Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A hal miért nem számít húsnak?...

A hal miért nem számít húsnak? Többször is hallottam már, hogy vegetáriánusok a halat eszik, vagy a vegás kaják között ott van a hal. Vagy pl hús mentes diétában vagy böjtnél is lehet halat enni. De miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 17:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Az is hus de ha mar valasztani kell akkor az a legjobb, a kevesbe szennyezett es viszonylag magasabb jotekony anyag tartalma... bar en is vega vagyok de halat sem eszem, szamomra ugyanolyan hus mint a tobbi ami alltbol szarmazik de sokan egeszsegesebbnek mondjak.
2010. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

"kevesbe szennyezett "

Hát persze, hiszen a tengerek, óceánok kristálytiszták, mi? Gratulálok...

2010. ápr. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
az a vegetáriánus eszik halat, aki azért vált vegává, mert egészségesnek tartja. én történetesen halat sem eszem, de csak mert sajnálom az állatokat.
2010. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
43%
én vegetáriánusnak tartom magam, de eszem halat. bár nemvagyok ilyen teljesen elfogult, aki annyira elítéli az állatok megevését :D viszont halból nagyon keveset eszem , semmi tengeri herkenytyű..mer nem szeretem:Dt és igatzából sokan piszkálnak ezzel, hogy ez így nem igazi vega életmód.. amiben am. van valami:D de ezt hívják lakto-ovo vegetarianizmusnak.
2010. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

én is halevő "vega" vagyok.

én azért eszem meg a halat és a többi állatot nem, mert én nem a húsevést ellenzem, hanem a nagyüzemi állattartást, ahol kínozzák és szenvedni hagyják az állatokat/csirkéket, marhákat, malacokat/! a halat viszont egy helyi ismerősünktől vesszük, és így tudom, hogy az a hal "boldog" és szabad életet élt amíg élt, nekem ez a fontos.

2010. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Olvastam a kerdest es a valaszokat, es gondoltam, leirom a tema "nemzetkozi" megkozeliteset, hatha segit valakinek rendszerbe szedni a "vegetarianus" kerdest.(Az ekezetek hianyaert elore is elnzest:)!) Egy vegetarianus etteremben dolgozom, egy olyan orszagban, ahol nagyon sokan vegetarianusok, veganok stb., es itt a kovetkezo a fellallas:

Vannak "pescaterianusok", akik szarazfoldi-allati hust nem esznek, de tengeri illetve edesvizi elolenyeket, rakokat, halakat igen.

Vannak "vegetarianusok", akik semmilyen allatot/elolenyt nem esznek meg, es olyan sajtot es termekeket (pl egyes borokat) sem, amiben olyan eredetu dolgok vannak, amihez meg kell egy allatnak hallnia, pl. parmezan sajt...

Es vannak "veganok", akik semmilyen allatot/elolenyt es allati eredetu dolgot nem esznek. Azaz sem hust, halat-vizi elolenyeket, tojast, sajtot (semmilyet, vegetarianus sajtot sem, mert tej van benne), tejet, joghurtot stb nem fogyasztanak...


Hat ennyi. Remelem valaki erdekesnek talalja.

2011. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

A vegetáriánus étrendnek rengeteg fajtása van. Kezdve onnantól, hogy valaki nem eszik húst, odáig, hogy valaki csak a földre már lehullott gyümölcsöket eszi meg.


A bibliában a hús kifejezés a halra nem vonatkozik.


Gondolom azért nem, mert a böjt a szellemi megtisztuláson túl, a szervezet méregtelenítésére szolgál, a halfogyasztás pedig nem egészségtelen, így nem kell tőle tartózkodni, mint mondjuk az alkoholtól.


Szerintem akik nem esznek húst, de halat igen, azoknál általában egészségügyi okok állnak a háttérben, mert a hal egészégesebbként van számontartva mint a többi hús.


Én eszem halat és néhány más tengeri állatot, de más húst nem. A hal is hús természetesen, de én nem azért lettem "vegetáriánus", mert bűnnek tartom megenni az állatokat. Egyik élőlény a másikat fogyasztja, ez az élet rendje. Az állatok és a növények egyformán csodálatosak, nem kivételezek. Az állatkínzást viszont elítélem és szerintem modern világunkban ez a nagyüzemi állattartás kimeríti az állatkínzás fogalmát, ráadásul igen egészségtelen a húsuk, ezeknek a nagyfényt nem látott, hormonnal kezelt állatoknak. Halból is csak vadon élőt fogyasztok. Tojást és tejterméket eszem, de csak ökologiai gazdálkodásból. És persze zöldséget is csak onnan. Mióta nem eszem húst jobb a közérzetem, kevesebbet és jobban alszom, több az energiám, jobb az anyagcserém. Szóval nálam egészségügyi és erkölcsi okai is vannak.

2014. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!