Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a baj a szójával?

Mi a baj a szójával?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért egészségtelennek tartott étel a szója? Az ázsiai konyha egyik leggyakoribb összetevője és ők a világon az egyik leghosszabb átlagéletkorú népe és átlagban egészségesek.

2015. szept. 3. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ez elég jól összefoglalja.

2015. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Trafó1 ***** válasza:

Én is elolvastam.

Érdekes.

2015. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De durva az első válaszoló linkje!!!!
2015. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szóval az a baj vele, hogy az élelmiszer-feldolgozó-ipar szemtelenül sok minden kajába belecsempészte, mert olcsó, íztelen, és így rengeteget tudott vele magának spórolni!! Ilyen kaják a virsli, a lecsó-kolbász, a mekis-húspogácsák, a panírozott, fagyasztott fasírozottak, a konzerv, kész- és félkész ételek legtöbbje...


Pedig ésszerű keretek között, ha nem szóját eszel szójával, semmi baj nincs vele, de így, hogy akkor is azt esszük, amikor valami teljesen mást szeretnénk, túlzottan felszaporodik a szervezetünkben a szója-fehérje, és egyéb összetevők...

2015. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, már én sem tudom, hogy milyen virslit vegyek, mert a legtöbbje a legalacsonyabb fokozaton éppen gyöngyözve 95 fokon főzve, 1-2 percet sem bír, kicsattan, szétreped a megdagadó szójától, és baromi gusztustalan lesz.

A macskák persze örülnek ennek...

És nem csak az olcsó, de a drága 3-4 ezer forintos virsli is így jár!!!

2015. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

[link]

ezt a cikket elolvasva, a szójás cikkben is mindent el kéne osztani 2vel aztán az ellentetjét venni...

2015. szept. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy génmanipulációtól menteset vegyél, azzal semmi gond nincs. Hetente 500 g nyers szóját egészséges fogyasztani.


Tények-tévhitek oldal meg egyszerűen nevetséges. Ilyen linkelni, mint forrást... Én orvosi, dietetikai szakkönyvekből, lapokból tájékozódom...

2015. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is, de az a baj az orvosi, dietetikai szakkönyvekkel, hogy sokszor egymásnak teljesen ellentmondó dolgokat is képesek állítani.
2015. szept. 18. 09:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán találkoztam ilyennel ebben a témában.


Látszik, hogy tegnap fáradt voltam.. Félre ne értse senki az előző kommentemet, a nyers szója mérgező. A nyers szócskát úgy értettem, hogy nyersen mérve legyen 500 gramm. :D

2015. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én orvosi, dietetikai szakkönyvekből, lapokból tájékozódom..."


Óhh bébi, az csak egy dolog, hogy csak a nagyokat olvasod. Ők is tévedhetnek, nem is kicsit!!!

Maga a világszervezet H1N1 pandémiát prognosztizált anno, legyártattak x millió vakcinát, a fejlett világot be akarták oltatni, aztán csak a franciákra rárohadt vagy 5 millió vakcina, mert a franciák tojtak beoltatni magukat, és ezt a halom lejárt vakcinát meghosszabbított garral valami szegény országnak megpróbáltak lepasszolni.

Ja, és H1N1 pandémia nem lett.

[A vakcinagyártók meg jól dögre keresték magukat]

[Szóval a nagy, elfogadott nézetekről ennyi elég is lesz!]

A tények és tévhitek igenis alaposan körüljárja a témát.

És ha csak a negyede igaz (néggyel kell osztani), már akkor érdemes odafigyelni. Szendi nem egy idióta, csak nem a hivatalos álláspontot képviseli.

De ha megfigyeled, lassan elfogadottá válnak ezek az eretnek nézetek, már ha csak a C és D vitamin napi dozírozását nézed is...

2015. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!