Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus legyek és akkor...

Vegetáriánus legyek és akkor nem leszek rákos és cukorbeteg sem?

Figyelt kérdés

Több olyan infót lehet olvasni hogy a vegetáriánus táplálkozók között kevesebb a rák de még a cukorbetegség is.

Valóban meg fog védeni ez a táplálkozás. Viszont vegán nem tudnék lenni mert a húst is imádom de talán arról le tudnék mondani viszont a tojásról főleg a sajtról képtelenség lenne...


2019. jan. 30. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem szorosan nem függ össze a két dolog. Az állati fehérjére szüksége van az embernek. A vegetáriánusság egyfajta hiányos táplálkozás. Ezzel a vegák nem értenek egyet, de hát ez van, minden "fejben dől el".

Ami miatt mégis van összefüggés az az, hogy a vegák egyfajta szabálykövető magatartást folytatnak, jobban odafigyelnek a táplálkozásra. Ha te is odafigyelsz a saját táplálkozásodra, akkor mindegy, hogy eszel vagy nem eszel húst.

Tehát egyél azt, amit szeretsz, csak figyelj oda.

2019. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Mivel baromira nem tudják egyik betegségről sem 100%-osan hogy mi okozza (bár a cukorbetegség kialakulásáról sokkal többet tudunk, az sem függ össze a hús fogyasztásával vagy nem fogyasztásával)ezért ha vegetáriánust kérdezel akkor azt fogja mondani, hogy igen, ha meg egy nem vegát akkor azt fogja mondani, hogy nem.
2019. jan. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"correlation is not causation"
2019. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ne vegetáriánus legyél, hanem erdei csiperke.

Láttál már rákos erdei csiperkét??

2019. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű.

Nem minden daganatos betegség kialakulásáért a táplálkozás felelős.

Valamint nem minden vegetáriánus táplálkozik egészségesen. Mint ahogy a nem vegetáriánusok sem egyformán táplálkoznak, köztük is van mindenféle. És vegetáriánus is lehet túlsúlyos, elhízott, ami a cukorbetegség kialakulásában játszhat szerepet.

És nagyon sok betegség van, ami inkább genetikai eredetű.

2019. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
1: Nem biztos, hogy jobban odafigyelnek. Nagyon sok vegetáriánust ismerek, akinek abból áll, hogy nem eszik húst, és közben mindig kenyérfélét, péksütit, tésztákat eszik, mert abban végül is nincsen hús. Viszont egyáltalán nem egészséges ez az egyoldalú táplálkozás, és jellemzően elég láthatóan túlsúlyosak is.
2019. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen betegségek kialakulását sok tényező együtt okozza. Nagyon fontos a hajlam, amit az ember örököl, tehát általánosságban elmondható, hogy ha a felmenőid között gyakori volt a rák, akkor neked is nagyobb esélyed van rá. Ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen kialakul, de a genetikai hatás a legnagyobb.


Ezt az életmóddal részben tudod alakítani, de ez nemcsak a táplálkozást jelenti. Függ attól, hogy mennyit stresszelsz, mennyit mozogsz, mennyit alszol, stb. Kis mértékben attól is, hogy mit eszel.


Vannak olyan húsételek, melyek bizonyítottan együtt járnak a rákkal, tehát azok, akik sok ilyet esznek, nagyobb valószínűséggel lesznek rákosak. Ilyenek pl. a vöröshúsok és a feldolgozott hústermékek. De az, hogyha ezeket fogyasztod, még nem okoz rákot, legfeljebb kis mértékben növeli az esélyét. De rengeteg más dologról is bizonyították vagy feltételezik, hogy hozzájárul a daganatok vagy más betegségek kialakulásához, köztük sok olyan dologról is, amit a vegetáriánusok vagy vegánok is elfogyasztanak.


Pl. dohányzás, alkohol, mesterséges adalékok. Mivel ezek nem állati eredetűek, elvileg egy vegán is fogyaszthatja őket, és sokan meg is teszik. Tehát a növényi étrend még nem tesz egészségessé.


A helyzet nem fekete-fehér: nem minden húsétel rossz, és nem minden vegán étel jó. Az a fontos, hogy mindent mértékkel egyél és próbálj minél kevesebb feldolgozott, mesterséges összetevőket tartalmazó ételt enni. Ha megfelelően csinálod, a vegetáriánus vagy teljesen növényi alapú étrend is lehet egészséges, és a mindenevő is. Azt válaszd, ami neked leginkább kényelmes és megvalósítható.

2019. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
A statisztikai tendenciák nem biztosítékok. Viszont leszel majd vashiányos vérszegény és veseköves. A hús hiánya miatt egész életedben sóvárogva szenvedsz majd egy jó kis sült oldalas után.
2019. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőven van rá ok, hogy miért jelenthet egészségesebb életmódot, a vegaság.

De az mindenképp fontos, hogy ehhez normális étrend is kell ami vega, mert önmagában a húsmentesség még nem megváltás.


Ugyanakkor én azt nem értem, miért akar mindenki egyből vega lenni vagy sem? Miért csak ez a két állapot van?


Szüleim sem nagy húsfogyasztók, de hozzám képest azok.

Én meg nem vagyok vega, de nem eszek túl sok húst, még a viszonylag átlagos étrendű szüleimhez képest sem.


Szerintem vannak árnyalatok és ez az ami fontos.

Egy olyan ember aki szemmel láthatólag nem képes arra, hogy máról holnapra elhagyja a húst, miért nem elégszik meg csak azzal, hogy csökkenti annak mennyiségét?

Ráadásul ez nem valami nélkülözés, rengeteg olyan étel van, ami önmagában is nagyszerű, kivéve ugye annak aki húst hússal eszik.

Nekem a hús egy fontos táplálék, ezért nem hagyom el, de nem a fő táplálék hanem annak csak egy árnylata.

2019. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

“A hús hiánya miatt egész életedben sóvárogva szenvedsz majd egy jó kis sült oldalas után.”


Hagyjad már a hülyeséged, annyira bírom hogy vannak emberek akik nem képesek megérteni, hogy mások máshogy is gondolkozhatnak.


Nekem semennyire nem fáj, ha valaki imádja a húst, de én például egyáltalán nem eszek oldalast és nem is hiányzik.

Nem eszek túl sok húst, de nem szoktam sóvárogni, van ám ilyen is,

2019. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!