Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok esznek húslevest hús...

Vegánok esznek húslevest hús nélkül?

Figyelt kérdés

Nagy vegán ismerős jön hétvégén hozzám, valami társaságnak is valami elnöke...

Húst levest akarok csinálni, meg fogja enni ha húst nem teszek az ő tányérjába vagy külön főzzek zöldséget neki egy kis erőleves kockával?


2019. ápr. 11. 12:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Bármilyen zöldséglevest fözhetsz, ha nem teszel bele húst, zsírt, vajat, tejfölt, leveskockát, illetve ha tésztát akarsz beletenni, akkor csak tojásmenteset. (A helyedben a levesbe nem föznék tésztát, hanem külön fözném ki és aki akar szed a tányérjába).

Második fogásként csinálhatsz valamilyen tésztát, de tejtermékek, húsfélék, sajt, tojás nélkül - azaz csak tojásmentes (durumbúzából készült) tésztából.

Kínai stílusú pirított tészta is szóba jöhet, de tojás és hús nélkül.

Párolt zöldségeket minden további nélkül lehet, ha nem vajat használsz hozzá, és véletlen sem teszel rá tojást, tejfölt vagy sajtot.

Töltött zöldségfélek szintén mehetnek, ha csak zöldségfélék, rizs, vagy hasonló (bulgur, kuszkusz, árpagyöngy, köles( van benne, tojás és hús semmi esetre sem. (Meg természetesen csak olajat használhatsz hozzá)

Zöldségnyársak is sszóba jöhetnek, ha ha húsos nyársakat is akarnál, akkor teljesen külön kell sütni, elöszöt a zöldségeket és ha azt kiszedted a sütöböl, akkor jöhet a hús, fordítva nem.

A fözelékfélék szintén mehetnek, ha nem teszel bele tejfölt, feltétnek sült gomba, sült zöldségek, zöldségekböl készült lepény vagy fasírt lehetséges, de feltétlen tojás nélkül.


Ha konkrétabb ötletekre vagy kiváncsi, szivesen segítek, írj privátban.

2019. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Káposztás tészta jó, ha nincs benne tojás és állati zsíradék.


Vegán ételek amik eszembe jutottak (ha segít):

- leves(gomba, borsó, bab, paradicsom stb.)

- lecsó

- borsó/gombapörkölt rizzsel

- főzelékfélék (növényi tejjel)

- pizza hús nélkül

- tócsni/macok/lapcsánka

- rántott cukkini/tök rizzsel, salátával


Azt is csinálhatod, hogy készítesz egy tartalmas levest. Például babgulyás hús nélkül és hozzá vegán palacsintát vagy valamilyen tojásmentes tésztafélét.


Természetesen mind, állati hozzávaló (hús, tejtermék, tojás) nélkül.

2019. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

A vegànok és a vegetáriánusok sem esznek olyan ételt, ami hússal érintkezett főzés közben. Pl ha rantasz ki gombát, azt is olajban tedd, amiben még nem sült előtte hús.

A vegànok tejterméket és tojást sem fogyasztanak. Ha tésztás kaját csinálsz, akkor arra is figyelj, hogy tojasmentes legyen.

Az eroleves kockában nincsen semmilyen állati eredetű? Zselatin stb?


Én amúgy nem bonyolìtanàm túl, főznèk egy gyümölcs levest habaras nélkül + zöldséges rizs curryvel mondjuk. Vagy valamilyen főzelék vagy vöröslencse ragu rizzsel stb..

Ha nem vagy valamiben biztos, inkább keress rá, sértés lett volna huslevest adnod neki, megha nem is annak szántad.

2019. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
És az nem fogja zavarni hogy én valami nagyon húsos bőrös zsíros ételt fogok enni pl köröm pörkölt?
2019. ápr. 11. 15:39
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

Öszintén szólva, ha meggyözödéses vegán, akkor igenis zavarja, ha húst eszel, föleg, ha nem valami kevésbé feltünöt, söt adott esetben provokációnak is tarthatja.

De ha nem is, akkor is van rá esély, hogy valami megjegyzést tesz, és adott esetben kész a veszekedés.

Vagy készíts csak húsmentes ételeket (én ezt tenném)- elég sok konrét tippet kaptál -, vagy valami kevésbé feltünö húsételt (pl rántott hús vagy fasirt) adj a többieknek.

2019. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Vegyétek már észre hogy kamu kérdés. Egyetlen épeszű ember sem akar húslevest meg túroscsuszát főzni a vegán ismerősének!
2019. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

De, sokan igen, mert egyrészt nem tudják, mi a vegán, másrészt meg egyébként sincsenek tisztában azzal, hogy az olyasmi, ami hússal érintkezik, az már nem ehetö a vegák számára sem.

Én vegánként rengeteg ilyenbe futok bele, nem akarnak rosszat, csak tájékozatlanok.

2019. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudom pontosan mi ez akkor, ez a hússal érintkezés dolog, de az biztos hogy a külön zöldséglevesbe lévő zöldséget ugyanazon a deszkán fogom vágni ahol a húst vágtam
2019. ápr. 12. 13:49
 19/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó előtti: a kérdező küldte, aki mint már több vegán ellenes kérdésnél is írtam, egy közismert troll ezen az oldalon.
2019. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Huhh282 válasza:
100%
Nagyon figyelmes vagy... Inkább adj neki mogyorót, ha ennyire leszrod, hogy mit eszik és mit nem.
2019. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!