Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az alternatíva szalonnára?

Mi az alternatíva szalonnára?

Figyelt kérdés
Regelire kellene valami ízletes energia bomba. Tükörtojás mellé, "bacon" és rántottábba felszeletelt szalonna helyett kellene valami etikusabb. Gondolom olyan finom nem lesz, de legalább hasonlóan tápláló lehetne...mivel kellenek a kalóriák...

máj. 28. 14:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
18%
Kolbász.
máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Nem az a lényeg, hogy a baconre hasonlítson, hanem hogy betöltse a helyét. Tehát legyen benne kalória és könnyen/gyorsan elkészíthető legyen... A tojás mellé kell valami, mert nem ehetek meg önmagában napi négy tojást reggelire (nem egészséges, és unalmas). A sok kalória viszont kell. És a legjobb tiszta formában. A gombát ismerem, a zöldségek kiválóak (csak alacsony a kalória tartalmuk, és télen hiánycikk). A tofut kifogom próbálni biztosan...
máj. 28. 16:33
 13/34 anonim ***** válasza:
70%

Miért ne lenne egészséges a tojás csak azért, mert NEM raksz bele valamit? :D

Amúgy nagyobb boltokban télen se hiánycikk a zöldség.

máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
25%
A hús miért ne lenne etikus?
máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%
A sajt.
máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Mansour ***** válasza:
67%
Én tojás mellé tofut szoktam sütni, majd szójaszósszal meglocsolni (+valamilyen csípős szószt is lehet még rátenni). Tápláló, fehérjedús, finom, és szerintem még olcsóbb is, mint a bacon. Illetve van még a szejtán, de az drágább és kevés helyen lehet kapni. Egyszer ettem ilyet: [link] nagyon finom!
máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem a gondod. Én a tojásrántottába csak zöldségeket szoktam rakni, pedig vegán se vagyok, csak nem szeretem a húst tolni mindenbe, csak akkor eszek, ha kifejezetten húsos kajához van kedvem, pl egy csirkepaprikás vagy ilyesmi. Rántottába a kedvencem a borsó, cukkini, újhagyma, paprika, stb. Eleve hány kalóriát akarsz te egyszerre bezabálni? Én meg szoktam enni mellé még 1-2 toastkenyeret, de amúgy felesleges, vagy te csak reggelizni szoktál aztán nem eszel?😃
máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%

De miért nem eszel szalonnát, miért kell helyettesíteni?

Vegán nem vagy, ha tojás eszel, de akkor miért?

máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
20%
Nincs rá alternatíva. Hús nélkül nem lehet egészségesen étkezni.
máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
22%
Tepertő.
máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!