Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit kéne ennem?

Mit kéne ennem?

Figyelt kérdés

Teljesen megvetem azokat a tpálálékokat , amikhez meg kellett ölni egy állatot , tehát nem eszek húst semmilyen formában...

Mégis aggaszt , hogy a fehérjéhez nem jut a szervezetem , a szóját utálom , hányinger fog el amikor beveszem a számba , és lenyelni sem tudom , vannak valami kapszulák a fehérje pótlásra?


2012. febr. 10. 18:12
1 2
 11/15 anonim válasza:

ühüm.


persze.


csak a tojást adó állat csőrét - melyben annyi idegvégződés van, mint egy emberi ujjban - levágják, hogy miután beleőrülnek a tartásmódba, nehogy megöljék egymást a hegyes csőrükkel.


ez tök szuper módszer.



ja, meg azt sem árt tudni, hogy ezek az állatok sokszor betegek, természetesen gyári hormonnal vannak tömve. de a pszichikailag beteg csirke/pulyka tojása tök mindegy, hogy milyen profin van kezelve, attól még tele lesz stresszhormonnal és sokszor degenerációs génekkel.


lelkiismeretes ember nem eszik tojást - kicsit lelkiismeretes pedig Oás jelzésűt vesz.


amúgy 17 féle vitamin van benne.


tök értékes dolog... -.-"

2012. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11-es:


szerintem amit írsz, az baromság.

Nem vágják le. A ketreceseket azért nem, mert meg se tudnak mozdulni, hiszen egy tyúk egy ketrecben van. Amelyik meg nem ketreces, annak van szabad helye, ahol futkoshat, kapirgálhat, ez lehet mélyalmos, zárt téri, vagy kültéri szabad tartású.


pl.

[link]


Azt értem, hogy így tartani a tyúkokat kínzás (ettől még a normálisan tartott tyúkok tojását megenni nem jelenti élet elpusztítását, mivel NINCS benne élet). De a csőrük itt sincs levágva. Amúgy ha levágnák a csőrét, nem tudna enni és elhullana anélkül, hogy egy fillérnyi jövedelmet is tojna a gyárnak, szerinted megéri?


Ez tipikus buta urban legend, amit írsz.

2012. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én nem értem ezt az egész "egészséges életmódot" húst nem eszel, mert megölöd, halat megeszed? az mivel lenne "egészségtelenebb?" a növényi eredetű táplálékokat ha megnézed ugyanúgy elpusztítod azzal,hogy elkészíted ételednek, maradnak a tésztafélék amikbe nem lehet belekötni, tejtermékkel ismét csak "fájdalmat" okozol egy állatnak, azaz alig marad valami amit megehetsz, anélkül, hogy ne sajnálkoznál. Tény,hogy az embereknek egészségesebben kéne étkezniük mint az átlag, de szerintem vannak határok, amit te említesz sajnálatos és beteges egyben. (Szóját magam is rühellem)
2012. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

mert a szója meg a tészta szerinted miből készül? hú de milyen okos vagy. szerinted az nem növényből?


egyébként számomra egyszerű a válasz. én azért eszem növényt, mert annak nincs központi idegrendszere - ezáltal nincsenek céljai, érdekei, és ha kioltom az életét, azzal nem egy valódi, cselekvő élőlény életét oltom ki. nekem nem csak globális és környezettudatos, de elvi és humanitási kérdés is.

2012. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kukoricát se egyél, egy cső kukoricán több szem van mint egy marhacsordán o.O
2012. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!