Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit gondoltok a vegetáriánus...

Mit gondoltok a vegetáriánus kolbászról?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 09:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

@16:15


És mi lesz a Dolmio által gyártott bolognai mártással, azt is át kellene nevezni? Eredetileg ugyanis tudomásom szerint a bolognai spagetti hússal készítik, az említett szósz meg egyáltalán nem tartalmaz húst. Legyen a neve mondjuk "paradicsomos szósz, gombával"? Mi okból kifolyólag?


Nem értem, hogy miért akarod kisajátítani a "kolbász" szót.

2019. febr. 24. 16:35
 12/15 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm a választ!
2019. febr. 24. 16:36
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon kell élni, de alapvetően nem tartom ördögtől való dolognak. Errefelé az emberek többsége nem vegaként születik, természetes, hogy hiányzik neki egy-egy íz.
2019. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Így leírva, hogy vegetáriánus kolbász, valami kolbászutánzatra gondolok, így nem is nagyon van elképzelésem, mi lehet az. Én nem szeretem az "olyan, mintha az lenne" típusú vega ételeket. Mármint lehet húsmentesen étkezni, de ezektől az utánzatoktól a falra mászom. Imádom a vega kajákat, azokat, amik nem valamit helyettesíteni akarnak, például húspótlós pörkölt (brrr), hanem valami, ami egy teljese korrekt húsmentes étel. Szóval én ezt a vega kolbászt valami falafelszerű dolognak képzelem, csak kár, hogy nincs neki valami más neve. (Azt sem szeretem, hogy ha valami növényi tej, pedig hát a kókusztej pont az, mindegy.)
2019. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én vegetáriánus vagyok. Próbáltam párszor ezeket a helyettesítő termékeket (kolbaszok, felvagottak, darált hús pótlòk stb). Fájt tőlük a hasam és ízre sem jöttek be.

Szerintem még adni kell időt ennek az iparnak. Egyre nagyobb igény lenne rá, biztos lesznek finomabb alternatívàk majd.

De kinek mi, más az ízlésűnk, nekem tényleg iszonyúan fájt a hasam a vega kolbasztòl.

Egyébként szerintem jó dolog lenne, aki allatvedelmi okokból mond le a husrol, az attól még az ízét szereti.

Én pl nagy hamburger függő vagyok, imádom hogy van alternatíva rá a hamburgerezőkben. Legutóbb zöldséges magvas pogácsát kaptam húsos helyett, nagyon finom volt. Nekem ezek jobban bejönnek, mint amikor szòjàs cuccal pótolják a húst.

2019. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!