Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van a vegánok között...

Miért van a vegánok között több nő mint férfi?

Figyelt kérdés
Bárki bármit mond szerintem jóval több a vegán nő mint férfi vajon mi lehet ennek az oka?
2019. márc. 30. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A nők máshogy vannak kalibrálva. Átlagosan empatikusabbak a férfiaknál, ezért könnyebben az állatok helyzetébe tudják képzelni magukat. Ez nem azt jelenti, hogy a férfiak között nincsenek együttérzők, de evolúciósan úgy fejlődtünk, hogy a nőknek ez könnyebben megy.


A másik ok szerintem, hogy a nők között többen vannak, akik tudnak és szeretnek is főzni. Az egészséges növényi étrendet nagyon nehéz megvalósítani úgy, ha nem vagy eléggé kreatív a konyhában.


Sajnos azért is lehet, mert a köztudatban az él, hogy a zsíros, húsos, "nehéz" ételek férfiasak. Aki igazi férfi, az sült oldalast eszik baconnel, és nem spenótleveles smoothie-t. Több olyan férfit ismerek, akik szerint csak a húsban van energia, csak ezzel tudsz jól lakni, és csak akkor lehetsz férfiasan erős, ha eleget eszel belőle. Tény, hogy a húsokban sok a fehérje, de sajnos sok tévhit él a növényi étrenddel kapcsolatban.

2019. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nők egészségtudatosabbak nagy átlagban.
2019. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A nők általában empatikusabbak, összetettebb a gondolkodásuk (túl tudnak látni azon hogy állat = hús/tej/tojás), egészsegtudatosabbak, környezettudatosabbak.
2019. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

#1. Nem írtál sok hülyeséget, de azért van mit megcáfolni benne.

A legtöbb és a legjobb mesterszakács férfi, és pont azért tudnak jól főzni, mert a hasukat is imádják, és elég kifinomultak is az ízharmóniákra.

Nem a kreativitásukon múlik a férfiaknál, hanem az időn.

Azért mi nők jobban el tudunk szüttyögni ötletek keresésével és a kísérletezgetéssel.

Azért megnézném, hogy mikor a férjem haza jön a fizikai munkából, még azon gondolkodna miből lehet húsmentes de ízletes fasírtgolyót csinálni.

Arról nem beszélve, hogy a férfiaknak sokkal több energiabevitelre van szükségük. Főleg aki nem irodában ül.

Szerintem nincs olyan, hogy férfias étel, meg nőies, én is imádom a sült oldalast, de a spenótot is szeretem.

2019. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: pont te írsz rengeteg baromságot. A lakosság csak kis százaléka végez ténylegesen kemény fizikai munkát, nem belőlük kellene kiindulni.

Könnyű fizikai munkát, szalag munkát, droidmunkát nők és férfiak is egyaránt végeznek.

Az, hogy a legtöbb mesterszakács férfi pont nem releváns infó a mindennapi életre vonatkoztatva.

Egy átlagos háztartásban a nő szeret inkább főzni mint a férfi, ennek evolúciós oka hogy a nőkben van egy eleve meglévő biológiai hajlam/ késztetés arra hogy ellássak a családjukat, gondoskodjanak mindenkinek a jólétéről. A férfiakból ez a hajlam többnyire hiányzik ezért “nem háziasak” a legtöbben illetve nem is értik (agyilag) miért jó érzés a gondoskodás, az önzetlen törődés.


Ennek semmi köze ahhoz hogy kinek mennyi ideje van, a legtöbb férfi és nő is 8-10 órát dolgozik, ezután az időhiány nem lehet kifogás a főzésre.

Ami a férfiakból hiányzik az inkább a kreativitás. Nem tart 3 percnél tovább kinézni sem egy cukkinifasirt sem egy rendes fasírt receptet de a férfiak többnyire agyilag nem jutnak el odáig hogy A) miért kellene mást is kipróbálni ha jó a megszokott B) miért fecsérelje az energiáját abba hogy végigolvas egy új receptet, és emiatt kedvük sincs hozzá.

Nem a 3 perc idő miatt, hanem mert nincs rá belső indíttatás.


Tisztelet a kivételnek persze.

2019. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5# az evolúciós okokra hivatkozni is badarság a mai világban, ha kicsit körbe nézel az elsatnyult férfiak között. De még akkor sem hinném, hogy olyan kicsi százalékban végeznek kemény fizikai munkát, legfeljebb te nem tudsz róla, mert te is épp az irodában kanalazod a salátádat és fogalmad sincs, hogy dolgok hogyan épülnek fel és készülnek el. Max a költségvetésről kapsz infót.

Ez nem az az ország ahol kis százalék végez fizikai munkát, el vagy varázsolva. Arányokról szól a kérdés, és ez rég nem azért van így, mert a nők annyira jobban akarnak és tudnak főzni és nem azért mert olyan ösztönös. Igen is jobban ráérünk még mindig ezzel foglalkozni,

mint ahogy most is jobban ráérünk ezen vitatkozni, és fogadnék , hogy hímneműtől még nem érkezett válasz.

Szóval én mentem is a doglomra. Csá.

2019. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, neked mégis mi a bajod, hogy ennyire be vagy fájdulva a világra?


Valahogy nem tudom elhinni, hogy nő lennél ezzel a belőled áradó nőgyűlölettel.


Tegyünk már helyre pár dolgot, légyszi:


- nem csak kemény fizikai munka és irodai munka létezik, hanem ennek rengeteg egyéb árnyalata is.

- tökéletesen egyetértek azzal, hogy a népesség csak minimális része végez kemény fizikai munkát az országban, a szalag mellett állást és hasonlókat könnyű fizikai munkának szokás besorolni, és ez az, amit rengetegen végeznek - igen, nők is. Ez a munkatípus nem igényel igazán több energiát mint bármely más, átlagos munkakör.

- még ha fizikai munkásról is van szó, tökéletesen kielégíthető a napi fehérje és energiaigénye egy normál vegán étrenden. Ami azt illeti a férjem pl. közepesen megterhelő munkát végez és mellette heti 2x edz, vegánként. Semmi különös nem kell ehhez, nem salátán élünk hanem tápláló és laktató élelmiszereken mint a babfélék, gabonák, olajos magvak, melyek a húsfélékhez hasonlóan 18-25g fehérjét tartalmaznak / 100g.

- Az, hogy ki ér rá munka után főzni, marhára nem azon múlik hogy nunija vagy kukija van-e az illetőnek, már elnézést. Ezt komolyan gondolod egyáltalán, hogy azért mert valaki nőnek születik, ő jobban ráér főzőcskézni? Mindkét félnek ugyanannyi ideje lenne rá, de tény és való hogy a családok 80%-ában ezt inkább a nő szokta végezni. Az oka egyszerűen az, hogy Magyarország agyilag a kőkorban van, ahol elvárják a heti 40 óra munka után hogy minden nap játsszál, tanulj a gyerekkkel aztán főzz az egész családra és takaríts is ki, miközben a férjed sört iszik és tévézik. Hála az égnek nem mindenhol így van ez, de nagyon nagy még a sötétség az ország jelentős részében, és alapvetően abból indulnak ki, hogy a főzés és a takarítás a nők "dolga". Hogy miért azt persze ember nem tudja megindokolni.


Mindenesetre hogy a kérdésre is válaszoljak. A nők bizonyítottan empatikusabbak a férfiaknál, többnyire ezért van rájuk jobban hatással ez az életmód és ezért döntenek többen így.

2019. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok nőgyűlölő, de most az írásod után elgondolkodtam az ismerősi köreimben, és nem állítanám, hogy a nők között több empatikust találok, mint férfiak között. Ezért kételkedem ebben.

Én nagyon is sokat harcoltam az állatvédelemért már, és sokkal több elutasítást és közönyt találtam nők között mint férfiak között.

Nő vagyok, hidd el. A férjem is nagy állatbolond, és hál' Istennek szeret főzni és tud is. Viszont sosem mondana le a húsevésről. Nem csak azért mert szereti.

Van hogy nekem már sok a nehéz kajából, és próbáltam már beiktatni könnyebb ételeket. Pl. megismertetni vele a hummuszt, más alternatívát találni köretre a megszokott krumplin és a rizsen kívül stb. (pl. karfiol püré) de fanyalgott rá.

Szóval itt már nem is csak magáról a vegánságról van szó, hanem valamiért a férfiak nehezebben térnek el a megszokottól. És nem csak azért nem fog falafelt enni fasírt helyett mert nincs benne hús, hanem mert más mint amit anyukája sütött egykor.

Egyébként nem kövér a férjem, normál testalkatú, nem úgy étkezünk hogy fröcsög a zsír a szánkból, de a beújítások nehezebben mennek pasiknál. És szerintem ennek nincs köze az empátiához. Persze tévedhetek...

A világra szerencsére nem haragszom, de mostanában ezen az oldalon akkor is betámadnak, ha tök normálisan fejtem ki valamiről az egyéni meglátásomat. Szóval nem biztos hogy nekem van bajom a világgal. :-)

2019. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nők empatikusabbak és egészségtudatosabbak ez a fő ok..és van az a tipikus magyar férfi elképzelés h aki nem eszik húst az nem férfi, mert a férfi iszik, zabál, fingik és meccset néz..aki ennél többre tartja magát azt ezek az elemek megpróbálják lehúzni mondván h nem férfias..az h a vegán illetve a magukra adó férfiak mérföldekkel vonzóbbak az már más kérdés..nézz vegán videókat és nézd meg bennük a férfiakat a youtube-on..
2019. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Amikor azt a kérdést teszed fel, hogy miért akkor igazából két kérdést teszel fel egyben.

Mi az oka és mi a célja.


(Ha nem érted, akkor meditálj kicsit ezen a kérdésen, hogy mi-ért. :) )


Ezzel a perspektívával válaszolnám meg a kérdésedet, legjobb tudásom alapján.


Az oka nagyon egyszerű:

A nők és a férfiak tudata eltérő módon működik.

A férfiak egy adott pillanatban vagy "érzelmi" vagy pedig "intelligencia" szinten képesek funkcionálni, átmenet a férfiaknál NEM LÉTEZIK. Vagy az egyik, vagy a másik.

A nők esetében ez úgy néz ki, hogy vagy az érzelmek dominálnak, vagy pedig az intelligencia, de a kettő egymástól függetlenül NEM MŰKÖDIK.

Most visszadobnék Neked egy kérdést, Kedves Kérdező.

Melyik a "valószínűbb"?

Hogy egy olyan személy lesz vegán )(mondjuk az állatokkal való együttérzésből eredendően), akinek egyidejűleg ott van a megértés is, és tud mellé érzelmeket is társítani, vagy egy olyan személy, akinek csak megértése van, amit nem befolyásolnak az érzelmek (ez esetben pozitív irányú befolyásoltságról beszélhetünk), VAGY egy csak érzelmi töltetű szentimentális érzéssel rendelkedő valaki, aki nagyon szereti a bocikat pl, de nincs ott a tudat, hogy bakker ha én megiszom a tejét, akkor azzal támogatom azt, hogy levágják ezt a szegény élőlényt.


Biztos, hogy lesz, aki ezt nem fogja elfogadni, de én most nem fogok vitába szállni. A kérdést megválaszolni jöttem, nem pszichológiai eszmecserét folytatni.

Ha valaki nem ért egyet ezzel, akkor csak nem érti amiről beszélek.


A miért kérdés második fele a mi célból.


Erre félig már meg is van a válasz.

A nők érzelmei meg vannak támogatva intelligenciával is.

A férfiak intelligenciája / érzelmei pedig nincsenek megsegítve a másik oldalról.


Azt itt érdemes figyelembe venni, hogy egy adott pillanatról beszélünk, nem két egymást követőről a férfiak esetében. Valószínű, hogy Ők azok - ha valaki - akik nem értenek egyet.

A nők viszont annál jobban alá tudják támasztanii, hogy való igaz, hogy olykor nehéz meghozniuk egy döntést, mert habár tudják mi volna a helyes, az érzelmeik mégis "akadályozzák" őket. vagy pont fordítva, könyen beleszeretnek valakibe, de az eszük azt mondja, hogy ez nem okés, és nem tudják átadni magukat teljesen, stb. hosszú sorokat lehetne írni példának.

Ha valakit érdekel ennek a forrása írjon privátban.

Köszönöm.

2019. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!