Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » (17/l) Szeretnék vegetáriánus...

(17/l) Szeretnék vegetáriánus lenni, de nem nagyon tudom, hogy hogyan kezdjem, meg hogy van-e bennem elég erő. Valaki nem tudna segíteni meg tanácsokat adni az elején? Főleg emailben gondolom.

Figyelt kérdés

tudom, hogy viszonylag nagy kérés, de azért szívesen ismerkednék vegetáriánusokkal:) meg érdekel ez az egész


köszönöm


2011. máj. 9. 21:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
67%
Nem kötözködésből kérdezem, de miért döntesz úgy, hogy vega akarsz lenni?!
2011. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

annyi hogy semmiből nem eszel húst ennyi:D

de nem azt jelenti h pl húslevesbe nemteszel a tányérodba húst és úgy eszel

2011. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Csoro válasza:
ne egyél húst. én úgy hallottam, hogy ez a leghatásosabb módszer
2011. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem értem miért jó sértegetni másokat...


a vitaminok miatt értettem, plusz a családom miatt.

Elég sok húst esznek, én meg nem szeretem már, úgymond "meguntam" és már elég sokmindent olvastam a vegetarianizmusról és jobban csábít, mint a húsevő életmód...

2011. máj. 9. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz az lenni?=/ fel nem foghatom.
2011. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nyáron könnyű dolgod van. A piacok tele vannak friss zöldségekkel, gyümölcsökkel. Szünet alatt ajánld fel a családodnak, hogy aznap te főzöl. Keress valami húsos gyomor számára is emészthetőt, pl tésztafélék, levesek stb.

Azt magadnak kell kitapasztalni hogy a vega ételek közül mit szeretsz...

2011. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 doboszoli ***** válasza:
72%

Ha azért akarsz vegetariánus lenni, mert unod, vagy undorodsz a hústól, akkor önnyű dolgod van: nem eszed.

Ha csak divatból, akkor nincs értelme.

Az egészséged szempontjából semmi nem indokolja, lévén az ember gumós zápfogakkal rendelkező mindenevő.

Nem azt mondom, hogy mindennap háromszor egyél csülköt, de a megfelelő arányban fogyasztott hús-zöldség-szénhidrátnál helyesebben nem lehet táplálkozni. Szerintem.

17 évesen csak divatból ne tedd tönkre a szervezeted.

2011. máj. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szóval annyi van, hogy meguntad a húst. Szerintem elég csak korlátozni a fogyasztását, pl egy héten, vagy két hétben csak 1x eszel. Számomra ez lenne az egyik megoldást, hisz nem tudnék ellenállni egy frissen grillezett csirkemellnek.

A "keményvonalas" vegák se tojást, se tejet nem fogyasztanak.

2011. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is lány vagyok és 17 évesen lettem vegetáriánus.

Nekem az nem jött be, hogy csak heti 1-szer ettem húst, aztán már csak kéthetente 1-szer.

Én eleinte a szalámikat, felvágottakat, kolbászt, hurkát, májkrémet teljesen kiiktattam az étrendemből.

1-2 hét elteltével már a többi húst se kívántam, de halat, tengergyümölcseit még ettem.

Még 1 hét elteltével már semmi húst sem ettem.

Tehát majdnem 1 hónap volt az átállás.


Ha erő kell vagy még egy két tanács írj privit.

2011. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Próbáld ki ezt a receptemet! [link]


F/18/vega

2011. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!