Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kell-e a húsmentes étrendhez...

Kell-e a húsmentes étrendhez vitaminokat, táplálékkiegészítőket szedni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 18:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
30%
Kell bizony, főleg B viaminokat. A húsmentes étrendnél nagyon kell ügyelni a fokozott folyadék bevitelre, mert a növényi étrend mellett fokozott a vesekőképződés esélye.
2015. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Nem. A vitaminok nem a húsban vannak.
2015. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet a B12 vitaminnal 2. válaszoló, ami kizárólag állati eredetű forrásból nyerhető és nélkülözhetetlen a vörösvértest képzéshez és hemoglobin-szintézishez?
2015. máj. 8. 18:45
 4/29 anonim ***** válasza:
64%

Persze első, főleg, hogy a B vitamin legjobb forrásai közé sorolható a bab-ás borsófélék, magok, krumpli, banán is pl.


A veseköves baromságra nem is reagálnék nagyon, csak annyival hogy hülyeség.

Viszont rengeteg szív-és érrendszeri megbetegedés és a rák esélyét is jelentősen csökkenti a húsmentes étrend.


Kiegészítőkre nincs szükség; egy kiegyensúlyozott vegetáriánus diéta tartalmaz minden szükséges tápanyagot.

2015. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire képben vagy, miért kérdezel? A B12 valóban csak állati eredetű táplálékban található meg, de húsmentes étrendről volt szó, nem kizárlag növényi táplálkozásról. Tehát a B12-t tudod biztosítani például tej vagy tojás fogyasztásával. Ha valaki egyáltalán nem fogyaszt állati eredetű táplálékot, az már nehezebb helyzetben van, akkor valóban szükséges egy-két összetevőt mesterséges formában biztosítani.
2015. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
A B12 megtalálható a tejben, tejtermékekben, tojásban, algákban és csíráztatott magvakban is. Ha lakto-ovo vegetáriánus vagy és rendszeresen fogyasztasz tejet, nem jelent problémát. Vegánként sem, de ott érdemes odafigyelni a rendszeres bevitelére (ugye algát meg csíráztatott magvakat nem eszik az ember feltétlen naponta, bár a B12-t természetesen képes tárolni a szervezet, nincs szükség napi bevitelre).
2015. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Egy vegán oldalon azt olvastam, az algában nem a megfelelő, igazi B12 van... Szerencsésebbeknek a bélflórája termeli, úgy tudom.


Viszont itt húsmentes étrendről volt szó. Nem hiszem, hogy több kiegészítő kell, mint a húsos étrendhez, ha az ember normálisan, kiegyensúlyozottan táplálkozik (a hús nem evése nekem teljesen normális, hiszen nincs rá szükség. hasznos tud lenni, bár káros is, ha olyan a hús, de simán bevihetők a benne levő dolgok másból).

2015. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

kérdezni akkor is szabad, ha az ember tud :D


pusztán gondolkodtam

gyári szintetikus vs. természetes állati eredetű .. ?


az algát és csíráztatott magvakat nem tartottam eddig érdemi B12 forrásnak, mert jóval kisebb százalékban tartalmazzák, mint pl. a hús

2015. máj. 8. 19:11
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy kisebb százalékban tartalmazzák még nem lesz valami rossz forrás. Vedd figyelembe azt is, hogy húsból NAPONTA maximum 150-250g javallott pl. a W.H.O. szerint, algából ennyit reggelire röhögve elfogyaszt az ember és még éhes is marad.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igen, alacsonyabb mennyiségben, de többet is fogyaszt belőlük az ember egy étkezésre, tehát a végén ugyanott lyukadsz ki. Emellett a B12 igénye a szervezetednek naponta: 2,4 mcg (mikrogramm) felnőtt nő és férfi esetén is. A spirulina eredettől függően 2-30 mikrogramm/ Grammban tartalmaz B12-t. Tehát még a legrosszabb minőségűvel is 30-40g kielégíti a napi szükségletet. A nori átlagosan 3-6 mcg/30g ezzel szemben, ami még mindig nem egy rossz arány, ha figyelembe vesszük milyen kicsi adag 30g.

2015. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Algából és csírából nehéz minimálisnál többet enni, illetve algából egészségtelen a sok. Nem tudom, van-e bennük megfelelő B12, de azt sem, hogy mennyi. De többnyire nem jó források azok az ételek, amikből alig eszik az ember. Természetesen hogy ki mennyit tud enni valamiből hosszabb távon, az erősen változó, ezért tud roppant fontos fehérjeforrás lenni az életemben a zöldség (nem a hüvelyesek). Van, akinek ez elhanyagolható, mert iszonyú picit eszik belőlük. Pedig zöldséget könnyű kilószámra enni, ha szereti az ember. Csírát nehezebb.


Mondom, nem tudom a számokat, illetve a B12 létét sem a fentiekben, csak extrapolálok egyéb tudásomból, ami természetesen megbízhatatlan dolog, ha alapinfók hiányoznak.

2015. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!