Milyen tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy az embernek jobb a nyers vegán étrend mint a húst is evő életmód?
Sziasztok
Én is kipróbáltam a nyers diétát, de nem vegánként. Ettem házilag készített majonézt, nyers füstélt sonkát és szalonnát igaz kis mértékben. Finom zöldséglevest nyersen, kb 40 fokra melegítve (turmixolva), főtlen tejet is ittam és nyers sajtokat általában házi készítésüt.
Amit tapasztaltam: a kajálás utáni "jól lakotság" elmult, nem estem égynak mint elótte, hanem feltöltött energiával, egyből tettrekész voltam. Keményen sportoltam (montiztam) ez időtájt és semmilyen visszaesés sem volt tapasztalható, mint ahogyan sokan ilyesztegettek, sőt! Kitartóbb lettem, a glükogén háztartásom javult, a keringésem is, jelei kitartóbb lettem, robbanékonyabb, és gyorsabb, a zsírfeleslegem és a belekben lerakódott salakanyagtartalom 1 hónap alatt kiürült. Az izzadságom és a székletem nem volt büdös (ez fontos indikátora az egészségnek) azért nem gyöngyvirág illatú :). Sokkal jobban ki tudtam magam pihenni, és a figyelmem is sokat javult. És elmult az évek üta visszatérő migrénem (epe eredetü)
Sajnos külső körülmények miatt abba kellett hagynom a diétát, amit érzek most a "jóllakotság" érzés visszatért, minden csak nem jó érzés, inkább olyan mintha nem birnék emészteni, mintha iszonyatosan zsírosatt ettem volna, a fizikai teljesítményem romlott, kevésbé tudom kipihenni magam, zsír kezd lerakodni, emésztésem kissé összezavarodott, rosszabbul alszom (többet és kevésbé pihenem ki magam), általános közérzetem romlott, figyelmem romlott. Semmi sem komoly, az orvos teljesen normálisnak tartaná, csak érzem, hogy nekem a nyers táplálkozás sokkal jobb volt. Nem vetem el teljesen a főtt ételt, vagy a pároltat, de csak ritkán és keveset fogok enni amíg valóban jól esik.
A valós problémák a főtt ételekkel újkeletüek. Régebben 2-3 generáciőval régebben sokkal kevesebb főtt és sült ételt ettek elődeink, a gyümölcsöket és zöldségek nagy részét nyersen ették a sonkát és szalonnát is. A mai városi létben meg örölhetünk ha valaki zöldségből meg gyümölcsből csinálja a levest és nem zacskúből. Régen a tejszín, tejfől nem volt hőkezelve és a tej nem volt homogénizálva. (a homogénizáláskor a zsírt széttörik mikró méertüre ami a bélfalakra tapadva gátolja a nyersanyagok felszívődását), meg nem volt tele a kaja mindenféle emulgálóval, ízfokozóval, tartósítóval stb. ezek is ha egyenként nem is ölnek meg, vagy okoznak rákot hatnak a hormon rendszerre, idegrendszerre, emészőrendszerre és a keringésre. Az emésztőrendszerünk nagy mértékben azonos a disznóéval, ahhoz hogy olyanná váljon a törszfejlődés során, hosszú évmilióknak kellett eltelnie, mi kb 30ezer éve hőkezelünk; drasztikusan meg kb 100 éve, és egyre többmindent, ehez még nem hiszem, hogy hozzászokott, vagy hozzáfejlődött a szervezetünk (tejhez sem szokott hozzá még mindig az emberiség több mint fele). Hosszútávu kutatásokat nem végezetek az adalékanyagokon, a hosszótávú emberkisérlet a győgyszeriparban is csak 45 nap! nem 45 év...
Amint a körülményeim megengedik vissza fogok állni a nyers kosztra, addig sajnos munkanélküliként németországban nem tudom magamnak megengedi (pl 1kg éretlen paradicsom 3-3,5euro a bió 6-6,5 szept elejen)
Senkit meggyőzni nem akarok, csak a tapasztalataim írtam le, ha valahol az általam közölt tények tévesek akkor szívesen várom a tényszerű helyreigazítást!
Uff
Bocsánat de nem tudok nem hozzászólni a hülyeségekhez.
"A valós problémák a főtt ételekkel újkeletüek. Régebben 2-3 generáciőval régebben sokkal kevesebb főtt és sült ételt ettek elődeink, a gyümölcsöket és zöldségek nagy részét nyersen ették a sonkát és szalonnát is. "
Ez szerinted értelmes mondat?Mi az hogy újkeletű?Régen nem ettek annyi főtt ételt?Ja igen valószínűleg régen nem tartottak sertést,tyúkot,libát,kacsát,szarvasmarhát.Ezek nem voltak jellemzőek ugye?Régen nem voltak disznótorok,nem sütöttek cigánypecsenyét,nem sütöttek hurkát kolbászt.TYÚKHÚSLEVES.Istenem hát régebben minden a hús körül forgott.A szalonnát jóhogy nyersen ették de az nem is hús,az zsír.A sonkát meg füstőlték.Az nem egyfajta kezelése a húsnak igaz.És főtt,kötözött sonka se létezett.A tejet meg hadjuk szerintem..a tej gyerekeknek való.Az egészséges felnőtt szervezetben nem található olyan enzim ami lebontja a tejet.Te tudod mikor kezdett az ember tejet fogyasztani.Mikor átváltott a vándorló életmódról a letelepedett életmódra,mert nem volt állattartás és nem bírta fedezni a fehérjszükségletet.A tejben található fehérje jelentős része feldolgozhatatlan a felnőtt szervezetnek.A tejcukor ártó hatásáról nem is beszélve.De ez egy másik történet.
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos"
Albert Einstei
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos"
Albert Einstein
Erre kyotibi és Antal Vali a legjobb példa meg a többi ökobunkó.
Semmilyenek.
Az ember biológiailag mindenevő állat. Mint ilyen, szükségszerűen táplálkozik növényi és állati eredetű táplálékkal. Az állati eredetű táplálékban vannak olyan tápanyagok, amelyek a növényekben nincsenek. Aki mást mond az hazudik. Persze fontos a mérsékletesség. Ha valaki szinte csak húst eszik az valószínűleg nem szerencsés, nem egészséges. Az egészséges táplálkozásnak egyaránt tartalmaznia kell növényeket és húst is. Ezt így alkotta meg a Természet.
A nyers kontra főtt témához nem tudok hozzászólni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!