Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hi! Holnap áttérek a teljes...

Hi! Holnap áttérek a teljes növényi étrendre (lehetőleg végleg). Csatlakozik valaki hozzám? : )

Figyelt kérdés
17/L
2015. máj. 31. 19:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#9: Ismerős... Én ugyan nem vagyok vega, de sok évig voltam és elég könnyű lenne újra, mindenesetre sokkal könnyebb, mint minden 2. héten húst enni, azt nem bírnám :D.

De a házi tojás... Az az egyik problémám a vegánsággal, a másik a jobbára paleo ketogén vonal. Se gabona, se gyümölcs, zöldségek óvatosan, necces. Dobnom kéne a ketogént, de zsírdús és szénhidrátszegény, minél inkább nyers vegán irányba mennék, az még egy ideig tuti menne :D Rövidtávon szeretném kipróbálni, csak nehéz a napi 6-8 tojásról nullára lemenni, annyi tápanyagot kellene pótolnom. Sokat olvastam a vegán táplálkozásról, de még nem vagyok elég magabiztos, tojással pedig oly egyszerű és biztonságos az élet. De rövidtávon nem lehet gond a picit hiányos táplálkozásból sem. A fehérje meglenne, minden aminosavval, odáig még menne s ez rövidtávon is igen fontos.

2015. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Ú, én pedig pont, hogy tojást nem ettem soha :-D a sajt&tejföl a legnehezebb.
2015. máj. 31. 23:14
 13/26 anonim ***** válasza:

Ó, a tejfölt lazán elhagytam, amikor paleóra váltottam, ha nagyon kellett valamibe (pl. kelkáposztafőzelék), egy kevés citromos kesut és kókuszt használtam, mások tojást írtak, de az teljesen más. A kesu és a kókusz is, de valahogy mégis betöltötte a szerepet, ráadásul pici mennyiségben. De a legtöbb ételembe eleve nem kellett tejföl. A sajt kényelmes, most találtam egy termelőit, ami igen finom is, de akkor is meglennék nélküle, ha a zöldségből vagy olajos magból készült s sajtnak nevezett izék kicsit sem hasonlítanak sajtra (attól még ízletesek :)).

A tojás viszont komplett fehérje, sokoldalú, gyors, finom és házi. Nagy átalakításokat igényelne az étrendem a napi 6-8 tojás kiváltásához. Gondolom, több, változatos zöldség (nagy kedvencem, a zöldborsó fontos szereplésével) és olajos mag jelentené a megoldást. Amikor alig volt itthon tojás, ezt csináltam. A hedonista énem annyira nem panaszkodott, inkább az egészségtudatos pánikolt finoman. Komoly dolog a növényi étrenden élés.

2015. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy jól érezd magad, és egészséges legyél! :) ha neked így jó, maradj ilyen!
2015. máj. 31. 23:33
 15/26 anonim ***** válasza:
Isten ments! Még csak igazán egészségesnek sem tartom. De azért neked sok szerencsét kívánok! :)
2015. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Én már voltam vegetáriánus, vegán, jelenleg mindenevő vagyok, én annak idején az állatok miatt kezdtem el a vegánságot, mert láttam az Earthlings c. dokumentum filmet ( csak erős lelkűeknek ajánlom ), aztán visszatértem a tojásra és a tejre, majd később halra, aztán a húsra is.
2015. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#11 Akkor már tudom, nem csak én vagyok így a tojással. Úgy vagyok vele, h a tejtermékeket el tudum hagyni. Ugye van növényi sajt, tejet lehet készíteni mákból, tejfölt pedig rizsből (én ezekkel meg vagyok elégedve), viszont a tojást nem tudom mire lecserélni...
2015. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

sajt íz helyett: sörélesztőpehely, de tudni kell, hogy glutén van benne, mivel árpából van


vagy erjesztett lenmag: beáztatod 3-4 szeres vízbe, másnap leöntöd, rá tiszta víz, hogy ellepje, következő napra jó, összeturmixolod sok vízzel, aztán besűríted pld tökmagliszttel, zöldfűszerrel, kenhető vagy ahogy akarod


tojás állag: lenmaglé, chia mag

2015. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
hol tudsz venni növényi sajtot, olcsón, úgy hogy hosszútávon fenntartható legyen? csinálni nem szeretnék egyenlőre, de sehol sem találok:) (budapest) köszönöm!
2015. jún. 3. 19:04
 20/26 anonim ***** válasza:

Még sosem láttam növényi sajtot sehol, mondjuk én eleve szinte csak alapanyagokat veszek.

A sörélesztőpehelynek szerintem enyhe élesztőíze van, szeretem, de ez sem teszi sajtosabbá a növényi cuccot (de még egy pici parmezán se :D nekem nincs bajom a sajttal, csak nem nagyon akarom enni). A kesunak pedig kesuíze van, azt is szeretik valamiért sajtpótlékokba tenni.

A komplikált, érlelt növényi sajtokat nem próbáltam elkészíteni, annyit nekem nem ér.

2015. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!