Filozófiai kérdés: Ha az ember húsevő (mindenevő) akkor miért nem érezzük azt a vadászösztönt, hogy letámadjuk a tyúkot?
Macskát lehetetlen gyümölcsre szoktatni utálja, nem eszi meg. De ha meglát egy madarat, akkor a vadászösztöne beindul, lecsap rá, és megeszi a madarat.
Az férfi ember egyedül egy női fenék látványára indul be ösztönösen. Ha ránézek a házityúkra, nem gondolok arra, hogy a számban érezzem a nyakát.
Lehet, hogy nem vagy elég éhes :D Bár bennem akkor sem indul be ez. Igaz, nem is vágyom húsra. Azért szükség esetén eljutnék odáig.
Egyes kutyák szeretik a gyümölcsöket, a macskák viszont inkább a zöldségekért vannak oda. Sőt, léteznek macskák, akik szívesebben esznek spenótot és paradicsomot, mint állati dolgot, na náluk nem tudom, mi ment félre, de az nagyon. Bár a macska szárazeledel is csupa gabona...
Érdekes dolgok ezek.
S rendes ember szerintem a női mellre is beindul. Én inkább mellrajongó vagyok, igaz, nem vagyok férfi. A női mell mindkét nemnek fontos és kedves dolog, sokan az egyik legjobb találmánynak tartják.
Az állatokat az ösztöneik irányítják. Az ember tud tervezni, van sok tanult viselkedése és képes (többé kevésbé) levezethető gondolatmenetre.
Hidd el, pár napos éhezés után nagyjából hasonló érdeklődést fog kiváltani a tyúk látványa is.
Ha nagyon éhes egy növényevő állat, mint a csimpánz, akkor ráfanyalodik a húsra is, mert kénytelen. De akkor sem a természetének megfelelő tápanyag. Érted mit akarok mondani?
"Az ember tanult, és nem az ösztönei irányítják, mint az állatokat", akkor a pornó miért virágzik? :))
Vajon az embernek mi a természetének megfelelő tápanyag?
Véleményem szerint az ember nem húsevő, nincs meg ösztöne arra hogy támadjon. Az nem kifogás, hogyha éhezik, mert az éhező csimpánz is megeszi a húst(ha muszáj). Ez egy nagyon érdekes dolog szerintem.
A csimpánz kicsit sem növényevő, alapból is imádja a hangyákat, de páviánt is szívesen eszik. Semmi ráfanyalodás nem kell, megjátssza úgy is, hogy épp tudósok figyelik a vadonban és tucatszám kapja a banánt.
Pár nap éhezés kevés, nekem voltak hosszabb böjtjeim, akkor sem akartam húst enni (miközben nem undorodom a hústól meg semmi).
De úgy egy hónap éhezés után akár meg is próbálnám elkapni, ha lenne rá erőm.
A kukacokig egy héten belül eljutnék, azzal igazából nincs bajom, de addig meg se igazán éheznék... Vannak tartalékaim s a böjt erősen éhségcsökkentő, gondolom, főleg zsíradaptált testnél, de anélkül is ezt tapasztaltam, sokakhoz hasonlóan. A zöldség hiányozna legelőször, aztán a tojás, a hús csak valami étel, jobb híján. Ha lenne körülöttem egy tonna dió, eszembe se jutna, maximum amiatt, hogy komplettebb tápanyagbevitelt hozzak össze.
Az ember valóban nem húsevő, hanem mindenevő. Szuper mindenevő, mert megél csak növényi és csak állati étrenden is s amíg rendben volt a talaj, mindkettővel be tudott vinni mindent, amit kell, ha jól tudom. De minimális kiegészítéssel ma is megy a dolog, csak azért nem árt képben lenni a dolgokkal eme végletes, nem mindenevő étrendek mellett.
Amúgy vannak érdekes dolgok. A medve is ragadozó, mégis jobbára növényeket eszik. A panda elsősorban bambuszon él, ami elég fura egy, a ragadozók közé tartozó állatól, de ez van.
Ennek fényében nem is értem, miért akad ki sok ember, hogy egyes emberek nem esznek húst. Mindenevőként még sokkal több jogunk van hozzá :D
Majommal kapcsolatosan tévedtem, de viszont a gorilla már tényleg csak gyümölcsöket eszik. Ezek az állatok azért is érdekesek mert genetikailag a legközelebben állnak hozzánk.
Csakis kizárólag hússal sem táplálkozhat az ember mert, akkor úgy jár mint az eszkimók, viszont a hunzák meg csak növényi táplálékot esznek jórészt és 100év ott átlagéletkor:)) azt hiszem ebből le lehet vonni a tanulságot, DE ez is csak részben igaz mert a kolbászosrántottás paraszt is elél 100évig :D DE az átlagéletkor itt nem is 100év. Meddig lehetne ezt még boncolgatni..
A kérdésed feltevése nem helyes, mert az ember NEM hßúsevö, hanem MINDENEVÖ!
A mindenevö azt jelenti, hogy eszik húst ÉS eszik növényt is, ami éppen rendelkezésére áll.
A vadászösztön meg csak azért nem müködik, mert a boltban veszed az ételeket, és eszedbe sem jut, hogy hogyan kerül oda, azaz negatív nevelés sok évszázadok keresztül.
De a primitív törzseknél igenis létezik a vadászösztön, ott ez az életben maradás egyik feltétele.
"Ha nagyon éhes egy növényevő állat, mint a csimpánz, akkor ráfanyalodik a húsra is, mert kénytelen. De akkor sem a természetének megfelelő tápanyag. "
Nézz utána a témának, mert nagy tévedéseid vannak.
A csimpánzok nem "ráfanyalodnak" a húsra, hanem szabályos hajtóvadászatot tartanak más állatokra - akkor is, ha böven van növényi táplálékuk -, mert kívánják a húst.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!