Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki miért lett vegetáriánus...

Ki miért lett vegetáriánus vagy esetleg vegán?

Figyelt kérdés
Én pl az "állatokért" lettem vega . De mikor ,, nagy leszek " , vegán leszek !
2018. febr. 9. 08:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Egészségügyi problémák miatt. A családtagok példakövetésből és prevenciós céllal. Aztán rájöttünk az etikai és globális okokra.
2018. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem szerettem a hús ízét és meguntam hogy erőltetik. Tojást és tejtermékeket eszem (az én fogalmaim szerint ez a veegetáriánus), csak azoktól tartózkodom, amihez ölni kell.
2018. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

#12

Szerinted a tehén folyamatosan csak úgy hgyozza a tejet, és miután már nem ad/nem ad elég tejet békésen meghal álmában?


https://www.youtube.com/watch?v=BQ5qAfyUuWE

2018. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Hát a tejhez, és a tojáshoz is ölni kell utolsó előtti... mit gondolsz, mi történik a hím csibékkel és a borjakkal, illetve hova kerül a tejelő tehén 3 év után? Megsúgom, nem a nyugdíjas otthonba, hanem a vágóhídra. Azért, hogy te tojást ehess és tejet ihass.
2018. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%

@13 @14

Srácok, értem én, és igazatok is van ezekben, de engedtessék meg, hogy ez ne érdekeljen. Ahogy a válaszomban is látszik, nem volt ilyen állatvédelmi-etikai motivációm, nem akarom azzal megváltani a világot hogy nem eszek húst. Tisztában vagyok azzal is, hogy a tej és a tojás sem teljesen "fehér".

Peace

2018. febr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

"Ahogy a válaszomban is látszik, nem volt ilyen állatvédelmi-etikai motivációm"


"csak azoktól tartózkodom, amihez ölni kell."


"engedtessék meg, hogy ez ne érdekeljen"


OK

2018. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
Én azért mert egyszer belenéztem egy disznó szemébe és megsajnáltam.
2018. febr. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

28 éves vagyok. Gyerekkoromban gyakran voltam beteg (2 havonta legalább egyszer) és a gyógyszerek (többek közt antibiotikumok) nem voltak megoldások, mert ugyanúgy beteg lettem újra és újra (leginkább magas 38-38,5 fokos láz). A szüleim vegetáriánus mivoltuk miatt (bár anyám csak születésem után lett az) új (és egy kicsit kétségbeesett) megoldásként 10 éves koromtól felhagytak az otthoni húskészítéssel számomra, ami eredményes volt, viszont nekem kicsit kellemetlen, mivel szerettem a húst (leginkább rántott csirkemellet) - a FŰSZEREZÉS miatt, ami akkor még számomra nem volt világos és úgy kívántam a fűszeres hús ízét, mint ember a sót, annak ellenére, hogy rossz volt a közérzetem tőle. 18 évesen sikerült teljesen leszoknom a húsról és a tojásról (mert attól is rosszul voltam). Én mindig szerettem az állatokat (kedvencem a fel nem hízlalt nyúl), ezért a hús számomra nem volt más, mint drog és méreg.

Bárcsak a vegetáriánus szüleim sosem etettek volna hússal és bárcsak kiálltak volna e-mellett értem is a 15 fős rokonságban, ahol mindenki húsevő.


10 éves koromig faluban és csendes, erdőközeli helyen laktunk, azután pedig városba költöztünk. Ennek is pont fordítva kellett volna lennie az amennyire csak lehet egészséges életmód kezdeményezéséhez.

2018. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Röviden es tömören azért, mert 1. nem kell jollaktatni az állatokat kukoricával meg ilyenekkel amik több ezer éhező gyermek életét mentenék meg a világon. Azért laktatják jól az állatokat hogy később velük jollakjak. 2. Nem kell őserdőket kivágnunk csak azért, hogy az állatoknak (akiket csak azért tartanak, hogy az emberek hamburgerbe sütve vagy máshogy elkészítve élvezzék az ízét) elég helyük legyen.

17/L

2018. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sosem voltam nagy húsevő, de fél éve felfedeztem egy vegán helyet, és akkor jöttem rá, hogy nem akarok húst enni többet az életben. Lehet, hogy vegán leszek egyszer(bár a tojás és a méz miatt ez problémás lehet), de előbb a vegetarianizmust kell megismernem ahhoz, hogy a tápanyagbevitel ne okozzon gondot.

OFF:Vegetáriánusként sokkal nyitottabb vagyok az új kajákra, és jobban motivált vagyok a főzésben.

2018. febr. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!