Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánságot tényleg olyan...

A vegánságot tényleg olyan nehéz elfogadni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 1 éve vegán, és a szüleim állandóan veszekednek velem. Hiszik, hogy egészségtelen amit csinálok, ez eddig oké, DE nem hajlandóak utánanézni semminek, ami a vegán életmóddal, étrenddel kapcsolatos. Mások előtt megaláznak amiért vegán vagyok. Olyan nagy kérés lenne, hogy fogadják el ezt az étrendet? Én sosem kritizáltam őket, pedig apukám is elhízott stb. Nincs hiánybetegségem, többször mondtam nekik, hogy vigyenek csak el egy vérvételre, de sosem vittek el végül. Félnek attól, hogy kiderül, a vegánság mégsem egy rossz dolog, abban a tudatban akarnak továbbra is élni, hogy az embernek szüksége van húsra stb. Szóval mit tudnék csinálni, hogy megértsék, egészséges amit csinálok?

2016. jún. 19. 14:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
11%
A szüleid tartoznak felelősséggel érted, ha te a nem megfelelő táplálkozás miatt beteg leszel, őket fogják elővenni.
2016. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki sír a hús miatt, én egy evésre 8 szelet rántott húst, heti 3-4kg csirkemellet ettem, most meg 6 hónapja vagyok vegán. És nem hiányzik. Na vajon miért nem? Mert a szervezetnek nagyon jó a hozzá szokó képessége, ergo amire rá tud szokni, le is tud szokni. Nagyon bonyolult.
2016. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Msotmár azt hiszem jobban átlátom, mit is gondolnak a vegánságról a szüleim. (nem tudom hanyadik válaszolónak üzenem, hogy általában magamnak főzök, a kajáim nagy részét "saját" pénzemből veszem meg, a hús pedig alapból drága)
2016. jún. 21. 23:06
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a társadalom elfogadja, ahogy az ilyen-olyan vallást is.Azt tudom csak elképzelni,hogy nem fér bele a családi költségvetésbe.
2016. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

#13

Nekem,a #8 kommentemre üzened.

Ha így van, ahogy írod: most 16 éves vagy, egy éve vegán és mindezt saját pénzedből, áruljad el kérlek, hogy 15 éves korod óta milyen jövedelemmel rendelkezel! Az, hogy mennyivel, nem érdekel.

A zsebpénz nem saját jövedelem, hanem szüleid pénzének egy része ajándék formájában.

.

Apád elhízott - írod.

Van-e bizonyítékod arra, hogy ezt kizárólag húsevése okozta?

Van genetika a világon és vannak olyan betegségek, amik kóros elhízást okoz(hat)nak.

"Nincs hiánybetegségem" - szerinted.

Ezt te csak gondolod, hiszed, hiszen alapos kivizsgálással nem bizonyított.

.

Meg kell jegyeznem, ha egyszer lesznek gyerekeid, a mostani véleményed alapján nem kényszerítheted őket vegánságra és ha húst is akarnak enni, kötelességed lesz biztosítani!

Tehát adni kell nekik, hogy el tudják dönteni.

Nehogy gyereked itt a GyK-n tegye fel kérdését:

"Miért erőszakos a vegán anyám, miért nem érti meg, hogy én szeretem a húsos ételeket?"

2016. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

"Meg kell jegyeznem, ha egyszer lesznek gyerekeid, a mostani véleményed alapján nem kényszerítheted őket vegánságra és ha húst is akarnak enni, kötelességed lesz biztosítani!

Tehát adni kell nekik, hogy el tudják dönteni. "


Ezt a hülyeséget hol olvastad?

Én nem adtam a gyermekeimnek, vendégségben, nagyszülőknél megkóstolták, de nem szoktak rá szerencsére. Minden nevelés kérdése. Ők megértik, hogy a húsevés gyilkosság, és nem kívánnak fájdalmat okozni egy élőlénynek sem. Amíg így egészséges és teljes értékű életet lehet élni, miért is döntene valaki másképp?


Kérdező: a helyedben én magam mennék el vérvételre, és eléjük tenném az eredményt. Esetleg megvenném nekik DVD-n az Earthlings, Hope for All vagy a Unity című filmek egyikét, és megkérném nézzék meg, hogy megértsék miért döntöttél úgy, ahogy.

2016. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Klavaro válasza:
0%
"hús evés gyilkosság" Attól mert a te gyerekeid nem eszik meg a húst, attól még a többi pár milliárd ember igen, azaz nem azért fog meghalni/életben maradni egy állat mert te megveszed/nem veszed meg a boltban, az utóbbinál max megromlik a húsa.
2016. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
14%
#17: Igazad van, egy ember étkezési szokásai önmagukban sokat nem változtatnak. A veganizmus alapvetően egy politikai mozgalom, a célja társadalmi párbeszéd elérése, mellyel már a megfelelő jogalkotásbeli lépések felé lehet haladni. Emellett a saját étrendünkkel csupán morális konzisztenciát próbálunk vállalni racionális mértékig. Azonban bár az igaz, hogy egyetlen ember étkezési szokásai sokat nem változtatnak, nagy számú embercsoport esetén jelentős keresletbeli csökkenést lehet elérni, így a kínálat is szükségszerűen csökken. Több mint 375 millió vegetáriánus van a világon. Ez több, mint az Amerikai Egyesül Államok teljes népességszáma. Egyértelmű, hogy egy ekkora méretű embercsoport jelentős hatással van a gazdasági folyamatokra.
2016. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!