Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A hal miért nem számít húsnak?...

A hal miért nem számít húsnak? Többször is hallottam már, hogy vegetáriánusok a halat eszik, vagy a vegás kaják között ott van a hal. Vagy pl hús mentes diétában vagy böjtnél is lehet halat enni. De miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont én is most olvastam egy kérdést, amiben egy igazi vega oktatja a többieket arról, hogy halat eszik hús helyett. Pedig a vegetarianizmus az a táplálkozási szokás, amely ellenzi az ember táplálkozásban az állatok (négylábúak, halak, madarak, ízeltlábúak) húsának fogyasztását.
2010. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is hús, csak az fehérhús.
2010. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok dietetikus, de valami olyami lehet emögött, hogy a vegetáriánus egészségből nem eszik húst, mert hogy az nem egészséges, kivétel a halé. Én nem tudom milyen különbség van köztük, de azt még én is tudom, hogy a hal nagyon egészséges. Aztán ott vannak a vegán-ok, akik meg semmilyen állati eredetűt nem esznek, így gondolom halat sem. Remélem valamennyire érthető voltam :)
2010. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez azért van, mert aki ezt mondja, az nem tudja, hogy mit jelent a vegetáriánusság: ez ugyanis annyit jelenet, hogy semmilyen élemiszert nem eszik, ami miatt egy állatot meg kell ölni. Igy a hal is természetesen ebbe a kategóriába esik - tehát egy vegetáriánus se húst, se halat ne ehet.

Akik halat esznek, azok egyszerüen csak divatoznak, hallották, hogy ez most menö dolog, ha valaki nem eszik húst, csak azt nem tudják, hogy mi is a háttere.

2010. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Dehát a halnak is húsa van! Halhús magyarul!
2010. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs.De több fajta vegetáriánus szokás létezik.Van olyan,aki a húst frissen nem eszi de pl. szalámit,virslit eszik.Ezek szerintem azért nem esznek húst,merthogy egészség miatt.Aztán van az a csoport,aki egyáltalán nem eszik semmiféle húst,se halat,se szalámit,se semmilyen húskészítményt,és ők nyilván már nem az egészségük miatt,hanem az állatok miatt nem esznek húst.Tehát az a vegetáriánus,aki eszik halat,és eszik szalámit meg minden olyat,ami húskészítmény -csak épp tányérban odarakott vad pörköltöt nem eszi meg,mert abban látható a hús-,nem igazi vegetáriánus!
2010. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

A válasz egyszerű: tévesen tudják, ugyanis A HAL = HÚS.


bővebb infó itt:

[link]

2010. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
89%

Az a vegetáriánus, aki halat eszik, az nem vegetáriánus! A hal is állat és húsa van, nem is kell tovább ragozni.

Aki tejet és/vagy tojást is eszik, azokra van külön elnevezés (ovo, lakto, ovo-lakto vegetáriánus), de a halevő vega egyszerűen fából vaskarika.

2010. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Félig meddig vega vagyok,mert egy csomó húst, felvágottat nem eszek meg. De megeszem a kenőmájast,tojást, nagyon ritkán a fasírtot, és a sonkát.A gombát utálom, és a hallét eszem meg.
2010. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Monjuk a vegáknak is van különböző típusai... Én pár éve megettem minden húst, csak aztán bűntudatom lett, és sajnáltam őket. Így folyamatosan kiment az étkezésből a csirke, később a patás állatok, és végül a sertés. Mára már csak tengeri élőlényeket eszek + tojás, vaj stb. Hívjatok aminek akartok, de ha vendégségben vagyok, akkor könnyebb azt mondani, hogy vega vagyok, mint felsorolni a halon kívül az összes állatot, amit nem eszek meg.
2010. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!