Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen étrendet kövessek, ha...

Fghj cvbn kérdése:

Milyen étrendet kövessek, ha húsevésről vegetáriánus étrendre szeretnék térni, és ezzel egyidőben szeretnék elkezdeni gyúrni?

Figyelt kérdés

Mindenhol a csirke-rizs a favorit, de én most sem eszem túl sok húst, és ha naponta kellene húst ennem, akkor tuti kiakadnék. Tojást és tejterméket fogyasztok, sőt halat is.

Tudom, hogy a hal is állat, de valahogy annyira más az íze, hogy szeretem, a marha/disznó/csirke/stb dolgokat meg nem.


2011. ápr. 16. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha gyúrni akkarsz hüvelyesek bab,lencse, csicseri... túró, hal ezzekben sok a fehérje amik a sportoláshoz kellenek.

Pl túrót, sajtkrémel, füszerekkel dolgoz el tölsd gombába cukkinibe... szorj rá sajtot, fektesd kiolajozott tepsibe süsd kb 20- 25 p-ig lefedve.

fagyasztot halat pácolj joghurt, citromlé, só bors rozmaring keverékébe pár órára majd kiolajazott tepsibe önsd süsd lefedve 20-30 p-t

sóa vizben föz meg 1 bögre lencsét v. babot

külön pirits hagymát, fokhagymát, öntsd fel 1 db. pari konzervel, só, bors, curry püré, gyömbér, hagyd rogyogni majd keverd bele a már fött hüvelyest ( ha van konzerv csicseri, lencse azt öntsd hozzá.)

2011. ápr. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Nincs ezzel gond, nem kell azt enned amit nem kívánsz.Ha szereted a halt, tengeri kütyüket, akkor ezekhez készíts ízlésed szerint zöldségköreteket.Rengeteg laktató zöldség közül válogathatsz.Nekem, ha energiára van szükségem, héjában sült, töltött burgonyát eszek.A töltelék vagy tojáskrém ( kaszinótojás ),vagy kapros juhtúró.A fent már említett gomba,padlizsán,cukkini,is tökéletes és kiváló bármilyen töltelékkel.Ma rácpontyot készítek, azzal a kis változtatással, hogy harcsaszelet lesz benne.:D Ha egy ilyen kajából bepocakolsz, gyúrhatsz estig.
2011. ápr. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gabonát és hüvelyeseket keverj össze, akkor teljes értékű fehérjéhez jutsz.
2011. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mi igaz abból, hogy a növényi fehérjéből többre van szükségem? Hallottam már olyanokat, hogy tejsavófehérje az 105%-ban hasznosul, bizonyos húsok csak 80%-100% között, növényi fehérjék meg csak 40%-60% arányban hasznosulnak. Tehát ha 100 gramm lencse tartalmaz 26 gramm fehérjét, akkor abból csak 13 gramm hasznosul, míg 100 gramm csirkemell 25 gramm fehérje, de abból 20-22 gramm hasznosul. Tényleg ennyivel többet kell fogyasztanom belőle?
2011. ápr. 16. 23:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha fokozatosan állsz át. A növényi fehérjét teljes mértékben fel tudja használni a szervezeted, nem kell belőle tonnákat fogyasztani. Az első időkben nehezebben szívja fel a szervezet, ha korábban csak húson éltél.
2011. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és még egy apróság: Fontos, hogy a gabonát és a hüvelyeseket egy étkezésen belül fogyasszam, tehát összekeverjem, vagy jó vagyok úgy is, ha mondjuk reggelire valami zabkása, vagy hasonló, tízóraira gyümölcs, ebédre mondjuk gomba rizzsel, uzsonnára egy kis kefir, vacsorára meg egy kis lencse? Vagy ebédre a gombához csináljak rizibizit a sima rizs helyett, és vacsorára a lencséhez is kell tenni valami gabonát?
2011. ápr. 17. 14:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Fokozatos átállásról: Alapban kevesebb húst eszem, (régóta) mint a családom más tagjai, és nem akarok olyan vega lenni, aki hisztirohamot kap, ha vendéségben kiderül, hogy a rántott karfiol mellé felszolgált rizsköretet húsleves alaplével öntötték fel. Nincs semmi elvi kifogásom a húsevés ellen, csak néha megundorodom a hústól. Abban pedig biztos vagyok, hogy ha csak annyit változtatok, hogy a normális húsos kajákból kihagyom a húst, az hülyeség. pl egy pörkölt nokedlivel, savanyú uborkával teljesen jó, de ha csak nokedlivel és uborkával akarnék jllakni, az hülyeség lenne.
2011. ápr. 17. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Hello kérdező! Egy cipőben járunk, én is most térek át vegetáriánus étrendre, és kezdem mellé újra a gyúrást. De nekem még mellé fogynom is kéne:-S, illetve hosszabb ideje fogyok szépen, de kéne még -15 kg, hogy ideális legyen a súlyom...
2011. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. fél éve én is nagyjából vegetáriánus vagyok, havonta-kéthavonta talán egyszer eszem húst, vendégségben. Tejtermékeket és tojást egyébként is eszem.


A vegetáriánus étrend mellett én is gyúrok. Legendásan jó testépítőital a banánturmix :)


A különböző magvakból készített krémek is jó energiaforrásként szolgálnak: pl. a földimogyoró-krém (peanut butter), a Nutella, vagy a szezámkrém hozzáadásával készített hummusz vagy baba ghanúzs (baba ghanoush).


Utóbbi kettő ínycsiklandozó közel-keleti pástétom. A hummusz csicseriborsóból, szezámkrémből készül, fokhagyma, citromlé, só, római kömény hozzáadásával. A baba ghanúzs hasonló, csicseriborsó helyett padlizsánt tartalmaz.


További proteingazdag vegetáriánus étel a tofu.

2011. máj. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszoló vagyok, ezek jó infók. A banánturmixot máshonnan is hallottam.
2011. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!