Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el, hogy van...

Hogyan mondjam el, hogy van barátom, ha tudom, hogy nem fogják elfogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Most vagyok együtt 1,5 éve barátommal, de eddig nem jutottunk el odáig, hogy bemutassam.

Nos, azért mert ő marokkói származású és szüleim nem csípik az ilyen arab emberkéket. Most lehet jönni azzal, hogy így meg úgy nem vagyok normális, de attól még én ismerem és tudom, hogy meg lehet benne bízni. De ezt elmesélni a rasszista szüleimnek? Na az a csoda.

Mármint tudják, hogy van barátom, csak semmit nem meséltem róla és mondják, hogy találkozni akarnak vele.


2016. jún. 18. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem erősen sőtét a bőrszíne akkor ha esetleg rákérdeznek mond azt , hogy sokat voltatok a strandon :D

De am mutasd be és kész...srác előtt úgysem fognak pattogni.

Utánna meg mondjanak amit akarnak.

2016. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Hahaha, fogod te ezt még megbánni nagyon.
2016. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

"és szüleim nem csípik az ilyen arab emberkéket"

Teljesen igazuk van. Te meg fogd meg a herceged kezét és irány Afrika. Én speciel páros lábbal rúgnálak ki mindkettőtöket, szigorúan raszsizmus-mentesen, pusztán elővigyázatoságból :)

2016. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
"A lányom ma este megkért, hogy dobjam őt ki a házból, adjam ki albérletbe a szobáját, ajándékozzam el a ruháit és a tárgyait, tiltsam le a bankkártyáját, adjam el az ékszereit. Nos nem szó szerint kérte, egész pontosan ezt mondta: -Apa, ő itt az új barátom, Mohamed."
2016. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Eleg gazak vagytok!! Mmint nem a kerdezoek, hanem a kommentelok..... Ezert (is) van eros undorom a magyaroktol.
2016. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éve? neten keresztül vagy személyesen
2016. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Mikor a nővérem bemutatta a barátját a szüleimnek teljesen elfogadóak voltak vele szemben, mert mindenkinek kell adni egy esélyt. Ez 1993ban történt egy kisvárosban Szabolcsban.

Azóta is együtt vannak három gyerekük van és boldogan élnek.

Szóval ne félj bemutatni a barátodat! Ha nem lesz nekik szimpatikus akkor legfeljebb ritkábban látják majd az ősök.

2016. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mond el nekik szépen. Ha nem teszed, a párod úgy veheti joggal, hogy szégyenled a származását.

Nem minden arab származású ember muzulmán (főleg Marokkóban) és nem minden muszlim terrorista. Ezt észbe kellene vésni végre.

Most jöhet bárki a "hogyan bánnak a nőkkel"-dumával. Csak ne felejtsük el, hogyan áll ma a nők helyzete Magyarországon (lásd: családon belüli erőszak, munkahelyi diszkrimináció). Az a baj, hogy az ilyen emberek többsége nem ismeri az arab kultúrákat, csak ítélkezik felettük.

Én 20 éves fejjel egy nyarat töltöttem el tavaly Szíria éppen visszafoglalt részén a férjemmel, segítve a visszatelepülést. Furcsa volt, de egyáltalán nem bántak velem kirekesztően a férfiak. Ugyanazt a munkát végeztem, mint ők, egy asztalnál ettünk és rengeteget beszélgettünk.

A feleségeikkel igaz, elég lekezelően bánnak mások előtt (amúgy a Biblia sem ír másképpen a nőkről, mint a Próféta), de otthon vagy a férj anyja, vagy a feleség hordja a nadrágot, a férfi feladata pedig az, hogy megvédje őt.

A kérdező párja azonban lehet betelepült, esetleg már Magyarországon is. Ők pedig már erősen asszimilálódhattak...

2016. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!