Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánságot tényleg olyan...

A vegánságot tényleg olyan nehéz elfogadni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 1 éve vegán, és a szüleim állandóan veszekednek velem. Hiszik, hogy egészségtelen amit csinálok, ez eddig oké, DE nem hajlandóak utánanézni semminek, ami a vegán életmóddal, étrenddel kapcsolatos. Mások előtt megaláznak amiért vegán vagyok. Olyan nagy kérés lenne, hogy fogadják el ezt az étrendet? Én sosem kritizáltam őket, pedig apukám is elhízott stb. Nincs hiánybetegségem, többször mondtam nekik, hogy vigyenek csak el egy vérvételre, de sosem vittek el végül. Félnek attól, hogy kiderül, a vegánság mégsem egy rossz dolog, abban a tudatban akarnak továbbra is élni, hogy az embernek szüksége van húsra stb. Szóval mit tudnék csinálni, hogy megértsék, egészséges amit csinálok?

2016. jún. 19. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
ezt a szüleid teszik?
2016. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Történetesen az ember mindenevő, tehát a szervezetnek valóban szüksége van a húsban található tápanyagokra, de ezt lehet pótolni is.
2016. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

"nem hajlandóak utánanézni semminek" - ez lapvetően tényleg rossz hozzáállás, másrészről viszont mindenki azt ír le, amit akar.

A magánvéleményem az, hogy az emberi szervezetnek (ha mértékkel is) igenis szüksége van olyan anyagokra (hogy mást ne mondjak, az aminosavak kb. fele), amik csak állati eredetű ételekben találhatóak meg - főleg egy fejlődő szervezet esetében. És elém lehet rakni 10 olyan cikket, ami az ellenkezőjét írja, én is 10 perc alatt fel tudok mutatni 10 másikat, ami meg a húsevés mellett áll ki:S

Ettől függetlenül, szerintem egye mindenki azt, ami jólesik, csak ne erőltesse rám a véleményét! Szóval én nem erőltetnék rád semmilyen ételt, elég nagy vagy már ehhez, noha nem nem értek egyet veled.

2016. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarjak elfogadni, hogy amit ők csinálnak, az a nem jó. Az emberek ilyenek, ragaszkodnak a jól bevált módszerekhez, hiedelmekhez, akkor is, ha van jobb módszer. Az meg, hogy valaki aki fiatal, mi több, gyerek mondja mutatja meg nekik, nah az személyes sértés.

Mindenesetre, sokat elmond a helyzetről, hogy egy éve nézik, hogy "nem egészségesen élsz, de tényleges lépést (vérvétel) az már nem akarnak tenni.

2016. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes hozzáállás, mert én például ötször kártékonyabbnak tartom pl a minden reggel energiaitallal kelő tiniket, rájuk mégsem szólnak többnyire.

Nekem nem nehéz elfogadni, egyáltalán nem érdekel, csak ne akarjanak megtéríteni. (Legtöbbjük passzív-agresszív)

A szülőknek minden furcsa, ami kicsit is más a megszokottól, szóval most éppen ezen lovaolnak, de ha dark lennél az nem tetszene nekik, ha leszbikus akkor meg az, stb.

Nem feltétlenül az életmódodnak szól ez az egész.

2016. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Beltazor91 válasza:
69%

Én a 3assal mindenben egyetértek.

Nehéz olyan cikket találni, aminek hinni is lehet. Egyik ezt írja a másik annak az ellenkezőjét.

Abban is egyetértek vele, hogy mindenki azt egye, amit szeretne, amit jónak gondol. Amíg engem nem akarnak megtéríteni nekem, nincsen semmi bajom semelyik különböző étkezési szokással.

2016. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan esszenciális aminosav, ami nincs meg a növényekben...


Kérdező, igen, nehéz. Nem tudnak róla eleget, sajna nem olvasnak utána (de nem is lenne könnyű, lássuk be, túl sok ellentétes vagy ellenőrizhetetlen információ van) s a világ... Láthatod, milyen. Még a hús elhagyására is azt mondják, hogy nem szabad, pedig abban igazán semmi nincs, amit ne lehet könnyen bevinni másból, legalábbis amíg az ember nem totál vegán. Még egy mezei ovo-lakto vegára is beszólnak miatta, pedig az két pofára eheti a komplett állati fehérjét és az összes hozzáférhető s ehető növényt, de ez egyeseknek valamiért nem elég... Pedig a testünknek az.

Az emberek zöme igen intoleráns, ha a táplálkozásról van szó, a veganizmus pedig igen messze van a megszokottól... Talán hallottak is valakiről, aki ismert egy vegánt, aki rosszul evett és beteg lett, úgyhogy csak butaság lehet az egész.

Az újságok, magazinok tele vannak tévinfókkal, olykor nem is tudom, napi hány deci tejet emlegetnek, mint szükséges minimális bevitelt (miközben, ugye, semennyi nem kell és a testépítők zöme sem véletlenül kerüli nagy ívben pont a tejet)... Nem csoda, ha még a kicsit érdeklődőbb emberek sincsenek tisztában az alapdolgokkal.

A megfelelő hozzáállás persze az lenne, hogy legalább a szüleid utánanézzenek (vagy hagyják, hogy megmutasd nekik azt, amit te találtál a témában. gondolom, nem ész nélkül csinálod). Láthatják, hogy ez nálad komoly...

2016. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Az ősemberek életük kockáztatásával vadásztak náluk jóval nagyobb állatokra - sikerrel.

Eredmény: nem elkorcsosult és kihalt, hanem életképessé vált az emberi faj.

Ma az emberek egy része divatból és tudatlanságból nem akar állati fehérjét fogyasztani.

Jó magam keresem a középutat, ezért többnyire csak növényevő állatok húsát fogyasztom.

.

16 éves vagy, gondolom, nem őneltartó.

Felmérted azt, hogy mennyivel terheli a család pénztárcáját a te különc étkezési szokásod? Ráadásul Anyádnak nem elég egyféle ételt főzni.

Ha majd gondoskodni tudsz magadról - és teszed is, azt és úgy eszel, amit és ahogy főzöl magadnak bevásárlásod után.

2016. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem nehéz elfogadni,ha el AKAROD fogadni. Ez mindenre igaz ami az átlagtól eltérő,nem csak a táplálkozásra.

A szüleid nem akarják elfogadni,se megérteni . Szerintem semmit nem tudsz tenni,csak elereszteni a füled mellett a kellemetlen beszólásokat .


Lehet,hogy azért félnek,mert tudják ők is ,hogy a húsevés nem egyenlő azzal ,hogy egészségesen táplálkozol ,ez nagyon nagyon kevés hozzá,mitöbb,nem is feltétele. Ezért is elhízottak =hormonbetegek a szüleid .

Az ,hogy nem eszel húst ,az sem garantálja,hogy egészségesen táplálkozol,de általában elmondható,hogy aki kihagy bizonyos ételcsoportokat jobban odafigyel a tápanyagbevitelére .

2016. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Honnan tudod, hogy nincs hiánybetegséged, ha nem vizsgáltak ki?
2016. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!