szejtán, dió (diovagdalt), földimogyoró (indiai currykbe); teljes kiőrlésű tészta, stb.

2019. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Mivel izommunkát végzel, a jó szénhidrátokon kívül jó minőségű állati fehérjére is szükséged van. Figyeld meg, hogyan reagál a szervezeted a tojásra! Iktasd be mértékkel az étrendedbe. Tojásfehérjét egyél mindennap, sárgáját csak hetente 2-4x. Ha a halat bírod, azt is iktasd be az étrendedbe rendszeresen.
2019. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Nincs szüksége állati fehérjére, eleve nincs olyan hogy állati fehérje.

Minden fehérjét aminosavakra bont le a szervezet és abból építi fel a saját feherjeit. Egy az egyben feherjeátvétel nincs.

Ha a teljes értékű fehérjéket gondoltál melyek tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat, nos a babfélék és némely gabona is ilyen.

2019. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Az utolsónál a pont meg amiket előtte írt. Szedj d vitamint, egyél kásákat, esetkeg nézesd meg a vasat, és igyál céklalevet meg egyél spenótot.
2019. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!